Skocz do zawartości

Animacja Chmurek


bas.sic

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś w Krakowie od rana albo słońce albo deszcz więc aby nie marnowac czasu ustrzeliłem kilka animacji chmurek - mam nadzieję że komuś się spodoba

 

niestety nie mam dostępu do innego serwera dlatego niestety republika

 

pliki po 300-500kb

 

trzy animacje: przed burzą (2link) i po burzy(1 i 3link) orginalnie pliki miały 600x800 ale niestey ważyły swoje więc te w linkach są mniejsze i maja 320x240

 

http://www.republika.pl/koczan/trzy.wmv

 

http://www.republika.pl/koczan/dwa.wmv

 

http://www.republika.pl/koczan/jeden.wmv

 

pozdrawiam i proszę o uwagi co poprawić itp.

Edytowane przez bas.sic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie to wygląda  :rolleyes:

Możesz zdradzić jak to robisz??

a więc tak

 

Aparat Canon a75 podłączony kabelkiem do kompa - oprogramowanie dostarczone w zestawie z aparatem Remote Capture Task zaznaczona opcja Interval Timer Shooting - parametry ustawione aby robił zdjęcia co 15s (1 i 3 link) lub co 12s (2link) ustawiona preselekcja przysłony i strzał.

 

Aparat robi zdjęcie w określonych interwałach czasowych zdjęcie jest na bierząco wysyłane do komputera .

Zrobione zdjęcia składam w Windows Movie Maker :)

 

każda animacja to około 120-150 pojedyńczych klatek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładne filmiki poklatkowe, szkoda tylko, że trochę klatkują :)

Radek dobrze radzi :rolleyes:

 

Ciekawy jestem czy kamerką internetową dałoby rady coś takiego zrobić

 

wystarczy jakiś programik do "snap shot"

pozdrowienia

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem czy kamerką internetową dałoby rady coś takiego zrobić

Bezproblemowo. Mój brat postawił kiedyś kamerkę w oknie akademika we Wrocławiu i nagrywał non-stop przez tydzień. Niesamowicie się to później oglądało, siedem dni (noce wycięte) można było prześledzić w czasie kilkunastu minut. Najlepiej wyglądały wschody słońca. Był taki jeden moment, kiedy nagle zza horyzontu wystrzeliło (dosłownie) kilka samolotów ze smugami i rozleciały się w różne strony w ciągu paru sekund. Świetna zabawa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś zrobić conajmniej 400 klatek i ustawiś fps powyżej 20 ,będzie płynnie.

W takim razie ja podam animacyjkę wykonaną ode mnie z tarasu jakiś miesiąc temu.

Klatki robiłem co 5 sekund ,potem w Virtual Dubie ustawiłem fps na 25 klatek na sekundę, przyśpieszenie więc wynosi 125x wykonane oczywiście 300 D, parametry :ISO 100 ,f7.1 ,1/3200 sek. 25 mm (kit)

Na razie umieszczam na republice :Salut: ale niedługo zmienię na coś lepszego.

Najlepiej kliknąć "zapisz jako" :D (1.5 Mb)

chmurki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kamerką też chmurki popróbowałem. Bezproblemowo wychodzi. Zrobiłem kamerką też animację pewnej wieży kościelnej. Klatka co 1 minutę przez 9 godzin. Fajnie widać jak zmieniają się cienie na budowli, przechodzą za nią chmury i jak kręcą się wskazówki zegara. Niestety nie opublikuję tu, bo to 130 Mb :szczerbaty:

Edytowane przez Jendrako
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodnie z sugestiami zrobiłem animacje z mniejszymi interwałami tzn. 5sekund wszystko jak poprzednio poza obróbka -prawie cała obróbka tak jak DarekB

m.in. 25fps

animacja przedstawia okres około 1,5 godziny

 

 

uwaga 1mb!!!!!!!

 

http://republika.pl/koczan/czwarty.avi

 

pozdrawiam

Edytowane przez bas.sic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki .............. no to jeszce na koniec

 

http://republika.pl/koczan/piaty.wmv

 

uwaga 1mb!!!!!!!!!!! :o

 

ups:

 

"Przykro nam, strona chwilowo nie działa z powodu przekroczenia godzinnego limitu transferu."

 

no po prostu za dobre filmy robisz :rolleyes:

taka frekwencja :helo:

pozdrowienia

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakim kodekiem kompresowałeś?

60x9=540 klatek czyli powinno mieć kilka Mb. :blink:

 

Kuchwa, nie skompresowałem wogóle :szczerbaty: . Spróbuję ździebko zmniejszyć masę pliku i zamieszczę może.

 

OK! Faktycznie, spakowałem i teraz to już tylko 3,8 Mb :notworthy:

Edytowane przez Jendrako
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.