Skocz do zawartości
  • 0

Poszukuje lekkiej pomocy


Kriss2022

Pytanie

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
15 godzin temu, sidiouss napisał:

Jeśli poprawnie zainstalowały Ci się sterowniki, to w menedżerze urządzeń będziesz mógł zobaczyć jaki port COM został przypisany do twojego kabla. Następnie w Eqmodzie musisz wybrać ten port COM w toolboxie w okienku driver setup :)

juz ten etap sprawdzalem.  mam port com 3 i w obu przypadkach mam wybrany wlasnie port com 3. i nie ma reakcji zadnej. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
15 godzin temu, ZbyT napisał:

Masz tam comms Statistics. Możesz przetestować czy port jest widoczny. Prędkość jedynie 9600 i żadna inna. Nie zapomniałeś wcisnąć Register?

 

pozdrawiam

mam podpiety kabel pod port com 4. i na nim wywala bład COM4: Message Timeout. 

na reszcie portow jest Not found. 

 

z tym "Register" wywala blad "Unexpected error; guitting. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Kriss2022 napisał:

 

z tym "Register" wywala blad "Unexpected error; guitting. 

 

nie szkodzi. Często taki błąd wyrzuca ale działa. Dziwne, że jest problem z komunikacją z wirtualnym comem.  Połączenie musi działać. Jeśli w teście nie idzie to z montażem tym bardziej nie pójdzie

 

Podpinałeś pod inny port USB? Albo przez huba? Com poprawnie zainstalowany?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
15 godzin temu, ZbyT napisał:

 

Podpinałeś pod inny port USB? Albo przez huba? Com poprawnie zainstalowany?

 

pozdrawiam

wlasnie z tym portem nie wiem czy nie mam problemu. jedni mowia ze musze miec stery profilic inni, ze nie. Wedlug mnei montaz w ogole nie laczy sie.

Moze mam zle sterowniki ? 

 

Natomiast posiadam pilot SynTrek i normalnie dziala. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

sterowniki prolific nie są potrzebne bo to konwerter na FTDI więc takie sterowniki trzeba zainstalować ... ale powinny zainstalować się automatycznie. Sprawdź w menadżerze urządzeń czy Com jest zainstalowany poprawnie i w razie czego zainstaluj ręcznie drivery ze strony ftdi

 

montaż to oczywiście SW?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
15 godzin temu, Wiesiek1952 napisał:

A sterownik FTDI masz na pewno? Sprawdź czy jest Ok. 

w menadżerze jest oki wszytsko.

 

15 godzin temu, ZbyT napisał:

sterowniki prolific nie są potrzebne bo to konwerter na FTDI więc takie sterowniki trzeba zainstalować ... ale powinny zainstalować się automatycznie. Sprawdź w menadżerze urządzeń czy Com jest zainstalowany poprawnie i w razie czego zainstaluj ręcznie drivery ze strony ftdi

 

montaż to oczywiście SW?

 

pozdrawiam

tak montaz to Sw Neq 6 pro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie podajesz skąd jesteś co na pewno nie ułatwia - może ktoś doświadczony mieszka "za rogiem" i o pomoc byłoby najłatwiej.

 

 

Przeinstaluj driver FTDI, ustaw baud 9600 (to jedyna poprawna) włącz menadżera urządzeń i zobacz jaki COM pokazuje się w momencie podłączenia. Ustaw ten port w EQMOD. To w zasadzie wszystko i powinno działać. Jeśli nie działa to albo kabel jest nie teges albo dalej coś nie tak z driverami. ASCOM też powinien być zainstalowany ale rozumiem, że to masz. Można ewentualnie sciągnąć jeszcze raz i przeinstalować ASCOM i EQMOD. Przyjrzyj się Green Serwer - jest nowocześniejszy od EQMOD i ma nowocześniejszy interface - nie taki rodem z Win 3.1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
16 godzin temu, Wiesiek1952 napisał:

Nie podajesz skąd jesteś co na pewno nie ułatwia - może ktoś doświadczony mieszka "za rogiem" i o pomoc byłoby najłatwiej.

 

 

Przeinstaluj driver FTDI, ustaw baud 9600 (to jedyna poprawna) włącz menadżera urządzeń i zobacz jaki COM pokazuje się w momencie podłączenia. Ustaw ten port w EQMOD. To w zasadzie wszystko i powinno działać. Jeśli nie działa to albo kabel jest nie teges albo dalej coś nie tak z driverami. ASCOM też powinien być zainstalowany ale rozumiem, że to masz. Można ewentualnie sciągnąć jeszcze raz i przeinstalować ASCOM i EQMOD. Przyjrzyj się Green Serwer - jest nowocześniejszy od EQMOD i ma nowocześniejszy interface - nie taki rodem z Win 3.1.

instalowalem wszytsko chyba juz z 5 razy. 

Porty sie zgadzaja (com 3) i w menadzerze i w eqmod. czasy ustawailem rozne - zadnej rekacji. 

Przez ten program GS tez jest blad Mount ErrNoResponseAxis1, Timeout 

 

Jestem z okolic Wrocławia . 

Edytowane przez Kriss2022
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Miałem trochę podobny problem gdy używałem zrobionego przez siebie AstroEQ i EQ3-2 na własnych napędach. Zawsze przy pierwszym uruchomieniu pojawiał się błąd: Connect Error Timeout, ale wystarczyło odczekać 1-2 s, zamknąć i ponownie uruchomić sterowanie, zaskakiwało od razu i działało przez całą sesję. Może u Ciebie zadziała podobnie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
15 godzin temu, Pysiak napisał:

Miałem trochę podobny problem gdy używałem zrobionego przez siebie AstroEQ i EQ3-2 na własnych napędach. Zawsze przy pierwszym uruchomieniu pojawiał się błąd: Connect Error Timeout, ale wystarczyło odczekać 1-2 s, zamknąć i ponownie uruchomić sterowanie, zaskakiwało od razu i działało przez całą sesję. Może u Ciebie zadziała podobnie? 

sprobuje moze zadziala. ale probowalem chyba wszystkiego. i nie wiem czy to przypadek ale na obu kablach nie dziala 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.