Skocz do zawartości

Moje obserwatorium


Tiamat

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie to wszystko wygląda, ale koszt jest dość znaczny i wady takiego obserwatorium dość poważne. Po odsunięciu dachu wszystko co się pod nim znajduje pokryje rosa, która po kilku godzinach wutworzy ściekające wodne strugi.

Niedługo obserwator się o tym przekona. Dobrym rozwiązaniem jest trzymanie sprzętu na stoliku znajdującym się w pobliżu miejsca obserwacji pod zwykłym ogrodowym parasolem, a lepiej pod wędkarskim.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Tiamat i ja serdecznie gratuluję. Obserwatorium wygląda imponująco. Zauważyłem, że zamontowałeś wewnątrz czujkę dymu i ruchu. Jeżeli będzisz miał problem z tą czujką ruchu (fałszywe alarmy) to daj znać coś poradzimy. Natomiast czujka dymy jest źle zainstalowana i zadziała jak już obserwatorium się spali. Czego oczywiście nie życzę. Tfu, tfu. odpukałem 3 razy w niemalowane drewno. Jeszcze raz serdeczne gratulacje ukończenia budowy. Niech Ci służy długie lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę byliśmy z Mirkiem Dymkiem z żoną Teresą, Januszem P. i Basicem u Tiamata na oblewaniu obserwatorium.

 

Rewelacja!

Widać ogrom pracy włożony w to przedsięwzięcie.

Pogody obserwacyjnej niestety niebyło ale w końcu to było oblewanie obserwatorium :D

Czas spędziliśmy na wspólnych pogaduchach przy piwku i grillu do 3 nad ranem. :Beer:

 

Jeszcze raz dziękuję Tiamatowi za gościnę oraz Mirkowi i Teresie za transport :Salut:

DSCN7758_zmiana_rozmiaru.JPG

DSCN7765_zmiana_rozmiaru.JPG

DSCN7770_zmiana_rozmiaru.JPG

DSCN7780_zmiana_rozmiaru.JPG

Edytowane przez MateuszZ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odsunięciu dachu wszystko co się pod nim znajduje pokryje rosa, która po kilku godzinach wutworzy ściekające wodne strugi.

Niedługo obserwator się o tym przekona. Dobrym rozwiązaniem jest trzymanie sprzętu na stoliku znajdującym się w pobliżu miejsca obserwacji pod zwykłym ogrodowym parasolem, a lepiej pod wędkarskim.

pozdrawiam

 

- Zawsze jak tylko otwieram dach włączam elektronikę, żeby miała choć minimalnie wyższą temperaturę niż otoczenie. Odpukać jest sucha jak pieprz. Z ksiązkami i sprzętem to niestety wiadomo jak jest. Z resztą zobaczymy:)

- Mirku, dlaczego czujka dymu i źródła ciepła jest źle zamontowana?

- Lemarc. Tak się własnie zastanawiałem dając to zdjęcie. Widoczna na zdjęciu instalacja alarmowa to nie wszytsko, gdyz cały ogród ma instalcję alarmową na dzień dobry. Oprócz tego jest firma- wielki brat, która ma czas dojazdu około 1,2 minut z racji niedalekiej siedziby. Ale żeby nie kusić losu dziś to zdjęcie usunę.

Dzięki za miłe słowa;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Mirku, dlaczego czujka dymu i źródła ciepła jest źle zamontowana?

 

Czujka dymu musi byc zainstalowana poziomo bo inaczej dym sie nie dostanie do komory pomiarowej w odpowiednim czasie. Oczywiście ona zadziała ale dopiero jak już będzie niezły pożar.

Ta druga czujka jest to czujka ruchu (podczerwieni, pasywna) ona jest zainstalowana prawidłowo. Nie wiem dokładnie co to jest za czujka (typ, producent). Ta czujka powinna przynajmniej "tolerować" małe zwierzęta (np. myszy). Być może tak jest i wtedy wszystko z nią powinno być OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.