Skocz do zawartości

Kamerka LogiTech QUICKCAM - pomóżcie!


Gość cygnus

Rekomendowane odpowiedzi

próbowałem zainstalować sterowniki z katalogu który mi podałeś, ale jest jeden problem - tam nie ma żadnych plików inf:

c:\Program Files\Logitech\Logitech QuickCam\AOLMWiz.exe

c:\Program Files\Logitech\Logitech QuickCam\AVI2RV.ocx

c:\Program Files\Logitech\Logitech QuickCam\CLICK.WAV

c:\Program Files\Logitech\Logitech QuickCam\ImgList.ocx

c:\Program Files\Logitech\Logitech QuickCam\ImgView.exe

c:\Program Files\Logitech\Logitech QuickCam\LCM16.DLL

c:\Program Files\Logitech\Logitech QuickCam\LCM32.dll

c:\Program Files\Logitech\Logitech QuickCam\LVIHlp95.dll

c:\Program Files\Logitech\Logitech QuickCam\ppcheck.exe

c:\Program Files\Logitech\Logitech QuickCam\ppcheckres.dll

c:\Program Files\Logitech\Logitech QuickCam\QCVideoX.ocx

c:\Program Files\Logitech\Logitech QuickCam\QuickCam.CNT

c:\Program Files\Logitech\Logitech QuickCam\QuickCam.exe

c:\Program Files\Logitech\Logitech QuickCam\QUICKCAM.HLP

c:\Program Files\Logitech\Logitech QuickCam\Readme.txt

c:\Program Files\Logitech\Logitech QuickCam\Uninst.isu

c:\Program Files\Logitech\Logitech QuickCam\WebPubX.ocx

 

to wszystko co w nim jest po instalce v415.exe

jest jeszcze drugi katalog:

c:\LOGITEMP\_INST32I.EX_

c:\LOGITEMP\_ISDel.exe

c:\LOGITEMP\_Setup.dll

c:\LOGITEMP\_sys1.cab

c:\LOGITEMP\_sys1.hdr

c:\LOGITEMP\_user1.cab

c:\LOGITEMP\_user1.hdr

c:\LOGITEMP\401comupd.exe

c:\LOGITEMP\DATA.TAG

c:\LOGITEMP\data1.cab

c:\LOGITEMP\data1.hdr

c:\LOGITEMP\lang.dat

c:\LOGITEMP\layout.bin

c:\LOGITEMP\os.dat

c:\LOGITEMP\Setup.exe

c:\LOGITEMP\SETUP.INI

c:\LOGITEMP\setup.ins

c:\LOGITEMP\setup.lid

c:\LOGITEMP\wintdist.exe

 

ale też w nim nic nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logitemp to katalog do którego rozpakowuje się plik instalacyjny. Nie ma w nim nic oprócz właściwego instalatora.

Najwyraźniej moje infy pochodzą z wcześniekszych instalacji Logitecha w wersji 8 i 6. Deinstalowalem je z panelu sterowania ale widocznie nie usunęły się pliki z katalogów!

Trochę to podejrzewałem i nawet miałem pomysł by przesunąć cały katalog logitecha na inny dysk ale... skoro zadziałało to co zrobiłem to jakoś nie mam sumienia wszystko zniweczyć i zaczynać od nowa!

Nie mogę teraz wszystkiego sprawdzić, wieczorem sprawdzę i coś dopiszę albo podeślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że jak coś sie z powrotem wysypie to trzeba będzie wszystko wymyslać od początku. Wolę mieć pewność co instaluje i czy jest to powtarzalne.

 

Wlasnie tu kurde utknalem z robieniem instrukcji instalacji QC Long do download. U mnie to jakos inaczej jest. Chcialem Cygnusowy opis okrasic screenami z procesu instalacji i kiszka. Ja inne pliki mam, inaczej mi system kamere wykrywa, w ogole jakos to nie pasuje do mojego laptopika... :oco:

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak Ci wykrywa ? jako co ?  Connectix QuickCam VC czy LogiTech QuickCam VC

 

Connectix. Ale po wgraniu tego wymienionego przez Cygnusa vc415.exe i rozakowaniu go, nie mam tych plikow .inf

 

Nic to, w piatek znowu przygotuje baterie serownikow i w weekend walka :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zainstalowane sterowniki z pliku QUICKCAMVCUSB2KXP.zip

Jest OK.

