Skocz do zawartości

Domowa sieć WIFI


kubaman

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

po naprawie sieci, dzięki Waszej pomocy przychodzi czas na kolejny krok.

Mam w domu trzy routery wifi, które nie pracują, a chciałbym żeby zaczęły.

 

TP LINK MR200 - modem wifi LTE, mój poprzedni główny router wifi w domu

TP-Link TL-WR841N - mam go w kopule i miał by7ć wzmacniaczem sygnału, ale efekt jest taki, że laptop łapie internet, a ten router nie

Easybox 802 LTE - kupiłem go i pracował jako wzmacniacz sygnału w domu, ale odkąd mam nowy router wifi, nie jest potrzebny

 

Sieć wifi działa na routerze TP-Link Archer AX73.

 

 

Chciałbym

1) uruchomić ten wzmacniacz sygnału w kopule

2) zapewnić sieć malince, bo ona nie łapie sieci domowej tam gdzie inne sprzęty łapią przed domem

 

Czy ktoś może mi zaproponować konfigurację i ustawienia by to zadziałało?

Niby wiem jak to zrobić, ale cięgle coś gdzieś wyskoczy źle.

 

 

 

Edytowane przez kubaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, kubaman napisał:

musiał bym zrujnować ogród, podjazd i elewację

odpada

Do słupków zrobiłem linię napowietrzną. Idzie nią zasilanie i LAN. Do drugiegi budynku zrobiłem most Wi-Fi na dwóch TP-Link CPE-510.

Edytowane przez apolkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, .zombi. napisał:

 

To dobry start aby zrobić kilkoma kliknięciami Mesh WiFi

myślałem o tym, ale

- nie mogę nigdzie znaleźć jaki mesh muszę kupić by utrzymać parametry routera 

- problem nie jest w domu lecz na zewnątrz i tylko z niektórymi odbiornikami jak pisałem np. z maliną.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WiFi, zasięg i łączność to trochę kanał jest niestety i nie chodzi tu tylko o hardware ale nawet firmware drivery i OS. Możesz zminimalizować problemy kupując sprzęt od jednego producenta z jednej linii produktowej bo tej samej firmy sprzęty starsze z nowymi mogą już mieć problemy. Myślę że WiFi 6 od TPLink jest obiecujące. Na zewnątrz powinieneś sobie powiesić antenę na elewacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, .zombi. napisał:

 

WiFi, zasięg i łączność to trochę kanał jest niestety i nie chodzi tu tylko o hardware ale nawet firmware drivery i OS. Możesz zminimalizować problemy kupując sprzęt od jednego producenta z jednej linii produktowej bo tej samej firmy sprzęty starsze z nowymi mogą już mieć problemy. Myślę że WiFi 6 od TPLink jest obiecujące. Na zewnątrz powinieneś sobie powiesić antenę na elewacji.

 

Zewnętrzna antena - to może być dobry pomysł.

 

Kabel odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.