Skocz do zawartości

Orszak Trzech Króli Kocim Okiem ; )


radio-teleskop.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ładna fotka! :)

Idealnie na dzisiejszy dzień ;) Lubię ten obszar, często wracam do niego przez lornetkę / teleskop, i został tutaj bardzo ładnie uchwycony :D

 

Tutaj taka ciekawostka :)

Cały obszar Pasa Oriona to gromada otwarta Collinder 70 (Cr70) - tutaj można poczytać więcej -> https://binocularsky.com/binoc_object_file.php?object_id=Cr70&aperture=50

Edytowane przez Milena Niemczyk
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Wam dziękuję, Kochani! :)

 

59 minut temu, TUR napisał(a):

Czy ten kot to V1 czy z nowej serii V2 ?

Stary Kocur, czyli klasyk z pierwszej serii.

 

39 minut temu, lukost napisał(a):

Fajna, nieprzekombinowana fota. Dobrze się to ogląda.

Bardzo dziękuję za słowo: "nieprzekombinowana" :) Właśnie taki efekt chciałem uzyskać i - prawdę mówiąc - było to bodaj pierwsze określenie, które przyszło mi na myśl kiedy skończyłem obróbkę ;)

 

41 minut temu, Grzędziel napisał(a):

Super, więcej takich fotek nam trzeba!

Tak jest, Piotrze! :) A do fotek trzeba nam jeszcze dobrej pogody i czasu ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, radio-teleskop.pl napisał(a):

Bardzo dziękuję za słowo: "nieprzekombinowana" :) Właśnie taki efekt chciałem uzyskać i - prawdę mówiąc - było to bodaj pierwsze określenie, które przyszło mi na myśl kiedy skończyłem obróbkę ;)

Też się pod tym podpisuję.

W natłoku zdjęć, których autorzy pokazują jak wieloma narzędziami dysponują i umieją się posługiwać, robiąc to często na siłę, bez zachowania umiaru ta fotka może być wzorem do naśladowania.

 

Osobiście (zaznaczam, że subiektywnie) odrobinę bym podbił kontrast przyciemniając ciemniejsze rejony.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Ci dziękuję, Piotrze! A z kontrastem to chyba zgadujesz moje myśli, bo w pierwotnej wersji obrazek był jaśniejszy i zarazem bardziej "płaski". Czułem, że coś jest "nie tak", więc majstrowałem trochę przy krzywych dla podbicia kontrastu i nadania większej plastyki zdjęciu. Możesz jednak mieć rację, że tkwią tam jeszcze drobne rezerwy ;) Pozdrawiam :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.