Skocz do zawartości

Kamerka LogiTech QUICKCAM - pomóżcie!


Gość cygnus

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem od sp2ukx "dopiero co" kamerkę QuickCam - jest napisane na metryczce LKD4. . Jest GOŁA, nie ma żadnego softu. Ma interface: SERIAL, LPT, KBD. Brak USB.

Diabli wiedzą jak ją zainstalować w WinXP.

Sciągałem już QC841ENU - okazał się do USB.

Sciągnąłem QC601ENU - też do USB.

Wreszcie VC415 - jest RS i PARALLEL ale jakby nie do tej kamerki...

Kto może mi pomóc?

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy Ci o to chodzi Cygnus ale może warto spróbowac - ja tez mam ta kamerkę próbowałem robic tak jak piszą na tej stronie ale niestey nie działa mi

 

szczerze to do końca nie jestem pewny czy moja kamerka działała kiedykolwiek

 

warto sprawdzić

 

pozdrawiam

 

http://orzi.w-net.pl/quickcam/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na stronie logitecha pisze, że drivery VC415 są tylko do win 95, 98, NT4.0

http://www.logitech.com/index.cfm/download...,contentid=5959

 

a masz we właściwościach systemu tę kamerę, czy wogóle nie jest wykrywana?

bo ten hack-driver wygląda rozsądnie, może spróbuj jeszcze, we właściwościach systemu/menager urządzeń/port drukarki LPT/ w zakładce ustawienia portu wymusić używanie przerwań i zaznaczyć włącz wykrywanie starszego sprzętu PnP

 

pozdrowienia

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na stronie logitecha pisze, że drivery VC415 są tylko do win 95, 98, NT4.0

http://www.logitech.com/index.cfm/download...,contentid=5959

 

a masz we właściwościach systemu tę kamerę, czy wogóle nie jest wykrywana?

bo ten hack-driver wygląda rozsądnie, może spróbuj jeszcze, we właściwościach systemu/menager urządzeń/port drukarki LPT/ w zakładce ustawienia portu wymusić używanie przerwań i zaznaczyć włącz wykrywanie starszego sprzętu PnP

 

pozdrowienia

Kiedy zrobiono drivery VC415 WindowsXP jeszcze nie był.... WYNALEZIONY :)

Kamera podłączona do LPT jest wykrywana jako Conectix Quick Cam VC. Tyle że nie można znaleźć sterowników dla niej.

Kamera podłączona do SERIAL albo do złącza klawiatury/PS-2 nie jest wykrywana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja driverów do XP

 

 

Windows XP comes in more than one guise the exact procedure should be the following but some versions are subtly different.

Go to the Control Panel and double click on Add Hardware. Click “Next” on

the Welcome screen.

Choose "Yes I have Already added the hardware" on the “Is the Hardware connected”

Screen.

Select “Add a new hardware device” on the following "Hardware is already

installed on your computer” screen.

Choose “Install the hardware that I manually select from a list” and click Next.

Select “Show All Devices” and click Next. This may take some time.

Press the “Have Disk” button.

Browse out to the C:\Program Files\COAA\AstroVideo folder and select the giveio.inf

file located in that folder and click “Open”.

Confirm that the giveio driver is listed and click Next.

Choose “Continue Anyway” to the Driver Signature Warning.

Finally click “Finish” to finish the installation of the giveio driver.

Reboot your computer after completing the installation of the driver.

 

 

 

-----------------------

http://www.ghg.net/cshaw/quickcam.htm

-------------------------

http://www.pigott99.freeserve.co.uk/camera/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki... jak uda mi się przywrócić WindowsXp do działania - będę walczył dalej.

Dla mnie REWOLUCYJNE jest że trzeba WSZYSTKIE wtyczki wsadzić! Nie wystarczy COM albo LPT. Konieczna wtyczka klawiatury!

Dziwne to nieco, może dlatego mi się nie udało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki podpowiedzi Krzysztofa_Z osiągnąłem jakiś sukces:

 

Trochę kombinowałem, powiem po kolei:

Najpierw PODŁĄCZYŁEM DWA KABLE tzn KBD i LPT. Potem Zainstalowałem AstroView. Potem ręcznie dodałem nowy sprzęt pokazując sterownik GIVEIO z katalogu AstroView. Ale to nie było wystarczające bo nadal XP wykrywał nowy sprzęt i szukał sterowników. Wtedy zainstalowałem VC415 logitecha (sterowniki do QuickCam Paralell dla NT 4.0) i... zaczęło działać!

