Skocz do zawartości

TS APO ED 102/714 wraz z walizką


Aurora

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedam refraktor APO TS 102/714. Bardzo dobra optyka bez rys itp, tuba z zewnątrz znakomity stan. bardzo solidny wyciąg, pracuje precyzyjnie.

W komplecie walizka alu. (nie ma jej w wyposażeniu sklepowym)

Teleskop daje bardzo ładne obrazy, można przetestować u mnie przed zakupem, dla tego preferuję odbiór osobisty. 

Wysyłka kurierem jest możliwa.

 

https://www.astroshop.pl/teleskopy/ts-optics-refraktor-apochromatyczny-ap-102-714-ed-ota/p,51026

 

Cena z walizką 3200 +20zł KW

Tuba bez walizki 3000 +20KW

 

W załączeniu pierwsza lepsza surowa klatka Księżyca sprzed chwili

 

DSC_0644.JPG

DSC_0658.JPG

DSC_0659.JPG

DSC_0660.JPG

DSC_0661.JPG

DSC_0662.JPG

DSC_0664.JPG

DSC_0665.JPG

DSC_0663.JPG

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w opisie na stronie sklepu nie ma informacji na jakim jest szkle, a na zdjęciu opis jest nieczytelny

skoro tak podchodzisz do sprzedaży to sobie daruję, tym bardziej, że cena atrakcyjna nie jest

zapytam w sklepie i prędzej kupię nowy bo różnica w cenie groszowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, ZbyT napisał:

ale w opisie na stronie sklepu nie ma informacji na jakim jest szkle, a na zdjęciu opis jest nieczytelny

skoro tak podchodzisz do sprzedaży to sobie daruję, tym bardziej, że cena atrakcyjna nie jest

zapytam w sklepie i prędzej kupię nowy bo różnica w cenie groszowa

Nie rozumiem oburzenia? Skoro sklep nie podaje jakie szkło jest użyte to tym bardziej ja nie wiem. Jedno jest pewne, teleskop daje bardzo ładne obrazy jak przystało na ED. Co do ceny to za tyle samo sprzedał się ostatnio taki sam teleskop więc czy jest atrakcyjna czy nie to już kwestia indywidualna. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FPL51 tam jest

Kiedyś się dowiadywałem więc powiem Wam tak:

Są 4 wersje 102mm

102 ED z FPL-51

102 ED Photoline z FPL-53 (cos ponad 1000EUR)

i dwa Triplety na FPL-53 i 55

lantanowe i różnią się też średnicą wyciągów.

Edytowane przez krispikoro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2022 o 20:39, krispikoro napisał(a):

FPL51 tam jest

Kiedyś się dowiadywałem więc powiem Wam tak:

Są 4 wersje 102mm

102 ED z FPL-51

102 ED Photoline z FPL-53 (cos ponad 1000EUR)

i dwa Triplety na FPL-53 i 55

lantanowe i różnią się też średnicą wyciągów.

 

Mam wersję 102 ED  Photoline z FPL -53 , gdy kupowałem w TS - miał cenę coś ok. 1200 eur.  Z pozoru wygląda podobnie, ale ... :

 

- na odrośniku po przeciwnych stronach, oprócz napisu TS  jest właśnie to Photoline

- inne jest oznaczenie na obiektywie, krótsze, tylko  napis TS Photoline Apo 102 mm/f7

- gałka mikroruchów srebrna

- blisko wyciągu jest tandetna ( jak na moj gust ) papierowa nalepka z napisem, jak na fotce niżej 

 

DSC07383.thumb.JPG.18a9aed3a6383545de8cad233f405b58.JPG

 

Może to w pełni uwiarygodnić cytowany wpis o kilku wersjach tego refraktoru.   Dodam jeszcze, że dokupiona walizka , czarna,

jest super - nie taka "papierowa" , jak te srebrne. Też ją mam, kupiona w TS

 

(  Będzie na sprzedaż , moze nawet w tym roku , bo ograniczam aktywność ze wzgędu na wiek. ) 

 

Z.