Wg ostatnich wiadomości - KrzysztofZ też użył tych samych.

Wbrew nazwie plik zawiera też drivery do połączenia LPT1.

Pakiet zawiera nast. pliki:

cxcap.inf

cxcap.drv

cxcap16.dll

cxcap32.dll

cxlpt.vxd

cxlpt.sys

cxusb.sys

A do tego opis w pliku HTM jak gość zhackował drivery od USB przerabiając na LPT1.

 

Smaczny pakiet :)

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

link do pakietu:

 

http://www.acwsoft.de/acw_sof1b.html#qcwin2k

 

i ściągamy plik: ftp://ftp.acwsoft.de/qcwin2k.zip - Download von unserem Server

 

I tak, wspólnym wysiłkiem... uruchomiliśmy! :Beer:

 

Przyszłym nabywcom byloby miło gdyby Kolega Krótkofalarz dołączał do przerobionego sprzęciku rzeczony plik! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wreszcie otrzymałem złączkę umożliwiającą przykręcenie do kamerki obiektywu M-42. W ruch poszły narzędzia ślusarskie użyte na kulistej obudowie kamerki. Piłeczką smieniłem kulę na kulę ściętą, dokonując cięcia w płaszczyźnie zakończenia cylindrycznej gwitnowanej obudowy obiektywu QuickCama. Musi być ścięte do tej płaszczyzny, złączka z Astro-Kraka ma taką długość że ostrzy na nieskończoność gdy tulejkę gwintowaną wkręcimy DO KOŃCA, czyli aż płaszczyzna czołowa złączki dojdzie do tulejki oprawy QuickCama.

Teraz pojawia się praktyczne pytanie, które w wersji USB już pojawiało się w sieci. Jaka może być długość przewodu LPT przez który jest podłączona kamerka do kompa? Mam gdzieś przewód do drukarki 10 mb, mam nadzieję że to "pociągnie". Tylko końcówkę ze złączem szufladowym CANON muszę zamienić na żeńską D-25 robiąc ze standardowego kabla drukarkowego - przedłużacz drukarkowy.

Aha, zapomniałem zanotować, gdy miałew wypatroszonego QuickCama, które przewody z 25 możliwych są wykorzystywane, przecież niekoniecznie trzeba stosować gruby jak ręka przewód dwustronny LPT. Podejrzewam że co najmniej SIEDEM przewodów używanych przez drukarkę nie bedzie wykorzystywanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno kamerki (a przynajmniej mój Logitech) działają na kablu maximum 5m. powyżej są jakies problemy, ale sprawdź.

Szumowo nie sprawdzałem ale DZIAŁA BEZ ŻADNYCH PROBLEMÓW w układzie DWU PRZEDŁUŻACZY DRUKARKOWYCH, każdy po pięć metrów, zwinięte w zwój i rzucone na podłogę. Czyli razem jest JEDENAŚCIE metrów bieżących.

Dokładniejsze testy zrobię kiedy indziej, dzisiaj wystarczająco mnie zmitrężyła zmiana płci wtczki DB-25.

:Salut:

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Uwaga.

 

Sterownik zapodany w linku http://orzi.w-net.pl/quickcam/

kompletnie zdemolowal mi kamerke w XP. Odratowaniem okazalo sie tylko i wylacznie wywalenie wszystkich zainstalowanych przez ten wynalazek bibliotek i wpisow w rejestrach systemu i przywrocenie default'ow windy. Walcze dalej. Jak osiagne sukces, spreparuje przepis na dlugie czasy w QC.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Drodzy Koledzy.

