Skocz do zawartości

ImPPG wersja 1.9.0-beta


WielkiAtraktor

Rekomendowane odpowiedzi

Nowe funkcje

  • Obsługa skryptów - zob. dokumentację (na razie tylko w jęz. ang.)
  • Obróbka obrazów RGB
  • Więcej niż jedna unsharp mask

 

Pobieranie: https://github.com/GreatAttractor/imppg/releases/tag/v1.9.0-beta

 

Niektóre napisy w interfejsie nie mają jeszcze tłumaczenia. Zauważone błędy proszę zgłaszać na GitHubie, e-mailem lub przez PM.

  • Lubię 6
  • Dziękuję 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie - deringing brutalnie zamyka program (win10, 64bit).

Fajnie, że będzie wersja RGB. Kiedyś testując wersję mono byłem pod wrażeniem możliwości programu i żałowałem, że nie było wersji RGB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

...tego jeszcze nie poprawiłem, ale parę innych błędów tak:

 

 

ImPPG wersja 1.9.1-beta

 

poprawki błędów:

  • Zła kolejność kanałów po załadowaniu 8-bitowego obrazu RGB
  • Niemożność aktywacji trybu adaptatywnego unsharp mask
  • Błąd podczas używania trybu adaptatywnego unsharp mask w trybie CPU & bitmapy

 

Pobieranie: https://github.com/GreatAttractor/imppg/releases/tag/v1.9.1-beta

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Planuję nowy (wideo)tutorial, a na razie mogę poradzić to:

 

- dekonwolucji L-R najlepiej używać tylko do Słońca w Hɑ z mniejszych apertur (⩽ 100 mm) i planet z małych/średnich (⩽ 200 mm); w innych wypadkach wyłączyć, i aplikować tylko unsharp masks

 

- dostrajanie parametrów suwakami najlepiej robić przy zaznaczonym niewielkim obszarze obrazu (ma znaczenie głównie dla bardziej czasochłonnej dekonwolucji L-R; wówczas wyniki widać prawie w czasie rzeczywistym) i tymczasowo podbitym kontrastem (np. przyciskiem "rozc" w oknie krzywej tonalne)

 

Jeśli chcesz, chętnie zerknę na jakieś podesłane na PW surowe stacki i zaproponuję adekwatne ustawienia obróbki.

Edytowane przez WielkiAtraktor
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekonwolucja w kombinacji z unsharp maskingiem czyni cuda na Księżycu. Bajka! 🙂

 

A tak z czystej ciekawości - w innych programach korzystających z dekonwolucji L-R proces przebiega dużo wolniej, nawet w trybie aggresive. W ImPPG dzieje się to błyskawicznie, nawet dla pełnego obrazu. Dlaczego?

Edytowane przez emeł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie dwa czynniki: a) mogą używać bardziej skomplikowanej formy L-R (zmienny PSF, regularyzacja/odszumianie) niż wersja podstawowa jak u mnie, b) w wersji 0.6.0 przerzuciłem wszystkie obliczenia na GPU, co daje przyspieszenie co najmniej 5-10x (lub więcej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.