Skocz do zawartości

Jedna noc w Ameryce przy pełni Księżyca


Marcin Ksiazek

Rekomendowane odpowiedzi

Marcin, nie baw się w zmniejszane. Wyciągnij osobno mgławicę i osobno gwiazdy, tylko odpowiednio mniej. Wyciągaj i przymierzaj i sprawdzaj.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, WojtasSP320 napisał:

 

ZMiejszalem tym sposobem w PSie i w miejscu gdzie byly male gwiazdy na mglawicy zostaja mi male "plamki" slady po tych gwiazdach. Mozna to zobaczyc w powiekszeniu i strasznie brzydko to wyglada.  Sprobuje tak jak mowi Herbert West, moze tu cos lepiej uda mi sie zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Herbert West napisał:

Marcin, nie baw się w zmniejszane. Wyciągnij osobno mgławicę i osobno gwiazdy, tylko odpowiednio mniej. Wyciągaj i przymierzaj i sprawdzaj.

Masz na mysli na maskach, i potem maske z wyciagnietymi gwiazdami jako jaka ustawic "ekran", czy inna maska ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wycinam gwiazdki z kolorowego liniowego zdjęciaz StarXterminatorem w moim przypadku, i rozciągam powstały plik z samymi gwiazdami za pomocą GeneralizedHyperbolicStretch.

 

Mgławice rozciągam bez gwiazd.

 

Następne Photoshop i gwiazdy dodaję poprzez Screen albo Linear Dodge 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko robię w Pixie, aż do rozciągania. Po rozciągnięciu wszystko wrzucam do PS, czyli:

 

Liniowe:

1. Usunąć gwiazdy z mgławicy z opcją create star image- żeby same gwiazdy wrzucił do osobnego obrazka.

2. Rozciągam mgławicę bez gwiazd.

3. Rozciągam obrazek z samymi gwiazdami.

 

Nieliniowe:

1. Wrzucam do PS mgławicę.

2. Wrzucam jako warstwę gwiazdy poprzez Screen lub Linear Dodge.

 

Nie wiem, czy przez "maskę" rozumiesz obrazek z gwiazdami, który może wygenerować StarXterminator/Starnet- ja przez to rozumiem "obrazek z samymi gwiazdami" :-) Masek jako takich nie używam w tym procesie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobowalem zrobic tak (wszystko PS):

Kazdy kanal z osobna usunalem gwiazdy StarXterminatorem 

Potem poprzez narzedzie Annie's Astro Actions-Hubble Pallete Creation skladam kolorowa mglawice bez gwiazd. Tutaj wiadomo zabawa na suwakach.

 

Analogicznie robie z kanalami z gwiazdami, ale po zlozeniu narzedziem Star Layer Separate, rozdzielam mglawice i mam osobno gwiazdy jako osobna maske.

Po skopiowaniu jej i przeniesieniu do wczesniejszej mglawicy bez gwiazd, mieszaja sie cale kolory, a same gwiazdy traca swoj pierwotny kolor i sa praktycznie biale.

Ten sam efekt mam gdy np. z narzecia Astronomy Tools wybiore akcje Select Brighter Star, skopiuje je i wkleje do mglawicy, to traca one swoje kolory i sa bialymi plackami. 

Chyba coś ciągle robie nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stanie Ci pomóc przy takim workflow. To co opisałem powyżej- to dla mnie działa gładko i powtarzalnie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.