Właśnie dzisiaj miałem okazję sprawdzić dokładnie działanie kamerki QuickCam VC pod Windowsem XP. I co? I zainstalowałem ją bez najmniejszych kłopotów za pomocą sterowników z oryginalnej płyty, która jest do niej dołączona. Żadnych kombinacji i dodatkowych sterowników, żadnego ściągania z Internetu. Wogóle żadnego problemu. Podłączyłem kamerkę wszystkimi przewodami do kompa i włączyłem komputer. Powiadomił, że znalazł nowy sprzęt i szuka sterowników. Oczywiście nie znalazł. I dobrze. Nie wskazałem mu żadnych sterowników. Po zakończonym procesie znajdowania sprzętu (wg. Windowsa niepomyślnym). Zadałem mu oryginalną płytę. Setup odpalił się automatycznie. Klikałem tylko instaluj i tyle. Windows groził, że instaluję oprogramowanie nieprzystosowane dla niego (tylko dla Windows NT) ale ja i tak kazałem mu instalować dalej. Można było w oknach albo przerwać proces instalacji albo kontynuować. Poszedłem dalej. I tym sposobem odpaliłem program do obsługi kamerki i okazało się, że wszystko działa bez najmniejszego problemu. Programy do astrofotografii również działają z nią poprawnie.

Więc o co chodzi? Według mnie jest wszystko ok tylko trzeba trochę więcej śmiałości w podejściu do komputera. Myślę, że to bicie piany narobiło tylko niepotrzebnego zamieszania. Mogę jednoznacznie stwierdzić, że kamerka działa z Windowsem XP bez problemu i ze sterownikami dołączanymi do oryginalnej płyty. Faktem jest, że ponoć kol. CYGNUS nie otrzymał odemnie żadnej płyty do kamerki - mogło się zdarzyć. Proponowałem wysyłkę ale zrezygnował. Faktem jest również, że nie testowałem kamerki na Windows XP. Poprostu go nie mam i nie miałem dostępu do niego (pirackiego oprogramowania jakoś nie używam). Teraz jednak udało mi się zweryfikować opinię kolegów, którzy mieli z tym tematem kłopoty i mogę powiedzieć, że NIE MA PROBLEMU z pracą tej kamerki w Windowsie XP i żadnych cudów nie trzeba wyczyniać. Przynajmniej uspokoiłem sobie sumienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sp2ukx - taka moja prośba: nie posądzaj pochopnie ludzi, że nie mają śmiałości w podejści do komputera. Po prostu takie stwierdzenie mnie i innych obraża. Jestem z zawodu informatykiem i wiem jak instalować sprzęt i rozwiązywać takie problemy (i nie tylko takie problemy - to jest moja praca). A to, że kilka różnych osób zwraca uwagę na problemy z tą kamerką to moim zdaniem nie jest zbieg okoliczności. Jesli doszedłeś do poprawnej i perfekcyjnej instalacji sterowników to przecież możesz ją opisać dla porównania, jak również powiedz jak ustawiłeś programy astro tak aby działały poprawnie (np. AstroVideo, czy K3CDD). Jak dla mnie kamerka działa wybiórczo (raz jest long time innym razem nie ma - jak to wyjaśnisz ?)

 

Moim zdaniem i jeszcze raz to podkreślam - moim zdaniem - nie wolno tak szybko ludzi osądzać ze nie potrafią czegoś zrobić (z takim podejściem dawno by mnie z pracy wywalili).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wiele też zależy od konfiguracji konkretnego komputera. Ja na przykład instalowałem kamerkę Philipsa (nie przerobioną) na trzech komputerach z identycznym OS (Windows 2000 z dokładnie takimi samymi SP), ale z inną konfiguracją sprzętową. I na jednym nie udało się jej zainstalować. Mimo tego, że ten właśnie komputer ma najlepsze parametry. Wszędzie te same oryginalne sterowniki z dołączonej płytki i dokładnie identyczna procedura instalacyjna. Na szczęście jest to komputer, który nie będzie z kamerką współpracował. Ale i tak skubańca rozgryzę, jak tylko czas mi pozwoli.

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie witam i odpowiadam.

