Skocz do zawartości

M106 i grupa galaktyk w Psach Gończych


diver

Rekomendowane odpowiedzi

Koniecznie polecam dopalić wodór.

To znacząco ożywi galaktykę!!!

 

edit.

podrzucę swoj komentarz do innej M106, który u Ciebie wg mnie pasuje.

https://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/62125-m-106/&do=findComment&comment=348475

Edytowane przez Tayson
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.04.2023 o 01:05, licho52 napisał(a):

To co wyciągasz z Newtona to o kilka magnitudo więcej niż z refraktorów.

 

Przecież to nie o Newtona chodzi, ale o aperturę i światło generalnie. :)

 

W dniu 11.04.2023 o 17:46, WojtasSP320 napisał(a):

Cudne kolory i spajki. Chciałbym kiedyś umieć tak robić gwiazdy...

 

Dzięki, ale te gwiazdy jakoś tak same wychodzą. ;) Ten mój budżetowy njutek nieźle rysuje. Przy stałej temperaturze, dobrym seeingu i porządnej kolimacji, korekcja pola  jest naprawdę niezła.

 

W dniu 11.04.2023 o 18:01, Tayson napisał(a):

podrzucę swoj komentarz do innej M106, który u Ciebie wg mnie pasuje.

 

Dzięki, może trochę za bardzo odszumiłem. Ostatnio po zakupie NXT polubiłem odszumianie, ale chyba faktycznie czasem przesadzam. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U ciebie podoba mi się, że spajki od gwiazdy mają jednolity kolor - taki jak gwiazda, u mnie wychodzą jakieś dwukolorowe. Jak myślisz, czego to może być kwestia? Obróbka czy błąd gdzieś w ustawieniach setupu (kolimacja, korekcja, itp.)? Na podwójnego spajka w jednej osi nie zwracaj uwagi :D.
 

spajki.jpg

Edytowane przez WojtasSP320
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, WojtasSP320 napisał(a):

U ciebie podoba mi się, że spajki od gwiazdy mają jednolity kolor - taki jak gwiazda, u mnie wychodzą jakieś dwukolorowe. Jak myślisz, czego to może być kwestia? Obróbka czy błąd gdzieś w ustawieniach setupu (kolimacja, korekcja, itp.)?

 

Nie do końca jest u mnie tak jak piszesz. U mnie też spajki często mają tęczowy gradient (tak jak u Ciebie) i nie widzę w tym nic złego. Na swojej fotce pokazujesz raczej białą gwiazdę, więc i transmisji kolorów do spajków nie ma. Popatrz na moje spajki od słabszych białych gwiazd. Tam żadnej rewelacji nie ma.

Sądzę więc, że masz zupełnie normalne kolorystycznie spajki. Przy odrobinie saturacji spajki farbują się mi się zawsze od gwiazdy. Niczego bardziej odkrywczego nie opowiem, bo nie analizowałem tego tematu jakoś dogłębnie. ;)

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.