Skocz do zawartości

Magiczne narzędzia Russell'a Croman'a do PIX-a


diver

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio jakoś głośno zrobiło się na temat BlurXterminatora. ;)

Do tej pory nie używałem narzędzi kolegi RC - nawet nie wiedziałem o ich istnieniu! Teraz zainstalowałem sobie teraz trzy narzędzia do PIX-a z oferty kolegi RC.

 

Blury żmudnie usuwam różnymi metodami, okraszonymi PIX-ową dekonwolucją. A tu proszę - jest "magic" BlurXTerminator!

Popatrzyłem, podłubałem. Jest to kombajn, który przy umiejętnym zastosowaniu znacznie upraszcza obróbkę i daje dobre wizualne efekty, chyba raczej nieosiągalne przy pomocy innych narzędzi PIX.

Cena: $100

 

Ucieszyłem się ze Starneta2, bo jest znacznie lepszy niż poprzedni Starnet, a tu proszę - jest StarXterminator!

Popatrzyłem, podłubałem. Tutaj w porównaniu ze Starnetem2 sprawa nie jest bardzo jednoznaczna. Po kliku próbach stwierdzam jednak, że StarXterminator daje lepsze efekty, szczególnie na materiale liniowym.

Cena: $60

 

Do odszumiania używam "kombajnu" EZ Denoise. A tu proszę - jest NoiseXTerminator!

Popatrzyłem, podłubałem. Przy pomocy EZ denoise nie jestem w stanie osiągnąć efektów takich jak przy pomocy NoiseXTerminator.

Cena: $60

 

Z technicznego punktu widzenia stwierdzam, że narzędzia kolegi RC są godne uwagi. PIX sam w sobie nie zawiera takich "magicznych" udogodnień. Więc pojawiły się... ceny. Nie znam innych płatnych skryptów do PIX-a, więc to chyba wyjątek. Ale to dygresja. Z mojego punktu widzenia kolega RC napracował się trochę w tej skryptografii i proponuje fajne narzędzia. Nad którymi jak widzę stale pracuje. Nie dziwię mu się więc, że chce sobie poświęcony czas wynagrodzić finansowo. Czy ceny są wysokie? Wydaje się, że w porównaniu do ceny licencji samego PIX-a tak. Ale wydaje się również, że kolega RC wspierany przez kolegę AB póki co nie bardzo ma konkurencję. ;)

Z mojego punktu widzenia (informatyka) ceny proponowane przez kolegę RC nie są przesadzone. Wiem z doświadczenia ile dłubania wymaga opracowanie takich czy innych rozwiązań.

 

Pozostaje aspekt "moralno-honorowy".  Czy w obróbce wypada iść na taką "łatwiznę"? ;)

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek, a czy wypada iść na łatwiznę korzystając z oprogramowania typu Pix czy PS? Przecież są darmowe oprogramowania typu Iris ( kto to jeszcze pamięta?) z linią poleceń....

Przepraszam, ale ja nie widzę tu niczego "niehonorowego" a co do cen- hmmm... astrofotografia nigdy nie byłą tanim hobby a te akurat do wysokich nie należą..

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.12.2022 o 06:55, Gość na chwilę napisał:

Sławek, a czy wypada iść na łatwiznę korzystając z oprogramowania typu Pix czy PS? Przecież są darmowe oprogramowania typu Iris ( kto to jeszcze pamięta?) z linią poleceń....

Przepraszam, ale ja nie widzę tu niczego "niehonorowego" a co do cen- hmmm... astrofotografia nigdy nie byłą tanim hobby a te akurat do wysokich nie należą..

 

Maciej, to był przecież żart-podpucha. ;)

W te pochmurne noce namiętnie testuję narzędzia kolegi RC, bo z pewnością zrobię z nich użytek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzędzia RC są warte pieniędzy. Może BX jest nieco drogi ale raczej nie ma narzędzia, które poprawia równie dobrze wszelkie aberracje i zniekształcenia.

 

Natomiast każdego narzędzia można nadużywać i te nie są żadnym wyjątkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.