KrzysztofZ - no i właśnie ot to chodzi. Ponownie mam napisać jak doszedłem do "perfekcyjnego" instalowania kamerki. Więc odpowiadam - nie doszedłem. Poprostu ją zainstalowałem tak jak każdy inny sprzęt. Jak mam to opisać? Procedury instalowania sprzetu są przecież ogólnie znane i nie ma w tym żadnych cudów. Napisałem więc to co napisałem. Wyciągnąłeś zbyt daleko idące wnioski. I proszę jednak nie posądzać mnie o chęć obrażania innych bo nie to jest celem mego życia jednak i nie temu miał służyć ten post. Tak wogóle miała to być jedynie informacja o tym, że kamerka działa jednak na XP i nie ma z nią w tym systemie problemów. Natomiast problem kompatybilności z różnymi konfiguracjami sprzętowymi opisany przez LAMPKĘ dotyczy różnych sprzętów. Nie tylko tej kamerki ale i innych modeli również. Stąd wiadome kłopoty z ustawianiem kamerki w programach astro. Na to trzeba prób. Osobiście nia mam z tą kamerką żadnych problemów. Używam dwie takie kamerki na czterech komputerach w domu. Obie min. do celów astro i nie mam do ich pracy żadnych zastrzeżeń. Ale tego tematu mój post nie poruszał i nie miał poruszać. Z kolei Twej wiedzy (KrzysztofZ) nie oceniam bo poprostu Cię nie znam i nie mam wobec tego prawa dokonywać takich ocen. Oczywiście masz prawo odbierać posty jak chcesz i nie ma siły, która zmusiłaby Cię do takiego czy innego odbioru czytanego tekstu. To jest właśnie DEMOKRACJA. I w jej imię właśnie ja również mogłem napisać to co napisałem.

W każdym razie cześć i czystego nieba nad głową życzę Tobie i nam wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KrzysztofZ - no i właśnie ot to chodzi. Ponownie mam napisać jak doszedłem do "perfekcyjnego" instalowania kamerki. Więc odpowiadam - nie doszedłem. Poprostu ją zainstalowałem tak jak każdy inny sprzęt. Jak mam to opisać? Procedury instalowania sprzetu są przecież ogólnie znane i nie ma w tym

 

Taka moja uwaga. Jako programista prawdodobie rzecz się bierze z zainstalowanych poprawek w

systemie. Jeśli komputer ma pod XP zainstalowanych większość poprawek stanowiących składowe

Service Packa-a 2 to nie dziwię się, że dany WinXpek bedzie bez problemu widział każdą kamerke.

System bez tych poprawek będzie miał problemy z niektórym sprzętem wykrywanym w tzw

real-time. Czy to będzie kamerka internetowa, czy cyfrówka obojętnie. USB bedzie się dławił.

Po prostu taki urok tego Xpeka.... ;)

 

pozdrawiam,

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wiele też zależy od konfiguracji konkretnego komputera. Ja na przykład instalowałem kamerkę Philipsa (nie przerobioną) na trzech komputerach z identycznym OS (Windows 2000 z dokładnie takimi Piotr

 

 

Piotrze to mi przypomina moją cyfrówkę HPka. System wykrywa ją co drugi raz. Nie wiem w czym rzecz.

Gdy zrestartuje system wszystko działa cacy. Myślę, że jakieś konkretne dll się gryzą ale jak mam

oglądać wywalające się komunikaty to człowieka po prostu krew zalewa.

Być może nastąpi poprawa sytuacji w momencie wprowadzenia nowego Frameworka 2.0 - platformy

interpretująco-programistycznej. Mniejsze o szczegóły ale obsługę błedów i współpracę z systemem

ma lepszą.

 

 

pozdrawiam,

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety nie ma bezbłędnych systemów. są tylko systemy działające przy określonych założeniach :Beer:

 

heheh

Krzysztofie, powiedziałbym , że są plastyczniejsze i mniej plastyczniejsze OS-y ;)

 

 

pozdrawiam,

Maciek

 

 

PS: dla podpowiedzi podam, że te mniej plastyczniejsze są droższe....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyżby chodziło Ci o command line - shell ? :D

 

a co do systemów to tak moim zdaniem najlepsze (czyt. działające "prawie bezbłędnie") są systemy dedykowane, czyli po prostu pisane pod konkretne zamówienie. niestety koszty takich systemów są dosłownie kosmiczne.

Edytowane przez KrzysztofZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.