Skocz do zawartości

Płacimy podatki czy nie ? kupując w sklepach


giguś

Rekomendowane odpowiedzi

MAm pytanie czy kupując w internetowych sklapach w niemczech telep i anonsując go do polski to zapłacimy cło i podatki jakieś dodatkowe ? ktoś z tego korzystał?

Bo jeśli tak to kupię w niemczech i ktoś przywiezie

Prosze o wypowiedx osoby mające konkretna wiedze na ten temat

moge kupić tutaj np.

http://www.astroshop.biz/shop/en/157/

pozdrawiam RM

jurgiel@mp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VAT ani cło nie będą naliczane.

 

Co do cła się zgadzam ale VAT to niestety się płaci. Chyba że masz firmę, jesteś zarejestrowanym podatnikiem VAT-UE i nabywasz teleskop w celu dalszej odsprzedaży lub w związku z prowadzoną działalnością. Jeśli są inne celel nabycia i nadal jest to Wewnątrzwpólnotowe Nabycie Towarów (brak VAT'u w fakturze niemieckiej i podane są EURO-NIP'y obu stron) to naliczasz VAT ale nie masz prawa do jego odliczenia (22% polskiego VAT'u).

Już chyba bardziej opłaca się kupić "normalnie" z 16% VAT'em niemieckim.

Edytowane przez Pablito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablito właściwie to ujął . Prywatny import z UE jest już owatowany w/g stawki danego kraju .

Natomiast gdy importuje firma to musi miec NIP -PL . Jej sprzedają bez VAT-u . Lecz niestety polska firma musi wystawić sobie fakturę wewnętrną i zapłacić polski VAt do polskiego urzędu skarbowego . Termin płatności jest to 14 dni po zakończeniu miesiąca w którym za granicą wystawiono fakturę , Towar nie musi być jeszcze w Polsce . Wat zapłacony można odliczyć tak samo jak z polskiej faktury .

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablito, a co ja napisałem? Napisałam, że zapłaci cenę detaliczną. Cena detaliczna to jest cena dla konsumenta. Taka cena zawiera w sobie wszystkie opłaty i klient nic więcej nie zapłaci. Nie mieszajcie czy ma on firme (goguś) czy nie ma. Goguś zadał proste pytanie czy jak kupi coś w sklepie internetowym to czy zapłaci w Polsce VAT i cło dodatkowo.

Odpowiedź jest taka jaką podałem zamawiasz w tym sklepie internetowym to płacisz cenę detaliczną (taka jak jest w ofercie) oraz koszty przesyłki koniec kropka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablito, a co ja napisałem? Napisałam, że zapłaci cenę detaliczną. Cena detaliczna to jest cena dla konsumenta. Taka cena zawiera w sobie  wszystkie opłaty i klient nic więcej nie zapłaci. Nie mieszajcie czy ma on firme (goguś) czy nie ma. Goguś zadał proste pytanie czy jak kupi coś w sklepie internetowym to czy zapłaci w Polsce VAT i cło dodatkowo.

Odpowiedź jest taka jaką podałem zamawiasz w tym sklepie internetowym to płacisz cenę detaliczną (taka jak jest w ofercie) oraz koszty przesyłki koniec kropka.

 

Ty napisałeś wprost "VAT ani cło nie będą naliczane"

 

Chodziło mi o to, że VAT jest. Stawka podstawowa w Niemczech to 16% i tyle się płaci do niemieckiego budżetu. Jest on oczywiście zawarty w cenie detalicznej.

Tobie zapewne chodziło o to że "VAT ani cło nie będą DOLICZANE", prawda?

 

A mój dodatkowy opis dotyczył hipotetycznej sytuacji gdy ktoś ma firmę i chciałby kupić sprzęt "na działalność".

Edytowane przez Pablito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaka to moze byc działalnośc odzyk minerałów z meteorytu? ktoś kupił kiedys teleskop na działaność .. np. jaką (wykluczając handel i uczelnie)?

chyba że na ktoś ma pomysł jak na gabinet lekarski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cygnus
a jaka to moze byc działalnośc odzyk minerałów z meteorytu? ktoś kupił kiedys teleskop na działaność .. np. jaką (wykluczając handel i uczelnie)?

chyba że na ktoś ma pomysł jak na gabinet lekarski?

Działalniość dochodowa może np. polegać na urządzaniu płatnych seansów pokazów nieba, albo na prowadzeniu wypożyczalni teleskopów, albo na zrobieniu z teleskopu czegoś w rodzaju lornetki z dziurką na monetę - jak na Gubałówce. :)

Tylko nie proponuję wycięcia szparki na monetę w tubie Newtona, wrzucona moneta mogłaby uszkodzić zwierciadło! :Salut:

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Na jednej z aukcji znalazłem informację, że "...Przesylki o wartosci do 45 EUR (55 USD) nie podlegaja oplacie celnej...". Informację podaję za sprzedającym w Bostonie i przysyłającym towar do Polski:

http://aukcje.o2.pl/show_item.php?item=70510208

Wiecie coś na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.