Skocz do zawartości
  • 0

Drugie moje zdjecie


Ftraw

Pytanie

Witam serdecznie. Popełniłem drugie swoje astrozdjecie i prosiłbym o pomoc. Obiekt to rozeta. Nisko nad horyzontem niestety już a klatki po 90 sekund. Łącznie tylko 40 min około i na to darki. Taki mam efekt w tiff. Obrobilem po swojemu, ale nie podoba mi się ilość magenty, więc chciałbym sprawdzić co z tego można wyciągnąć. Wrzucam surowego stacka. Jeśli byłby ktoś uprzejmy przerobić to tak jak powinno wyglądać i wytłumaczyc jak osiągnął efekt... Składane w sequatorze. Wiem, że są lepsze programy do tego, ale muszę się ich pierw nauczyć. Pozdrawiam.

ss.tif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Super dzięki. To jest to co chciałem wiedzieć. Rozumiem że mało materiału itp, ale jak się człowiek zapozna z programami to jest w stanie wyciągnąć jak dla mnie zaskakujący efekt. W porównaniu do uzyskanego przeze mnie efektu jest przepaść. Dziękuję bardzo raz jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
40 minut temu, Ftraw napisał(a):

Rozumiem :)

 

Jeśli to jest odnośnie mojego poprzedniego posta, to wstawiłem tam moją wersję obróbki, ale spostrzegłem, że miałem źle ustawioną jasność monitora. Po poprawie okazało się, że obrazek wygląda koszmarnie, więc go usunąłem i wstawiłem to "EDIT" :) Teraz jest już poprawiony:

 

rgb-compose-v2.thumb.jpg.22db0888eac5e840d9e5bf3405aec946.jpg

 

(jako orędownik old-schoolowych metod obróbki muszę dbać o to, żeby to, co jestem w stanie uzyskać z samego GIMP-a, bez żadnych wspomagaczy, wyglądało przynajmniej dostatecznie ;) ). Szczerze powiedziawszy i tak jestem zaskoczony, że z takiego materiału udało mi się tyle uzyskać. Ale i tak bardzo jestem ciekaw, czy w GIMP-ie można więcej - to, co Ty i kolega @_Spirit_ wyciągneliście wygląda lepiej, zwłaszcza mgławica, no ale wy nie pracujecie w GIMP-ie. A poza tym domyślam się, że były w robocie jakieś algorytmy odszumiające?

 

 

Edytowane przez Piotr K.
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
13 godzin temu, Piotr K. napisał(a):

GIMP

Dawno temu GIMP obsługiwał tylko 8bit, interfejs był koszmarny. Dzisiaj trochę inaczej to wygląda i pewnie można wiele w nim zrobić. Jest tyle darmowych narzędzi że spokojnie można wyprowadzać zdjęcie o początkowo słabej jakości.

Na początkowym etapie na surowym materiale można pracować w Siril, Images Plus, Fitswork, Fitstacker. Starnet++ jest w wersji darmowej na PC z poziomu konsoli. W GIMPIE pewnie jest obsługa masek, warstwy L i inne... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.