Skocz do zawartości
  • 0

Obejmy do Samyanga - bez druku 3D?


Behlur_Olderys

Pytanie

Cześć,

Połamałem już moje drugie obejmy do Samyanga. Scenariusz jest taki sam: przykręcam za mocno śrubę, bo irracjonalnie boję się, żeby obiektyw nie wypadł. I nagle trzask! Metal obudowy oczywiście wygrywa z plastikiem (zwłaszcza drukowanym) obejmy. 

Pytanie, czy poza ostrożnością w dokręcaniu można jakoś poprawić wytrzymałość obejm? Można kupić jakieś z litego plastiku, albo metalowe? Ha, nawet drewno pewnie byłoby trwalsze niż druk 3D.... Ktoś coś wie? Istnieje duża szansa, że będę potrzebował trzy albo cztery takie obejmy...

 

A może ktoś zrobi poczwórne obejmy na 4 obiektywy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Chyba najlepiej byłoby osiągnąć taki efekt:

Małe kółko to szukacz, a duże to obejmy na Samyanga. Do szukacza w sumie wystarczy stopka.

Z boków obejm na Samyangi potrzebne będzie miejsce żeby umocować focusery, stąd te czarne prostokąty.

Na dole szyna standardowa czyli chyba Vixen. 

obejmy.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
28 minut temu, Mariusz Świętnicki napisał(a):

Swoje wykonałem z duraluminium i spisują się świetnie.

Ooo, a można zapytać: ile?
Ile waży, i ile kosztuje? :)

 

@Szymon Szozda nie mam projektu bo obydwa komplety kupowałem. Może mam dwie lewe ręce, a może za mocno zaciskałem. Jeśli ściśniesz taki plastik mocno śrubkami z dwóch stron to nie ma bata - pęknie. Chodzi o to, że nie czułem tego oporu za bardzo, więc nie wiedziałem, czy już, czy jeszcze :P

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
59 minut temu, Krzysztof z Bagien napisał(a):

Parę płaskowników aluminiowych, śruby jakieś, plus do tego te takie obejmy montażowe do rur - i coś tam można wyrzeźbić po taniości.

 

Noworoczne postanowienie: dosyć rzeźbienia po taniości :D 
Żartuję :D

 

Ale akurat tutaj chciałbym mieć elegancko.

3 godziny temu, cmku napisał(a):

Drukuj z PETG, jest dość elastyczne i nie powinno pękać :)  ewentualnie np PA+CF (nylon + carbon) mega wytrzymałe ale i drogie  :)

A ktoś na forum drukuje z PETG?

PA+CF = drogo... Jak drogo? Bo odlewanie z włókna węglowego to jakiś absurd, dziesiątki tys. USD :)

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
24 minuty temu, Behlur_Olderys napisał(a):

 

Noworoczne postanowienie: dosyć rzeźbienia po taniości :D 
Żartuję :D

 

Ale akurat tutaj chciałbym mieć elegancko.

A ktoś na forum drukuje z PETG?

PA+CF = drogo... Jak drogo? Bo odlewanie z włókna węglowego to jakiś absurd, dziesiątki tys. USD :)

 

Praktycznie każda drukarka 3D da rade z PETG :)  (dobrze mieć podgrzewany stół).
Co do PA + CF to np Filament Fiberlogy 1,75 mm szpulka 500g kosztuje 189 zł :) (wymagana grzana komora, wyższa temp druku, i dysza ze hartowanej stali)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wszystkie lekko lepsze firmowe drukarki drukują ptg, ABS i podobne. Z firmowych chyba tylko Banach to badziewie bez druku ABS.

Jak pęka lekko dokręcając to źle zaprojektowane, źle ustawienia slicera.

Mozna ustawic wypelnienie, pelne warstwy srodkowe. Materiał minimum petg

Edytowane przez abo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.