Skocz do zawartości

czy warto kupić taki sprzęt


Jash

Rekomendowane odpowiedzi

witam. Od niedawna interesuje się astronomią. Napotkałem w necie taki sprzęt i chciałem zapytać czy warto go kupić jak na pierwszy raz

 

 

jest to teleskop firmy aSTRa średnica obiektywu 60mm a długośc ogniskowej 700

 

SOCZEWEK I OKULARÓW:

(H 12,5mm) (H 4mm) (H 20mm) (ERECTING LENS 1,5X)

(BARLOW LENS 3X)

 

bede wdzięczny za odpowiedź

 

dzięki i pozdrawiampost-1832-1115997661_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość polaris
Ile masz pieniedzy na sprzet? Co preferujesz do obserwacji? Skad bedziesz obserwowal? Sorry bez tych informacji nikt Ci nic sensownego nie powie. O tej rurce raczej zapomnij.

 

Pozdrawiam.

 

Ten watek jest zdublowany.

Moze usunac jeden z nich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz coś uzytecznego z popularnej klasy to skylyx 70/700 na montazu paralaktycznym za ok 300 zł bywa na allegro . Ma wyciąg 1,25" standard . Okularami z zestawu też coś zobaczysz .

Natomiast 60/700 ma "tylko " o 1 cm mniejszą średnice ale przez to zbiera za mało światła do zadawalających obrazów . Zupełne min to 70 mm soczewka lub 100 mm lustro .

Nic co pisze 60/700 / czy 76/700 nie kupij . Jest to trochę poniżej użytecznego minimum . :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem coś podobnego. Można przez to popatrzeć na Księżyc, planety, ale jakość, montażu, okularów i Barlowa jest marna. Z zestawu Barlow x3 i okular H4 nie skorzystasz w tym przypadku To nie power dla tego refraktorka. Na początek okular H20 może da Ci jakąś satysfakcję z otrzymywanych obrazów. 12,5 od biedy też. Nie polecam tego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast 60/700 ma "tylko " o 1 cm mniejszą średnice ale przez to zbiera za mało światła do zadawalających obrazów . Zupełne min to 70 mm soczewka lub 100 mm lustro .

Nic co pisze 60/700 / czy 76/700 nie kupij . Jest to trochę poniżej użytecznego minimum.

Mam troche inne zdanie na ten temat :) Kilkukrotnie obserwowalem niebo 60 kilku mm refraktorem Telementor (CZJ) i bez wachania zamienilbym swoja ZRT czy tez SkyLuxa na takie "szklo". Naprawde - ostrosc obrazu rewelacyjna. Natomiast oczywiscie nie nalezy kupowac chinskich 60 "milimetrowek", gdyz ich jakosc na pewno nie bedzie odpowiednia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do refraktora 60/700 to mozna cos tym polookac, ale tylko raczej planety i Ksiezyc. Przy dobrych warunkach nawet przez 4mm okular cos tam widac.Niestety na dzien dobry trzeba wyczernic wszystko, no i ten statyw wymienic na jakis stabilny, bez tego straszna kaszana. Poza tym zdarzaja sie niespodzianki w postaci np. krzywo zamontowanego obiektywu :D Wiec bez "zylki Slodowego" ani rusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wszystkim za rade

 

poczytałem troche to forum i jestem mniejwięcej zorientowany co do sprzętu. niestety zasób mojego portfela nie jest zbyt duży bo jeszcze nie zarabiam. Znalazłem jeszcze taką oferte (link poniżej) Narazie ni chcem zagłębiać się w głębsze partie nieba . Spróbuje narazie planet i księżyca. Chce zapytać czy ten telep z linku wystarczy mi na począte i jest dość dobry jak za taką cene? Ewentualnie któryś z tych dwóhc:

 

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...9d9ca5f54f3c262

 

 

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...9d9ca5f54f3c262

 

lhttp://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping/product_enlarge.php?id=433&lang=pl&PHPSESSID=ecf7225ddbed77d409d9ca5f54f3c262

 

I jeszcze pytanie, który z nich byłby najwłaściwszy

 

dzięki i pozdrawiam

Edytowane przez Jash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do refraktora 60/700 to mozna cos tym polookac, ale tylko raczej planety i Ksiezyc. Przy dobrych warunkach nawet przez 4mm okular cos tam widac.
Na pewno "cos tam widac" :) Pytanie tylko: czy nie lepiej odrazu kupic w podobnej (czasem tylko troche wyzszej) cenie refraktor o o wiele wiekszych mozliwosciach i nieporownywalnie lepszym obazie...

 

Absolutnie nie kupuj chinskich refraktorow o srednicy ponizej 70 mm czy Newtonow ponizej 114 m...

Edytowane przez r.ziomber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie 76/700 wystarczył na 3 miesiące mimo wymiany okularów na 1,25" . Ciężko coś takiego komuś sprzedać bo wtopi . To samo dotyczy 60/700 chinskiej produkcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na pierwszą przygodę z astronomią i cienki portfel chyba wystarczy Optisan 76/700. Jedyny problem to statyw ktory trzeba usztywnic. Widać super Księżyc, Słońce, ksiezyce Jowisza, Saturna + Tytana, Wenus no i kilka jasniejszych DS. Dodatkowo mozna jeszcze cos pofotografowac :) Co do okularow to faktycznie tzeba dokupic jakis konkretny Można dokupić lepszy okular za 50zl (np. Plossl 10mm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na pierwszą przygodę z astronomią i cienki portfel chyba wystarczy Optisan 76/700. Jedyny problem to statyw ktory trzeba usztywnic. Widać super Księżyc, Słońce, ksiezyce Jowisza, Saturna + Tytana, Wenus no i kilka jasniejszych DS. Dodatkowo mozna jeszcze cos pofotografowac :) Co do okularow to faktycznie tzeba dokupic jakis konkretny Można dokupić lepszy okular za 50zl (np. Plossl 10mm). A jak w przyszłości juz nie bedzie wystarczal to mozna z niego zrobic sloneczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.