Skocz do zawartości

Serce w 80 minut


_Spirit_

Rekomendowane odpowiedzi

Mi się bardzo podoba, piękna kolorystyka. Rozumiem, że to jest sam czarno-biały Ha który zmapowałeś do czerwonego kanału?

 

Jakby ktoś się zastanawiał co daje chociażby zmodowanie aparatu na wodór i ogólne lepszy sprzęt, to dla porównania przedstawiam moje niewiele mniej, bo około 70 minut Serca które kiedyś zrobiłem niemodowanym DSLRem :D

 

image.png.025d3c674f4c25f36c431ac57bf22d36.png

Edytowane przez stfn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, _Spirit_ napisał:

Z dzisiejszej nocy jeszcze ciepłe Serce.

 

Szczegół jak zwykle zacny. Ale te drobne światełka mgławicowe są jakby przepalone?

 

20 godzin temu, _Spirit_ napisał:

Test ASI294mm z podbitą rozdzielczością do 8k x 5k

 

W jaki sposób podbijałeś rozdzielczość? Drizzle? A jeżeli tak, a potem zbinowałeś to 2x, to jaki był sens?... :uhm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, diver napisał:

W jaki sposób podbijałeś rozdzielczość? Drizzle? A jeżeli tak, a potem zbinowałeś to 2x, to jaki był sens?... :uhm:

Instalujesz najnowszy sterownik w wersji chyba tej ZWO_ASI_Cameras_driver_Setup_V3.19 i masz. Żaden drizzle. Później można to zaprezentować w podstawowej rozdzielczości j.w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, _Spirit_ napisał:

Fragment w pełnej rozdzielczości: 

 

Doczytałem na stronie ZWO: " with the Bin1-mode the camera can operate at a resolution of 8288*5644 and pixel size of 2.3 um". W zestawie z TS65 ma to jakiś sens. Ale nadal nie rozumiem po co to z powrotem binować x2? Że coś w super rozdzielczości jednak brzydko wyszło?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, _Spirit_ napisał:

De facto zdjęcie powyżej jest w jak w full res rozdzielczości bez podbijania do bin1. Mało na potrzeby forum?

 

Czyli w sumie z powrotem zrobiłeś resize do oryginalnej rozdzielczości matrycy? Jeżeli używając tej manipulacji w obrazku finalnym (na potrzeby forum) uzyskujesz więcej , to ma to sens. Uzyskujesz więcej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, diver napisał:

Uzyskujesz więcej?

Jakbym zrobił pełną sesję a nie 80 minut to mógłbym powiedzieć że na pewno ale wydaje mi się że tak. Problem to waga i miejsce na dysku. Jedna klatka to ponad 80mb danych. I kolejne zakupy :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, karp_killer napisał:

Prawy, górny róg - te wydziarane linie przy krawędzi - to po redukcji amp glow?

Dokładnie tak. Kombinowałem z master darkiem z bazowej rozdzielczości w pixelmath ręcznie. Dużo się pozbyłem ale jak widać nie wszystko się udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, _Spirit_ napisał:

Dokładnie tak. Kombinowałem z master darkiem z bazowej rozdzielczości w pixelmath ręcznie. Dużo się pozbyłem ale jak widać nie wszystko się udało.

Strach się bać tych kamer. jaką metodą stakujesz darki? Wiem, że zwykła mediana dawała mi najlepsze rezultaty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, karp_killer napisał:

Strach się bać tych kamer. jaką metodą stakujesz darki? Wiem, że zwykła mediana dawała mi najlepsze rezultaty. 

Nie ma się co bać bo wszystko ładnie się odejmuje. Jak napisałem w pierwszym wpisie nie miałem darków i wziąłem darki z bin2 - nie do końca się zgrało. 

Tu stack z poprawnymi darkami. 2022-07-26_20h42_25.jpg.e245a9b8948c8d768afdff0b734d8018.jpg

 

Master darka robię Average

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.