Skocz do zawartości

TRANZYTY


Swiss

Rekomendowane odpowiedzi


Szanowne Koleżanki i Koledzy:-),

chciałbym założyć temat Tranzyty. Nie chodzi mi o taki specjalistyczny temat w rodzaju wyłącznie ISS (który istnieje), ale szeroko rozumianą interpretację Tranzytu czegokolwiek na tle Słońca, Księżyca i planet. Paralotnia na tle Księżyca też będzie bardzo cenna.
Do założenia tematu sprowokowały mnie dwa zdarzenia z 08.062023, których niestety nie uwieczniłem na foto: tranzyt Tiangong na tle Księżyca oraz tej samej nocy mikrosatelita na tle Saturna, dodatkowo wpis koleżanki Mileny:-)
Moje przygody z tranzytami zaczęły się daaaawno temu, od przypadkowego trafienia małego samolotu na tle Księżyca lornetką 7x35😊

Wrażenie magiczne!
 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć, dzięki.

W zasadzie tak, przeglądałem szukając jednego miejsca, które skupia dużo zdjęć o wszelkich tranzytach (nie tylko stacje kosmiczne na tle Słońca lub Księżyca).

Paradoksalnie niniejszy temat może być bardziej różnorodny i z większą ilością spektakularnych fotek, ze względu na różne zaskakujące obiekty "na tle" :-)

Pamiętam całą masę ciekawych zdjęć z Astropolis, które nie wiem jak odszukać przykładowo: Samolot na tle Słońca - Herkules, myśliwiec? Czy filmik "Taki zjuum..."?

W temacie Tranzyt ISS, już wiadomo czego można się spodziewać.

Ze swojej strony deklaruję ze dołożę jeszcze trochę zdjęć...

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym to przenieść do jakiegoś sensowniejszego działu, bo akurat "Pytania i odpowiedzi" nie bardzo pasują, a i tutejsza forma postów z tymi ocenami z boku (i sortowanie wg nich) nie pomaga w niczym.

Edytowane przez Krzysztof z Bagien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Swiss napisał(a):

OK, słusznie. Czy Obserwacje astronomiczne --> Zjawiska zakryciowe to właściwe msc?

No to sam doszedłeś do tego, że istnieje odpowiedni dział. Po co tworzyć w nim wątek mający być zbiorczym na wszystko? Chyba lepiej pisać w istniejących wątkach (wiele z nich jest dość uniwersalnych) lub po prostu tworzyć nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.