Skocz do zawartości

Dithering - laik pyta


lagata1

Rekomendowane odpowiedzi

A jakie to oprogramowanie? Ktoś stosował? Chyba do nich napiszę, żeby sami te klatki poprawili albo uczyli zwrot pieniężny bo ja nie mam dostępu do takowych programów, umiejętności też by się nim posłużyć, ale oni mi to tak poprawili za pomocą pixa chociaż nadal widzę te pasy ale znacznie wygaszone

correctionexample.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, lagata1 napisał:

Ładuję kalibracyjne do google drive - pobierasz od nich kalibracyjne ze strony i musisz sam kalibrować, podam wam linki i może popróbować kto chce, ja próbowałem i nic się nie zmieniało w DSS ora Affinty photo

Po tym co pokazali koledzy możesz sobie odpuścić. Kosz i próbuj na iTelescope.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grosze bo to było na próbę, 15 klatek po 60 sekund w LRGB = 35 euro, pay as you go

 

Bias: 

https://drive.google.com/drive/folders/1ro9oiu0lQHVl5EshtrfoTbFf0pyjdkhA?usp=sharing

 

Dark:

https://drive.google.com/drive/folders/16NOjtUeXmNaaydXKr5vBO2JlYBKUhqKR?usp=sharing

Edytowane przez lagata1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Good morning

There are many reasons that would constitute a refund from us

  • bad data
  • weather issues
  • object to low in the sky so unable to gather data 
  • Equipment  failure 

A lack of ability/experience in processing does not constitute a reason I am afraid

As I am sure you are aware, we have been very helpful and pointed you in the right direction on what types of software and techniques you can employ but basic processing skills and it being your first stab at LRGB are not our fault. 

I hope you understand 

however as a gesture of good will we will allow you another hour of data for free. Please choose something with higher signal as it will make your life a lot easier and more fun learning LRGB as the signal to noise will be way higher :)

we are a helpful bunch and will always point you in the right direction which should make remote data collection a more rewarding experience :)

Steve

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że ja nie potrafię to powiedzmy ok, ale koledzy z tego forum?

They pointed me  right direction on what type of soft and techniques.... więc podaję co mi oni ' pointed' , jeśli ktoś ma owego maxima to potrafi cos z tym zrobić według ich ' suggestions; ?

Zrzut ekranu (142).png

Edytowane przez lagata1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Tayson napisał:

pix ... który kosztuje kupe kasy...

Jeśli potrafisz tyle odłożyć to fajnie, ale ja nie w porównaniu do 35 euro pay as you go - poza tym nie będę robić LRGB bo koszty pixa musiałbym pomnożyć 5x żeby kupić kamerkę, koło, filtry.... zdecydowanie taniej jest uzywać aparat bo i pix wtedy nie jest niezbędny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.