 

Wobec powyższego nie jestem pewien czy instalacja AstroView miała tu jakiekolwiek znaczenie, po tej instalacji miałem urządzenie zainstalowane i wykazane w panelu sterowania jako poprawnie działające, tylko soft Logitecha nie widział kamery.

 

Podstawowym błędem popełnianym wcześniej było podłączenie ALBO SERIAL, ALBO PARALLEL, ALBO KBD. A tymczasem KBD jest konieczne do zasilania, przez PARALLEL ma miejsce komunikacja a SERIAL podobno służy do długich czasów, do tego jeszcze nie doszedłem.

:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że uaktywnienie kamerki powoduje spowolnienie mojego kompa ca piętnastokrotne. Obraz kamerki też odświerza się bardzo powoli a zrobienie zdjęcia trwa z... 30s?

 

I jeszcze: włączam dzisiaj komp - WYKRYTO NOWE URZĄDZENIE :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie wydaje się wam że coś tu jest nie tak? powinno się włożyć CD rom z instalką do stacji, kliknąć w burtton Instaluj i na końcu potrwierdzić Enterem po napisie Installed Succesfull.

Jeśli tak nie jest to zastanawiałbym, sie czy to jest software przyjazne dla użytkownika czy raczej zagwozdka dla programistów :unsure:

Edytowane przez Jarzyna B.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie wydaje się wam że coś tu jest nie tak? powinno się włożyć CD rom z instalką do stacji, kliknąć  w burtton Instaluj i na końcu potrwierdzić Enterem po napisie Insalled Succesfull.

Jeśli tak nie jest to zastanawiałbym, sie czy to jest software przyjazne dla użytkownika czy raczej zagwozdka dla programistów :unsure:

 

 

niestety życie nie jest takie proste jak się wydaje, a oprogramowanie nigdy nie jest w 100% sprawdzone jeżeli chodzi o dowolną konfigurację sprzętową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też kupić jakiś nowy model webcama - pod windozją XP wkładasz kabelek USB do gniazdka w komputerze i po chwili już działa. Nawet nie zawsze trzeba wsadzać płytę ze sterownikami z zestawu webcama.

Ale długich czasów na takim zestawie bym się nie spodziewał :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też kupić jakiś nowy model webcama - pod windozją XP wkładasz kabelek USB do gniazdka w komputerze i po chwili już działa. Nawet nie zawsze trzeba wsadzać płytę ze sterownikami z zestawu webcama.

Ale długich czasów na takim zestawie bym się nie spodziewał  :szczerbaty:

Ani długich czasów ani CCD. Przecież wiemy w jakich cenach chodzą na aukcjach Philipsy CCD!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cygnus, a wybrałeś z menu driver - VfW (Quickcam) ? bo jak wybierzesz trzeci (gdzies na dole menu) to bedzie wszystko spowolnione.

Cholera wie co wybrałem, pokazałem katalog i cuś się wybrało, były chyba trzy pozycje, na dole taaaaka długaśna.

To może mam poporstu zmienić teraz sterownik i wskazać "krótszą" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie wydaje się wam że coś tu jest nie tak? powinno się włożyć CD rom z instalką do stacji, kliknąć  w burtton Instaluj i na końcu potrwierdzić Enterem po napisie Installed Succesfull.

Jeśli tak nie jest to zastanawiałbym, sie czy to jest software przyjazne dla użytkownika czy raczej zagwozdka dla programistów :unsure:

Kamerka jest PRZESTARZAŁA, sprzed wynalezienia WinXP. Producent olał aktualizację i już nie supportuje tej kamerki.

 

Mam już TRZY kamerki:

Jedna PLUSTEK OptiCam500U na USB ale w żaden sposób niemożliwa do zainstalowania w XP. Nie ma czego astro-żałować bo to CMOS.

Druga NIEDAWNO kupiona na aukcji PHILIPS USB, działa w XP bez problemu, obraz daje tragiczny, okazała się być też CMOS.

