Skocz do zawartości

bombardowanie komety


JS 53

Rekomendowane odpowiedzi

Samego zderzenia (a właściwie jego efektu) nie zobaczymy, gdyż będzie się to działo w dzień i w momencie, gdy kometa będzie pod linią horyzontu.

Natomiast będziemy oczekiwać na pojaśnienie głowy komety, które powinno utrzymać się przez pewien czas. Jak długo i jak będzie intensywne, tego nikt nie wie.

Co więc zobaczymy wieczorem? O ile w ogóle coś zobaczymy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile pozakładanych wątków na temat kometki :Boink::Boink:

mam pytanko odnosnie tempel 1 , cz kometa pojasniała na tyle żeby ją zobaczyć przez słapsze sprzęty?? mi sie nie udało dzisiejszej nocy jaj zobaczyć z powodu narastającego zachmużenia w tamtym rejonie nieba :angry::burza:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko odnosnie tempel 1 , cz  kometa pojasniała na tyle żeby ją zobaczyć przez słapsze sprzęty??  mi sie nie udało dzisiejszej nocy jaj zobaczyć z powodu narastającego zachmużenia w tamtym rejonie nieba

 

Wczoraj, poza miastem ledwo ledwo co ja widzielismy teleskopem 20cm. Slabszym sprzetem raczej nie na na nia szans. Najwiekszy problem to jasne tlo nieba i stosunkowo niska pozycja nad horyzontem. Bowiem nie bylo problemu w obserwacji wyzej nad horyzontem chociazby NGC 6207 w Herkulesie, ktora jest troche slabsza od samej komety, a widoczna bez najmniejszego problemu.

 

pozdrawiam

Maciek J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudna do obserwacji ta kometa. Wczoraj obserwując przez Synte nic nie znalazłem- za jasne niebo :angry:

Kometa jest niefajnie usytuowana. Jak jest dość wysoko to niebo jest za jasne, a jak niebo jest już ciemne to kometa nisko nad choryzontem.

W telewizji mówili że gołym okiem będzie widoczna :Boink::ha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W telewizji mówili że gołym okiem będzie widoczna :Boink:  :ha:

W telewizji mówią różne głupoty o astronomii... Tak już jest... A jeżeli chodzi o kometkę to dokładnie tam gdzie ona jest mam z balkonu latarnię :angry::burza: wrrrrrrr

 

Trzeba jechać gdzieś za miasto ale to tylko w weekednd... :angry::angry::angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W telewizji mówią różne głupoty o astronomii... Tak już jest... A jeżeli chodzi o kometkę to dokładnie tam gdzie ona jest mam z balkonu latarnię :angry:  :burza: wrrrrrrr

 

Trzeba jechać gdzieś za miasto ale to tylko w weekednd... :angry:  :angry:  :angry:

 

Ba... za miasto... Praktycznie to ZA PAŃSTWO!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W TV czesto mowia glupoty, ale akurat z tym golym okiem nie przesadzili. Astronomowie szacowali

ze po uderzeniu Tempel 1 moze pojasniec nawet ponad 100x i stac sie przez to obiektem bedacym

na granicy zasiegu golego oka. To ze astronomowie sie pomylili nie jest wina TV.

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.