Skocz do zawartości

EQ3/2 Goto synscan


Frywenn

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Piotr K. napisał:

Podepnę się z szybkim pytaniem - gdzie kupowałeś koła zębate i paski?

Zabicz na 

Ebmia.pl  paski i koła T2.5 lub 3M 

Poltech24.pl -w zakładce  drukarki 3d paski i koła 2GT

No i oczywiście Alledrogo...

M.

Edytowane przez mirek01
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/12/2022 at 4:15 PM, Frywenn said:

Hej! 
 

przymierzam się do upgrade’u eq3/2 do goto. Pomyślałem, ze może ktoś chce sprzedać w okazyjnej cenie! 


Proszę o kontakt!

 

Ja kupiłem taki zestaw.

Muszę przyznać, że całkiem dobrze działa   :)

 

Pozdrowienia,

W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minutes ago, Michał Z. said:

Możesz napisać jaką ten zestaw ma rozdzielczość prowadzenia?

 

Niestety, nie mam takich danych...

Gdy zamawiałem, moja wiedza na ten temat była jeszcze dość uboga   :)

 

Podobało mi się, że w zestawie otrzymuje się wszystko. co potrzebne do montażu,

a także mini-joystick oraz interface kompatybilny ze Sky-Watcher SynScan pro (oprócz EQDIRECT-USB).

 

Dodatkowo jako bonus - możliwość wsparcia kolegów elektroników z Ukrainy (bezcenne).

 

W

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Pikolaczek napisał:

Niestety, nie mam takich danych...

Gdy zamawiałem, moja wiedza na ten temat była jeszcze dość uboga   :)

 

Podobało mi się, że w zestawie otrzymuje się wszystko. co potrzebne do montażu,

a także mini-joystick oraz interface kompatybilny ze Sky-Watcher SynScan pro (oprócz EQDIRECT-USB).

 

Dodatkowo jako bonus - możliwość wsparcia kolegów elektroników z Ukrainy (bezcenne).

Zestaw wygląda ciekawie i z tego co widzę to Wifi obsługuje.

Działasz już na nim? Jakie odczucia?

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, Michał Z. said:

Zestaw wygląda ciekawie i z tego co widzę to Wifi obsługuje.

Działasz już na nim? Jakie odczucia?

 

Tak, już jakiś czas   :)

Wrażenia jak najbardziej pozytywne.

 

Jak wspomniałem, jest dość elastyczny - można na przykład wziąć tylko iPhone'a na spontaniczny wyjazd albo podłączyć do komputera jako część zestawu 'full wypas' z pulse-guiding. Działa dobrze z ASCOM/EQMOD pod Windows oraz KStars pod Linux.

 

Do mojego większego montażu używam AstroEQ, ale jego instalacja wymaga już znacznie więcej wprawy w majsterkowaniu.   :)

 

W

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.03.2022 o 19:18, Pikolaczek napisał:

Ja kupiłem taki zestaw.

Muszę przyznać, że całkiem dobrze działa

Jeszcze jedna prośba - czy mógłbyś wrzucić fotkę zestawu z zamontowanymi silnikami, podpiętymi do nich kablami i tym pudełeczkiem sterującym? Na zdjęciach na stronie producenta są tylko same silniki przykręcone do głowicy, wygląda to super-kompaktowo, ale może kable po ppdłączeniu sterczą na wszystkie strony? W moim EQ3-2 z napędem w obu osiach drażni mnie to, że po podpięciu kabli trzeba bardzo uważać, gdzie i jak się kładzie głowicę (np. w torbie na czas transportu), żeby nie wylamać gniazd na płytkach drukowanych silników.

 

A, i druga rzecz - skąd wiecie, że firma jest z Ukrainy? Na ich stronie www nie znalazłem żadnego adresu, tylko mailowy. Tzn. kolega @Pikolaczek już wie, skąd są, bo mu przysłali paczkę, ale tak w ciemno to bym się trochę bał kupować za większe kwoty na stronie www, na której jedyny namiar na firmę to adres email...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/19/2022 at 9:52 AM, Piotr K. said:

Jeszcze jedna prośba - czy mógłbyś wrzucić fotkę zestawu z zamontowanymi silnikami, podpiętymi do nich kablami i tym pudełeczkiem sterującym?

 

Niestety w tej chwili nie...

Ten montaż jest obecnie w drugiej lokalizacji, a ja w najbliższym czasie nie będę się tam wybierać, sorry.

 

W

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/19/2022 at 9:52 AM, Piotr K. said:

Na zdjęciach na stronie producenta są tylko same silniki przykręcone do głowicy, wygląda to super-kompaktowo, ale może kable po ppdłączeniu sterczą na wszystkie strony? W moim EQ3-2 z napędem w obu osiach drażni mnie to, że po podpięciu kabli trzeba bardzo uważać, gdzie i jak się kładzie głowicę (np. w torbie na czas transportu), żeby nie wylamać gniazd na płytkach drukowanych silników.

 

Nie powiedziałbym, że kable sterczą na wszystkie strony...

Gniazda zasilające są montowane do silników dość solidnie - nie są to chyba płytki drukowane.

Jedyne, co sugerowałbym, to zamiana kabli (standardowe patch-cord'y UTP) na jakieś z miękkiej linki.

Kable w zestawie są jak na mój gust nieco sztywne.

Ale prawdę mówiąc, sam na razie działam na takich, bo to dla mnie sprawa drugorzędna.

 

W

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/17/2022 at 7:18 PM, Pikolaczek said:

 

Ja kupiłem taki zestaw.

Muszę przyznać, że całkiem dobrze działa   :)

 

Pozdrowienia,

W

Tak z ciekawości, płaciłeś jakieś cło przy dostawie? Trochę poszperałem i widzę, że ta firma ma chyba siedzibę w Kijowie więc nie wiem jak to z nimi teraz jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do nich, szybko odpowiedzieli: "Russia attacked Ukraine and we are at war.  The company has been suspended. We are trying to evacuate the company to calmer regions near the western borders of Ukraine. In this place the company will be able to continue its work."

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.