Skocz do zawartości

Fasolka w sosie wodorowym (NGC 6888)


JKbooo

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, _Spirit_ napisał:

Może by tak  więcej dynamiki w obrazku się udało zrobić?

 

Również rozważałem i przed wrzuceniem poprawiłem, ale może faktycznie jeszcze można pociągnąć.

 

11 godzin temu, _Spirit_ napisał:

Gwiazdy mocno zgaszone.

 

Oj tak. Przy mniej zgaszonych miałem wrażenie, że za dużo się dzieje i nie wiadomo na czym oko zawiesić.

 

11 godzin temu, _Spirit_ napisał:

Detal na fasoli?

 

Mam wrażenie, że troszku zdechł wraz z odszumianiem noisexterminatorem, bo boję się suwaka "detail".

Edytowane przez JKbooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@diver dzięki za opinię! Mam wrażenie, że mam nieco zbyt ograniczoną wyobraźnię do odpowiedniej obróbki tego materiału. Ponadto w Pixie też nie jestem orłem. Pracuję nad nim od ponad roku, ale myślę, że to dosyć krótko w przypadku tego softu. Wrzucę chyba stacka do odpowiedniego wątku, może ktoś bardziej kompetentny będzie chciał się pobawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ostatnia fotka tego obiektu od @Krzysiek Gaudy zmotywowała mnie do ponownego podejścia do tego materiału z nadzieją na wyciągnięcie takich fajnych pyłów dookoła kosmicznego mózgu. Cóż... okazało się, że w przypadku tego materiału nic z tego, ale myślę, że edit jest sporo lepszy w porównaniu do poprzedniego. Nie mówię, że dobry, ale lepszy. :P Ponad 11h materiału, a ciężko się go ciągnie. Co z tego, że mam gładziutki sygnał Ha, skoro chcąc pokazać tlen muszę dusić wodór... Już powoli zaczyna chcieć mi się chłodzonej kamerki...

Jak zawsze wszelakie doradztwo bardzo mile widziane!


BeanFinalletssayv4JPG50.thumb.jpg.3f2d4d82d36d55a5ef4d09a3b1484522.jpg

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASI 294MM to jest potwór, jeśli chodzi o Ha - "ssie" fotony genialnie. Gorzej z OIII... tutaj jest walka często i konieczność pójścia na kompromis, co też widać na moim zdjęciu. Cieszę się, że zainspirowałem do ponownego podejścia do obróbki :) Ilość pyłów w tle może mniejsza, ale samo zdjęcie dla mnie duuuużo lepsze w odbiorze niż to wrzucone w głównym wątku. Tlen wyciągnięty super! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Krzysiek Gaudy napisał(a):

Ilość pyłów w tle może mniejsza, ale samo zdjęcie dla mnie duuuużo lepsze w odbiorze niż to wrzucone w głównym wątku.

 

Też tak myślę, dzięki za potwierdzenie. :D Za inspirację też dziękuję! Ogólna estetyka Twojej fotki mocno mi podeszła i potem jak spojrzałem na swoją poczułem, że trzeba to poprawić. :P

 

7 minut temu, holeris napisał(a):

Podoba mi się też nazwa pliku. Tylko u mnie to przeważnie (choć nie zawsze) "powiedzmy, że v30" :D

 

Zapomniałem, że widać nazwy plików. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.