Skocz do zawartości

inna droga


Gość zbig

Rekomendowane odpowiedzi

Z mojego niereformowanego zrozumienia świata dostrzegam, ze cywilizacja techniczna dąży do tego samego celu co droga, którą mieliśmy isc .`

Wyrzucono Nas z Raju i nie poszliśmy wcześniej daną nam drogą . Mieliśmy żyć spokojnie , rozwijać sie /?/ sądze mentalnie - rozwijac zmysly i żyć w harmonii ze światem . Aby tak bylo to musiałby być inny przepływ informacji , myśli, coś na kształt telepatii .

Z braku Raju wytworzyliśmy cywilizację techniczną. Wiekszosc naszej pracy nie idzie na uzyskanie harmonii i zrozumienia ale na zaspokojenie potrzeb swoich i innych ludzi , lub wykonania czyjegos bzdurnego widzimisie. Pracujemy jak mrówki ale tylko ulamek tej pracy jest nam potrzebny . W/g mnie komunikacja slowna, telefony komorkowe, rozne fora itd. sprzyjają wymianie mysli. W ostatnich latach mocno sie rozwinela. Uważam, że osiągniemy to co mieliśmy osiągnąć inną drogą . Wzajemne poszanowanie wynikle ze wzajemnego zrozumienia . A nie zrozumiemy sie bez wymiany swoich mysli .

Jak Wy sądzicie ? :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy to piędziesiantka a tym bardziej trzydziestka to nie powód aby być malkontentem z powieści o misiu Puchatku i jego znajomych tj.: osiołku To się na pewno nie uda .

Więcej wiary w siebie bądźmy pogodni i zadowoleni żyjmy chwilą na tym polega życie aby być z niego jak najbardziej zadowolonym

Nosy do góry brzuchy wciągnąć i na przód.

 

 

:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu odbieracie moj post pesymistycznie?

Uwazam go za jak najbardziej optymistyczny . Zblizamy sie do CELU choc inna drogą . To tak w/g mnie . :Boink:

Dopiero wczoraj tak to powiazalem .

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/g mnie komunikacja slowna, telefony komorkowe, rozne fora itd. sprzyjają wymianie mysli. W ostatnich latach mocno sie rozwinela. Uważam, że osiągniemy to co mieliśmy osiągnąć inną drogą . Wzajemne poszanowanie wynikle ze wzajemnego zrozumienia . A nie zrozumiemy sie bez wymiany swoich mysli .

E-mail zamiast listu pisanego - sprzyja bezrefleksyjmemu przekazywaniu tego co pierwsze przychodzi do glowy, bez przemyślenia, bez staranności językowej.

Chaty - koszmar językowy, chyba sprzyjają agresji albo jej publicznemu rozładowywaniu.

Fora - jak wyżej, trochę staranniejsze językowo wypowiedzi.

SMS-y to zaprzeczenie komunikacji bezpośredniej, kompletny upadek.

Media publiczne jednostronne - narzędzie indoktrynacji, manipulacji wielkimi społeczeństwami.

Wcale to dobrze nie wygląda.

 

Jak się dzieje coś niedobrego - potrzebny kontakt OSOBISTY.

 

Co prawda (wiem coś na ten temat) - jak jest naprawdę źle to ten kontakt osobisty pomaga tylko tak długo, jak długo trwa. :(

 

Ech, pesymistycznie wszystko widzę a przecież ZAWSZE BYŁEM OPTYMISTĄ!

 

Pozdraffka - Miłek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Internet stał się czymś więcej niż środkiem komunikacji - to już miejsce życia niektórych - wielkie zbiorowisko dusz :)

 

Niestety, zbyt często jest to tylko wielkie zbiorowisko oczu i dłoni. Komunikacja jest na linii oko-monitor, dłonie-klawiatura, ale gdzieś pomiędzy okiem i dłonią powinna być dusza. Zwykle jej nie ma - nauczyliśmy się jakoś tej komunikacji z pominięciem myślenia i odczuwania.

I, o zgrozo, dobrze nam z tym...

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie to wszystko serdecznie pierdo..... :icon_cool:

Mojego podejścia do życia nie da się tak poprostu opisać więc niestety się nim z wami nie podzielę gdyż to jest coś więcej niż słowa... niż wyrazy wyklepane na klawiaturze. A teraz spadam pogrążony w dźwiękach psychodelic trance/ambient.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojego podejścia do życia nie da się tak poprostu opisać więc niestety się nim z wami nie podzielę gdyż to jest coś więcej niż słowa... niż wyrazy wyklepane na klawiaturze.

 

Jest szansa, że kiedyś nauczysz się wyrażać emocje na piśmie czego Ci serdecznie życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.