Skocz do zawartości
  • 0

Problem z podłączeniem montażu EQ5 go to do skysafari 6 plus przez moduł wifi od SW


Smorff84

Pytanie

Cześć.
Mam takie pytanie czy ktoś używa sky safari 6 plus z modułem wifi od SW do montażu  Eq5 go to. Z aplikacją  SynScan działa bez problemu, a z aplikacją   skysafari 6 nie może się połączyć. Wpisywałem juz różne kombinacje IP i Portu które znalazłem w internecie, ale montaż i tak nie może się połączyć ł z aplikacją. Mam moduł wifi z numerem IP 192.168.4.1 port 11880.  Z góry dzięki.
Pozdrawiam Łukasz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Spróbuj tak: połącz się z aplikacją SynScan, zostaw ją włączoną i wtedy łącz się w SkySafari. Pamiętam, że kiedyś też miałem podobny problem (z innym modułem wifi, ale to chyba nie powinno mieć znaczenia) i tylko tak to chciało działać.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
57 minut temu, Krzysztof z Bagien napisał:

Spróbuj tak: połącz się z aplikacją SynScan, zostaw ją włączoną i wtedy łącz się w SkySafari. Pamiętam, że kiedyś też miałem podobny problem (z innym modułem wifi, ale to chyba nie powinno mieć znaczenia) i tylko tak to chciało działać.

Sprawdziłem tez nie działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Smorff84 A próbowałeś wybrać jako montaż Meade LX-200 Classic, oraz IP 10.0.0.1 i port 4030? Wyczytałem to gdzieś na Cloudy Nights, u mnie tylko tak działa (montaż EQ3-2 z napędem Asterion EQ3 DriveKit Pro, podłączonym kablem USB do ASIair v1, sterowanie z Samsunga A51 z Androidem 11).

Edytowane przez Piotr K.
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
On 4/15/2022 at 1:52 PM, Krzysztof z Bagien said:

Spróbuj tak: połącz się z aplikacją SynScan, zostaw ją włączoną i wtedy łącz się w SkySafari. Pamiętam, że kiedyś też miałem podobny problem (z innym modułem wifi, ale to chyba nie powinno mieć znaczenia) i tylko tak to chciało działać.

 

Tylko podaj adres urządzenia na którym działa aplikacja.   :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jednak po wielu próbach udało się uruchomić. Problem leży po winie telefonu i Androida 11 muszę mieć równocześnie uruchomiono aplikacje sky Safari jak i synscan na jednym ekranie,Pomaga opcja współdzielenia okna w telefonie ponieważ nawet jak ustawiłem wszystkie pozwolenia dla aplikacji synscan w systemie Android to z chwilą zmiany na sky Safari następuje rozłączenie. Dodatkowo połączenie następuje na trochę innym numerze IP jak i porcie niz to co podaje instrukcja.

Screenshot_2022-04-19-16-59-21-441_com.simulationcurriculum.skysafari6plus.jpg

Screenshot_2022-04-19-16-59-08-097_com.simulationcurriculum.skysafari6plus.jpg

Edytowane przez Smorff84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ciekawe że te ustawienia tylko działają z aplikacją synscan Pro. W standardowej wersji synscan pomimo wpisania tych samych wartości brak jest połączenia z sky Safari. Chyba najlepsza opcja to pływające okno do obsługi skysafari 6 plus z synscan pro

Screenshot_2022-04-19-18-39-02-655_com.simulationcurriculum.skysafari6plus.jpg

Edytowane przez Smorff84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 minut temu, Piotr K. napisał:

A jak Ci się udaje podłączyć apkę Synscan Pro do montażu? U mnie na Samsungu A51 z Androidem 11 za Chiny to nie działa, za to wiekowy iPhone 5s łączy się bez problemu... :)

Z aplikacją syn scan pro nie miałem problemu.  Dawałem connect i od razu następowało  połączenie. Masz aktualna wersje ?. Teraz 12 kwietnia wyszła nowa wersja Synscan pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.