Skocz do zawartości

Okulary 7,5mm i 10mm


Gość polaris

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

czy ktos z Was porownywal "zwykle" Plossle np. Antarea lub Soligora z okularami "super plossl" NPZ?

Jak sie do siebie maja jakosciowo? :unsure:

 

Pozdrawiam  :Beer:

 

Mam NPZ SPL 6,3 i 10mm. Za pieniadze ktore za nie dalem 40-60pln. To bardzo dobre okulary. Do Lantanow im daleko, ale sa znacznie lepsze od dodawanych w kicie np. do SkyLuxa. Maja LER na poziomie 10-15mm w moim newtonie i ok. 5mm w Skyluxie. ( :blink::blink: tak tak, nie mam pojecia o co chodzi).

 

Co dokladnie chcesz wiedziec? Z podstawowych informacji to pole nieco ponad 40* (ale pomiar amatorski, moglem go skopac), metal, gwinty filtrowe przyjmujace filtry Celestrona. To malenstwa. Sa mniejsze od plossli soligora o tych ogniskowych. Bardzo krotka, miekka muszla oczna. Tekturowe pudelka. Na oko amatora maja mala, ale maja, kome. Obrazy ostre, ale nieco ciemniejsze od plosla Vixena 10mm. Mam je i nie zamierzam sie pozbywac, az nie uzbieram na lantany.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dokladnie chcesz wiedziec? Z podstawowych informacji to pole nieco ponad 40* (ale pomiar amatorski, moglem go skopac), metal, gwinty filtrowe przyjmujace filtry Celestrona. To malenstwa. Sa mniejsze od plossli soligora o tych ogniskowych. Bardzo krotka, miekka muszla oczna. Tekturowe pudelka. Na oko amatora maja mala, ale maja, kome. Obrazy ostre, ale nieco ciemniejsze od plosla Vixena 10mm. Mam je i nie zamierzam sie pozbywac, az nie uzbieram na lantany.

 

Pozdrawiam.

 

Pytam bo zastanawiam sie co w NPZ znaczy "super plossl" :Boink:

Jakbys mial wybierac pomiedzy plosslem np. Ataresa lub Soligora a superplosslem NPZ to ktorego bys wybral?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NPZty mialem za grosze. Gdybym mial je kupic po 120pln. To bym sie zawachal. Super w nazwie oznacza inna kostrukcje optyczna. (jedna soczewa wiecej) Strsznie fajne jest w nich to, ze maja duzy LER z moim J23. 15mm dla okularka 6,3 to calkiem dobry wynik. Druga cecha na plus jest mala koma. Na minus nalezalo by dac, ze sa ciemniejsze od plossli ala Soligor o tych samych ogniskowych. Niemniej jak juz pisalem. Lubie je i nie mam ochoty sie ich pozbywac. Byc moze niedlugo dostane w lapki jeszce kilka sztuk okularow tego typu, jezeli beda mi sie pokrywac ogniskowe to cos pewnie wystawie.

 

Nie bardzo mam ochote je zachwalac za bardzo wlasnie z w/w. przyczyny. Do mojej oceny musisz jeszcze brac pod uwage, ze pracuja z newtonem F4. W skyluxie spisuja sie slabiej, tzn. traca ten komfortowy duzy LER.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja uzywam ich z Makiem :)

Dzieki za odpowiedz, to mi juz cos mowi, chociaz te s-plossle NPZ maja w opisie 4 soczewki... dlatego pytam o prawdziwa roznice :Boink:

Ale tak czy inaczej warto sprawdzic okularki na konkretnym sprzecie.

Pozdrawiam :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie że Super-Plossle NPZ (cokolwiek to "super" miałoby oznaczać) testował oficjalnie Adamo, i że coś o tym można poczytać na Jego stronie...

 

To sa wlasnie S-Plossle Adamo :Beer: , ale ja szukam osoby ktora przetestowala i porownala je z innymi Plosslami :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Osobiscie mam plosla 25mmNpz jeden z najlepszych plossli- wygral porownanie ze slynnym zoomem soligorwski-ktorego szybko sprzedalem.

Okularki Npz so dosc dobrze wykonane pod wzgeldem optycznym i z pewnoscia sa duzo lepsze od tanich chinskich plossli -ktore w USA kazdy klient dostaje za darmo z aluminiowa walizeczka przy zakupie sredniej klasy teleskopu

Jedyna wada jaka ma NPZ to zazolcenie, ktore towarzyszy calemu sprzetowi od naszych braci ,reasumujac kupil bym dzis taki 5mm plosll w dobie zalewu tanizny z Chin.

pozdr

J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.