I wreszcie kupuję W TYM FORUM przerobioną na długie czasy i jako gwarantowane CMOS... tymczasem kolejna niespodzianka - mam "za dobry" system operacyjny. :Boink:

 

Pozostaje wylicytować jakiegoś przedpotopowego notebooka, przecież tam i tak nie będzie XP a w astro-pole się nada!

 

Niedługo założe IZBĘ PAMIĘCI KAMEREK!

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis nie jest najpełniejszy, bo nie wiem w jakim stopniu NIEUDANE wcześniejsze instalacje wpłynęły na tok postępowania uwieńczonego suckesem.

 

Zainstalowałem program obsługi od NT4.0 z pliku vc415.exe.

Potem podłączyłem kamerkę wszystkimi wtyczkami (LPT, KBD, COM) i po wykryciu sprzętu sam wybrałem sterownik z jednego z podkatalogów w C:\ProgramFiles\Logitech. Zabijcie mnie - nie wie m z którego, tam się roi od infów!

I - to ważne - pojawiło mi się do wyboru QuickCam VC (aż dwie pozycje) i trzecia pozycja Logitech QuickCam 4.1.11cośtamcośtam...

Gdy wybrałem tę DŁUGĄ nazwę - kamerka zadziałała ale spowalniała komputer tak z 15-krotnie. Powywalałem wszystko (przez DODAJ/USUŃ programy i usunięcie sprzętu z menadżera sprzętu).

Jeszcze raz zrobiłem to samo od początku i tym razem wybrałem DRUGĄ pozycję QuickCam VC.

I teraz wszystko było OK, w AstroView obraz działa, długie czasy działają (oczywiście po poustawianiu opcji AstroView, co opisał w innym miejscu Krótkofalowiec). :)

Nie wiem skąd się wzięły trzy opcje sterowników do wyboru, być może z poprzednich nieskutecznych instalacji, wcześniej próbowałem z plików qc841nu.exe i z qc601.exe. Obie te wersje, chociaż pod XP, były NIEPRZYDATNE z powodu tego że obsługiwały wyłacznie kamerkę z portem USB.

 

Aha... przed zainstalowaniem sterowników PnP wykazywał dziwny dualizm - wykrywał na zmianę LogiTech QuickCam VC albo Connectix QuickCam VC.

 

Sterowniki ściągałem z DriverGuide.com.

 

Jest tam jeszcze cqc31u.exe - rzekomo AKTUALIZACJA, ale po tej literce "u" podejrzewam że dotyczy USB więc na razie nie instaluję!

 

Może komuś uda się zainstalować OD PIERWSZEGO KOPA, wtedy opis byłby bardziej pewny.

 

Życzę powodzenia, mnie to kosztowało dwa czy trzy dni prób-błędów.

:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cygnus - a teraz jak menadżer urządzeń widzi Ci ta kamerkę:

jako - LogiTech QuickCam VC, czy Connectix QuickCam VC

bo mi cały czas pokazuje Connectix QuickCam VC.

Logitech, Logitech, jak najbardziej LOGITECH. :)

 

Teraz muszę zgadnąć jak nagrywa się awiki, bo póki co - pstrykam zdjęcia pojedyncze długoczasowe.

 

Próbowałem znaleźć dane tej kamerki, jedyno co znalazłem to dokumentację do chipa CCD ale B-W !

Jaką toto ma czułość w luxach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kupiłem kamerkę to właśnie z instalowałem z vc415.exe i pokazuje mi w panelu sterowania > system > urządzenia: Connectix QuickCam VC, i tak jak mówiłes wykrywa nowe urządzenie.

udało mi sie dodac nowe urzadzenie jako Logitech Quickcam VC ale nie podpisane cyfrowo i niby hula (ale nie mam dlugich czasów).

Edytowane przez KrzysztofZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kupiłem kamerkę to właśnie z instalowałem z vc415.exe i pokazuje mi w panelu sterowania > system > urządzenia: Connectix QuickCam VC, i tak jak mówiłes wykrywa nowe urządzenie.

udało mi sie dodac nowe urzadzenie jako Logitech Quickcam VC ale nie podpisane cyfrowo i niby hula (ale nie mam dlugich czasów).

A jak te długie czasy odpalasz?

Ja skonfigurowałme wszystko w AstroView jak należy i długie czasy mam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.