Jump to content

Płacimy podatki czy nie ? kupując w sklepach


giguś
 Share

Recommended Posts

MAm pytanie czy kupując w internetowych sklapach w niemczech telep i anonsując go do polski to zapłacimy cło i podatki jakieś dodatkowe ? ktoś z tego korzystał?

Bo jeśli tak to kupię w niemczech i ktoś przywiezie

Prosze o wypowiedx osoby mające konkretna wiedze na ten temat

moge kupić tutaj np.

http://www.astroshop.biz/shop/en/157/

pozdrawiam RM

jurgiel@mp.pl

Link to comment
Share on other sites

VAT ani cło nie będą naliczane.

 

Co do cła się zgadzam ale VAT to niestety się płaci. Chyba że masz firmę, jesteś zarejestrowanym podatnikiem VAT-UE i nabywasz teleskop w celu dalszej odsprzedaży lub w związku z prowadzoną działalnością. Jeśli są inne celel nabycia i nadal jest to Wewnątrzwpólnotowe Nabycie Towarów (brak VAT'u w fakturze niemieckiej i podane są EURO-NIP'y obu stron) to naliczasz VAT ale nie masz prawa do jego odliczenia (22% polskiego VAT'u).

Już chyba bardziej opłaca się kupić "normalnie" z 16% VAT'em niemieckim.

Edited by Pablito
Link to comment
Share on other sites

Guest zbig

Pablito właściwie to ujął . Prywatny import z UE jest już owatowany w/g stawki danego kraju .

Natomiast gdy importuje firma to musi miec NIP -PL . Jej sprzedają bez VAT-u . Lecz niestety polska firma musi wystawić sobie fakturę wewnętrną i zapłacić polski VAt do polskiego urzędu skarbowego . Termin płatności jest to 14 dni po zakończeniu miesiąca w którym za granicą wystawiono fakturę , Towar nie musi być jeszcze w Polsce . Wat zapłacony można odliczyć tak samo jak z polskiej faktury .

Edited by zbig
Link to comment
Share on other sites

Pablito, a co ja napisałem? Napisałam, że zapłaci cenę detaliczną. Cena detaliczna to jest cena dla konsumenta. Taka cena zawiera w sobie wszystkie opłaty i klient nic więcej nie zapłaci. Nie mieszajcie czy ma on firme (goguś) czy nie ma. Goguś zadał proste pytanie czy jak kupi coś w sklepie internetowym to czy zapłaci w Polsce VAT i cło dodatkowo.

Odpowiedź jest taka jaką podałem zamawiasz w tym sklepie internetowym to płacisz cenę detaliczną (taka jak jest w ofercie) oraz koszty przesyłki koniec kropka.

Link to comment
Share on other sites

Pablito, a co ja napisałem? Napisałam, że zapłaci cenę detaliczną. Cena detaliczna to jest cena dla konsumenta. Taka cena zawiera w sobie  wszystkie opłaty i klient nic więcej nie zapłaci. Nie mieszajcie czy ma on firme (goguś) czy nie ma. Goguś zadał proste pytanie czy jak kupi coś w sklepie internetowym to czy zapłaci w Polsce VAT i cło dodatkowo.

Odpowiedź jest taka jaką podałem zamawiasz w tym sklepie internetowym to płacisz cenę detaliczną (taka jak jest w ofercie) oraz koszty przesyłki koniec kropka.

 

Ty napisałeś wprost "VAT ani cło nie będą naliczane"

 

Chodziło mi o to, że VAT jest. Stawka podstawowa w Niemczech to 16% i tyle się płaci do niemieckiego budżetu. Jest on oczywiście zawarty w cenie detalicznej.

Tobie zapewne chodziło o to że "VAT ani cło nie będą DOLICZANE", prawda?

 

A mój dodatkowy opis dotyczył hipotetycznej sytuacji gdy ktoś ma firmę i chciałby kupić sprzęt "na działalność".

Edited by Pablito
Link to comment
Share on other sites

a jaka to moze byc działalnośc odzyk minerałów z meteorytu? ktoś kupił kiedys teleskop na działaność .. np. jaką (wykluczając handel i uczelnie)?

chyba że na ktoś ma pomysł jak na gabinet lekarski?

Link to comment
Share on other sites

Guest cygnus
a jaka to moze byc działalnośc odzyk minerałów z meteorytu? ktoś kupił kiedys teleskop na działaność .. np. jaką (wykluczając handel i uczelnie)?

chyba że na ktoś ma pomysł jak na gabinet lekarski?

Działalniość dochodowa może np. polegać na urządzaniu płatnych seansów pokazów nieba, albo na prowadzeniu wypożyczalni teleskopów, albo na zrobieniu z teleskopu czegoś w rodzaju lornetki z dziurką na monetę - jak na Gubałówce. :)

Tylko nie proponuję wycięcia szparki na monetę w tubie Newtona, wrzucona moneta mogłaby uszkodzić zwierciadło! :Salut:

Edited by cygnus
Link to comment
Share on other sites

 • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Our picks

  • Migracja Astropolis na nowy serwer - opinie
   Kilka dni temu mogliście przeczytać komunikat o wyłączeniu forum na dobę, co miało związek z migracją na nowy serwer. Tym razem nie przenosiłem Astropolis na większy i szybszy serwer - celem była redukcja dosyć wysokich kosztów (ok 17 tys rocznie za dedykowany serwer z administracją). Biorąc pod uwagę fakt, że płacę z własnej kieszeni, a forum jest organizacją w 100% non profit (nie przynosi żadnego dochodu), nie znalazłem w sobie uzasadnienia na dalsze akceptowanie tych kosztów.
   • 58 replies
  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
   • 48 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
    • Like
   • 72 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
    • Like
   • 17 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Haha
    • Like
   • 43 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.