Skocz do zawartości
  • 0

SGP widzi ślepego Nikona


wismat

Pytanie

Hej,

Mam dziwny problem. Podłączyłem Nikona D5300 do teleskopu. 
Podłączyłem go kablem USB do astrolinka, komputer go widzi, mogę normalnie wejść na kartę i przeglądać zdjęcia.
W momencie kiedy chciałem podłączyć go pod SGP wyskakiwało mi przez pewien czas że nie ma karty pamięci i żeby to sprawdzić i że program nie może podłączyć aparatu. Wyłączyłem aparat, włączyłem go jeszcze raz i sgp połączyło go. Jak się później okazało połączyło go w taki sposób że cały czas ściągają mi się czarne klatki (nie, nie darki, śmieszne..). Po prostu wszystko mam na czarno. Ustawiłem Flat Wizard z założonym panelem i każda klatka również była czarna. W opcjach aparatu SGP ma albo autoconnect albo wybór modelu. Próbowałem i na auto i na D5300. Stwierdziłem że podłącze może aparat bezpośrednio kablem do komputera, może to coś zmieni. Ale jest dalej tak samo. Wyciągnąłem kartę pamięci bo może ona coś bruździ. Dalej czarne klatki nawet ze świecącym panelem. 
I teraz żeby było zabawniej. Podłączyłem APT i działa mi wszystko. i z kartą pamięci, i bez, i z podłączeniem do astrolinka i bezpośrednio do komputera. Działa mi live view, pojedyncze zdjęcia. Kompletnie nie wiem czemu SGP tak dziko podłącza na ślepo ten aparat.
Ktoś spotkał się z takim problemem w SGP? Zależy mi na podłączeniu nikona właśnie do SGP bo interesuje mnie tam kadrowanie, plate solving, łapanie ostrości, kalibracja i robienie flatów... :( 

 

Jeszcze może dodam że byłem na adapterze baterii na prąd że tak powiem stały, ale po zmianie na oryginalną baterię nikona nic się nie zmienia. SGP przesyła czarne klatki, APT poprawne. 

 

 

 

 

Edytowane przez wismat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

ok to nic nie pomaga. 

SGP - wersja 3.2.0660 (ta najnowsza bez subskrypcji)
Nikon - zaktualizowałem oprogramowanie z C 1.0 do C 1.03 - nie pomogło
Ściągnąłem sterownik Ascom for DSLR - nie pomaga
Podmieniałem pliki w typ 6 oraz typ 16 w folderze NikonLibs w Sequence Generator Pro - nie pomaga
Ściągnąłem najnowszy Microsoft Visual C++ - nic nie dało

Próbuje z kartą pamięci i bez, z baterią i z zasilaniem - cały czas czarne klatki na włączonej flatownicy.

APT działa ? 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki. W sumie potrzebuje to na jednorazową akcję więc chyba szkoda zachodu. 
Ściągnąłem Nine i tu próbuje. Aparat widzi i wszystko działa, teraz próbuję ogarnąć ten program. FlatWizard zapisał mi jakieś dziwne ustawienia i nie wiem jak to cofnąć.. ja zwariuje.. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, wismat napisał(a):

Dzięki. W sumie potrzebuje to na jednorazową akcję więc chyba szkoda zachodu. 
Ściągnąłem Nine i tu próbuje. Aparat widzi i wszystko działa, teraz próbuję ogarnąć ten program. FlatWizard zapisał mi jakieś dziwne ustawienia i nie wiem jak to cofnąć.. ja zwariuje.. :D

 

FlatWizard raczej nic nie zapisuje. Ustawienia zapisują się w profilu (Options - Profiles). 

 

9 minut temu, isset napisał(a):

Oho, NINA vs SGP :) 

 

NINA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.