Skocz do zawartości

Messier 51 z Mak-a 127, czyli miałem smaka na Mak-a.


OnlyAfc

Rekomendowane odpowiedzi

  • OnlyAfc zmienił(a) tytuł na Messier 51 z Mak-a 127, czyli miałem smaka na Mak-a.
12 godzin temu, _Spirit_ napisał:

Powalczył bym z kolorowymi gradientami i detalem w galaktyce.

Mógłbym troszkę więcej informacji od Ciebie uzyskać, w którym miejscu te gradienty? Chodzi lekko różny kolor tła po lewej i po prawej?

Mi się zawsze wydawało, że gradienty to jest kolorowy szum w tle i w sumie to tu go nie widzę za bardzo.

 

Co do detalu na galaktyce, to przyznam, że troszkę bałem się mocniej wyostrzyć, mimo, że była na to spokojnie szansa, bo potencjał na to jest jeszcze. Nie chciałem, żeby wyszło zbyt sztucznie, może dziś spróbuję kolejną wersję zrobić, troszkę bardziej odważną :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, diver napisał:

60 s przy takiej światłosile to chyba trochę krótki czas ekspozycji.

Zgadza się.

Plan był na 180s, ale prowadzenie na HEQ5 ogniskowej ponad 1500 to troszkę wyzwanie było. Pierwsze klatki były w zasadzie wszystkie pojechane, stąd decyzja, żeby zejść z czasem ekspozycji.

10 minut temu, diver napisał:

Z kolorami nieźle sobie poradziłeś i wyszło całkiem fajnie.

Dziękuję.

10 minut temu, diver napisał:

Podzielam uwagi kolegów: nad tłem i szczegółem można by jeszcze popracować.

Z tłem już sobie poradziłem, ale przy okazji zabawy z podbiciem szczegółów na galaktyce, przesadziłem z dekonwolucją i zrobiły się obwódki na gwiazdach, więc na razie nie pokazuje :)

 

Trzeba pamiętać, że to tylko 4h, do tego dałem na pierwszych 100 klatkach za mały dithering, więc wyszedł walking noise, który udało się troszkę przygasić późniejszymi klatkami, ale w tle gdzieś siedzi.

 

Zaraz wrzucę stack do odpowiedniego wątku, zobaczymy, jak wam pójdzie zabawa :D

10 godzin temu, _Spirit_ napisał:

Takie efekty miałem jak mocno odszumiałem tło.

I tu jest przyczyna. Próbowałem troszkę schować szum z walking noise poprzez zbyt agresywne odszumianie i wylazło. Dobre oko (i/lub monitor), ja musiałem się bardziej przyglądać, żeby to zauważyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.