Jump to content

Idzie upał


Recommended Posts

Doczekaliśmy się wiosny, a teraz zaczyna się prawdziwe lato. Na najbliższe dni zapowiadana jest temperatura maksymalna powyżej 30 stopni. Co prawda nie przepadam aż za tak wysokimi temperaturami, ale za to noce będą ciepłe (niestety o super seeingu raczej możemy zapomnieć).

 

I w dzień coraz więcej przyjemnych widoków. Idąc dzisiaj przez miasto z przyjemnością obserwowałem tę ładniejszą część naszej społeczności, której tak mało tu na forum.

Link to comment
Share on other sites

I w dzień coraz więcej przyjemnych widoków. Idąc dzisiaj przez miasto z przyjemnością obserwowałem tę ładniejszą część naszej społeczności, której tak mało tu na forum.

Dlatego lubię ciepłe dni :Loveit:

 

A tak na poważnie to lubię się bardzo opalać dlatego taka pogoda mi odpowiada :flower:

Szkoda tylko że nie będzie dobrego seeingu :huh: Wczoraj pstryknołem jowisza ale wyszedł paskudnie <_<

Link to comment
Share on other sites

W sobote temperatura w cieniu siegnela 32stopni dalem termometr do slonca i doszlo do 49 :Boink: I w tym czasie wyjezdzalem do pracy, to bylo straszne ganiac z taca po takim upale <odpowiednio ubrany jak wypada na kelnera>. Wyobrazcie to sobie

PS w niedziele nie bylo lepiej dzis rowniez pogoda naz rozpieszca, ale dzisiejszy dzien spedzam w domku przy :Beer: na ochlodzenie :D

Link to comment
Share on other sites

W sobote temperatura  w cieniu siegnela 32stopni dalem termometr do slonca i  doszlo do 49 :Boink:

 

W Ostrołęce dziś było 35 stopni w cieniu. I tak najlepszy jest ten żar gdy się wychodzi z klimatyzowanego sklepu :sunsmiley:

Link to comment
Share on other sites

Własnie wróciełem z Wrocka. Pojechaliśmy na Zemstę Shitów, a z tyłu goniła nas burza. Musiała strasznie szybko się przemieszczać, co najmniej 60km/h (pi razy oko). Jak dojeżdżaliśmy do Heliosa zerknąłem w lusterko i zobaczyłem wielką chmurę piachu i różnych szczątków. Zanim zdążyłem zamknąć dach i okna mieliśmy oczy i usta pełne pyłu. Uderzenie szkwału było tak nagłe, że chyba nigdy czegoś podobnego nie widziałem. Od lekkiego wiaterku do wichury dosłownie w ciągu kilku sekund. Po minucie biegliśmy ulicą do kina, a naokoło latały szyby z wybitych okiem, jakieś gałęzie, włączały się alarmy samochodowe. Ciemne chmury wirowały tak szybko, jakby to była scenografia do kiczowatego horroru, a nie rzeczywistość. Naprawdę kawał porządnej tropikalnej burzy!

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

ja odkąd interesuje sie astronomią 1998 to co roku obserwóje 8 sierpnia i pierwszy raz sie zdarzyło. żeby w tym dniu był deszcz i chmury... moze choć 12 na maximum perseid będzie ładna pogoda... zobaczymy... puki co trzymam kciuki

Link to comment
Share on other sites

U mnie wczoraj cały dzień lało i wiało. Zastanawiam się, czy to nie skutek zbyt dużego nagromadzenia sprzętu obserwacyjnego na Kudłaczach ;) .

 

Też dawno nie miałem tak brzydkiego początku sierpnia i też liczę, że na maksimum Perseidów zawita ładna pogoda. Ponoć większe przejaśnienia mają być od czwartku, a zdecydowana poprawa od soboty, niedzieli.

 

U mnie teraz się przejaśnia, ale to tylko przerwa przed następną strefą chmur. :(

Edited by Robert_Bodzoń
Link to comment
Share on other sites

Guest cygnus
U mnie wczoraj cały dzień lało i wiało. Zastanawiam się, czy to nie skutek zbyt dużego nagromadzenia sprzętu obserwacyjnego na Kudłaczach.  ;)

Możliwe że to z powodu odwołania minizlotu w Bieszczadach!

Z drugiej strony - jest to miłe (zwłaszcza dla Pani mego serca): nic mnie nie odrywa od prac remontowo-budowlanych, które mogę sobie z przyjemnością prowadzić aż do wschodu. :angry:

Edited by cygnus
Link to comment
Share on other sites

nic mnie nie odrywa od prac remontowo-budowlanych, które mogę sobie z przyjemnością prowadzić aż do wschodu. :angry:

 

A mnie właśnie odrywa <_< , gdyż moje drobne prace przebiegają na balkonie. Właśnie szykuję "przejściówkę" między pokojem i balkonem, w której będzie stacjonował mój Taurus. :banan:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Our picks

  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 47 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 70 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 16 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Haha
    • Like
   • 43 replies
  • MARS 2020 - mapa albedo powierzchni + pełny obrót 3D (tutorial gratis)
   Dzisiejszej nocy mamy opozycję Marsa więc to chyba dobry moment żeby zaprezentować wyniki mojego wrześniowego projektu. Pogody ostatnio jak na lekarstwo – od początku października praktycznie nie udało mi się fotografować. Na szczęście wrzesień dopisał jeśli chodzi o warunki seeingowe i udało mi się skończyć długo planowany projekt pełnej mapy powierzchni (struktur albedo) Marsa.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 134 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.