Skocz do zawartości

Kupiona nasadka bino z Rysami na giełdzie


Scaiter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kupiłem na tutejszej giełdzie nasadkę bino, sprawdzenie na szybko wydawało się okej,a sprzedający pisał że jak coś to mamy kontakt.Wczoraj użyłem pierwszy raz, gdzie następnego dnia pod słońcem obejrzałem czy nie ma wilgoci i odkryłem rysę na wejściu.Sprzedajacy po pisanej konwersacji stwierdził że nie wiedział a potem zaczęły się sugeracje że celowo zrobiłem taką rysę i że chcę sobie sprzęt wymienić....

Czyli kupujemy sprzęt z ukrytą rysą i jak nie znajdziemy to niema problemu,a jak odkryjemy to sprzedający pisze że to sprzęt używany albo że sami robimy rysę?

IMG_20230329_154852.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie popadajmy w skrajności. W słońcu na używanym sprzęcie znajdziemy prawdziwą masakrę na optyce. Z fleszem jeszcze więcej. Mało tego, na nowym także coś sie dopatrzymy. Poza tym fota jest jakby nieostra i być może mylnie interpretujesz to jako rysę, bo ja kilka razy się nabrałem na takie objawy, a to tylko odblask krawędzi soczewek i ich pierścieni dociskowych był. Poza tym nie kupuje sprzętu za 80% wartosci tylko jakieś lepsze okazje wybieram i wtedy wybaczam jakieś tam defekty większe czy mniejsze. Taka natura rzeczy.

Jeśli w naturalnych warunkach, czyli zmontowanym teleskopem, podczas obserwacji dziennych lub Księżyca czy tam nocnych jakaś małonamacalna wada nie jest zauważalna to jest pomijalna.

 

Lepiej nie piszcie jako sprzedający, że sprzęt igła, bo potem różne pretensje idą.

Edytowane przez soczi
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No..., bo tak z dedukcji i doświadczenia może tam właśnie krawędź pryzmatu błyskać.

Ale nawet jeśli coś tam jest faktycznie złego i nie widać tego na przestrzał w polu optycznym, patrząc "na goło" i jeśli sprzedawca nie opisał stanu jako igła (właściwie to jak opisał stan??) to chyba większej sprawy raczej nie ma.

Edytowane przez soczi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście oczekiwałbym braku rys na optyce i nie musi być to sprzęt wystawiony jako igła. Jest to wada, która jak najbardziej może nie spodobać się kupującemu, bo zdjęcia i opis powinny oddawać rzeczywisty stan przedmiotu, aby uniknąć właśnie takich sytuacji.

 

W tym momencie jeśli przedmiot z tematu faktycznie posiada taką wadę i nie było o tym wspomniane,j ak najbardziej wg. mnie jest to podstawą do zwrotu.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to się wyda głupią radą, ale przy okazji konieczności czyszczenia kiedyś, sprawdź czy to nie zejdzie rozcieńczoną IPĄ (izopropanolem) - pracuję sporo przy plexi i wielokrotnie coś co wydaje się ewidentną rysą, okazuje się rozciągniętym zabrudzeniem, może i to jest jakiś rozmazany faflun kleju?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.