 

 

 

 

Edytowane przez zbignieww
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeanalizowałem temat tych refraktorów i faktycznie było ich kilka odmian ale zasadniczo wszystkie na tym samym szkle.

Różnica to dopiero wersja Photoline jak wspomniał Zbyszek, gdzie użyto FPL 53 i Lantanu. Tyle że tu już inny level cenowy bo jak wiadomo te szkła nie są tanie. 

Z uwagi na zakup mniejszej wersji tego refraktora a więc TS 80/560  Photoline specjalnie pod wyjazdy, zapadła decyzja o sprzedaży 102/714.

Przyznam że obrazy uzyskiwane przez oba refraktory są zbliżone. Oczywiście większa soczewka daje większą zdolność rozdzielczą a ogniskowa pozwala na stosowanie większych powiększeń z tymi samymi okularami. Jednak pod względem aberracji chromatycznej są one dość zbliżone i potencjalny kupujący może się o tym przekonać na miejscu. Ogólnie mam pozytywne spostrzeżenia co do TS 102/714. Wbrew potocznej opinii na temat szkła FPL51 myślę że uzyskiwane obrazy są na wysokim poziomie. A trochę refraktorów w życiu miałem...

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Aurora napisał(a):

Ogólnie mam pozytywne spostrzeżenia co do TS 102/714. Wbrew potocznej opinii na temat szkła FPL51 myślę że uzyskiwane obrazy są na wysokim poziomie. A trochę refraktorów w życiu miałem...

Co jako posiadacz takowego mogę potwierdzić...

Ponadto zastosowanie pryzmatycznej kątówki jeszcze poprawia odbiór obrazu zmniejszając szczątkową AC i chyba (ale to muszę dokładnie zweryfikować) AS. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale napiszę kilka zdań

posiadałem takowy refraktor i kilka tygodni temu sprzedałem jego z bóle by zakupić kamerę.

Gdybym miał pieniądze to w życiu bym nie sprzedał Apo102/714 !

Co do aberracji ma super skorygowany ED72 a nawet ED80 się chowają !

I taka jest moja opinia.

Pozdrawiam wszystkich i polecam zakup.

Przepraszam admina za mój wpis

Edytowane przez astrodarek
błąd
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wspomniałem też bym się z nim nie rozstawał gdyby nie fakt iż potrzebowałem coś mobilnego na wyprawy. Coś co wsadzę do podręcznego i zawieszę na małym montażu lub statywie. Na ten moment nie mogę sobie pozwolić na dwa refraktory :(

DSC_0695.JPG

DSC_0696.JPG

Edytowane przez Aurora
jeszcze jedna fotka dla porównania 80vs102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest trzech potencjalnych kupców na samą walizkę więc w grę wchodzi sprzedaż samej tuby. 

Oczywiście osoba deklarująca chęć zakupu kompletu będzie miała pierwszeństwo.

Poniżej dodam jeszcze kilka zdjęć o jakie prosiła mnie jedna osoba. Zdjęcia naziemne robione przy zachodzie Słońca i to z ręki (bez statywu) Podobnie ze zdjęciem Księżyca ( z ręki) Dla tego mogą być ciemne lub poruszone czy też nie ostre. Widać też paprochy na matrycy aparatu. 

DSC_0712.JPG

DSC_0714.JPG

DSC_0717.JPG

DSC_0722.JPG

DSC_0707.JPG

DSC_0709.JPG

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu mam teraz jedynie mały mobilny montaż ioptrona, w dodatku zmodyfikowany tak że nie ma przeciwwagi tylko zamontowana głowica foto. Nie pozwala to na bezpieczne zawieszenie takiej tuby by nie ryzykować uszkodzeniem tuby lub montażu więc pozostała opcja focenia z rąsi ;) 

To nie pozwalało też precyzyjnie złapać ostrość zwłaszcza na Księżycu przy minusowej temperaturze w samej bluzie :D

DSC_0753.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.