Skocz do zawartości

Teleskop "Orion" SkyQuest XT8


Allshaq

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sie zastanawiam o jakich wy fotkach nieba przez ten teleskop mówicie??

Co wam da że kolega cyknie pare fotek w okular telepa kiedy po pierwsze i tak nie bedzie nic widać a po drugie na pewno nie powie to nic na temat samego teleskopu. Przecież to jest Dobson!!! mozna jedynie pokusić się o cykniecie księżyca ale to i tak nic o optyce nie powie... <_< nostradamusek to głownie do Ciebie było, nie wiem czego sie spodziewasz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przeasadzaj ze tylko księżyc mozna, planety tez ujda przy niedużych powerach i kamerką!!!!!!!!!!!!!!!!!!

parę postów wyżej wyraźnie pisałeś o fotkach nieba a nie planet! Poza tym czy Allshaq ma kamerkę internetową z odpowiednią redukcją + laptopa + jakieś napędy do tego dobsona? Jeśli tak to faktycznie masz racje, może zrobić fotki planet - najlepiej niech jeszcze dzisiaj spróbuje Saturna albo Jowisza :ha:

 

P.s. planety przy niedużych powerach? Chyba coś Ci sie pomyliło <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parę postów wyżej wyraźnie pisałeś o fotkach nieba a nie planet! Poza tym czy Allshaq ma kamerkę internetową z odpowiednią redukcją + laptopa + jakieś napędy do tego dobsona? Jeśli tak to faktycznie masz racje, może zrobić fotki planet - najlepiej niech jeszcze dzisiaj spróbuje Saturna albo Jowisza :ha:

 

P.s. planety przy niedużych powerach? Chyba coś Ci sie pomyliło <_<

 

proszę mi powiedzieć gdzie leżą planety?? :D bo mi się wydawało że na niebie :Boink: (ale oświec mnie :blink: )

a prowadzenie mozna zrobic samemu :szczerbaty::szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę mi powiedzieć gdzie leżą planety?? :D  bo mi się wydawało że na niebie :Boink:  (ale oświec mnie :blink: )

a prowadzenie mozna zrobic samemu :szczerbaty:  :szczerbaty:

To na niebie można się położyć?? :Boink::Boink:

Daj sobie spokój z głupią grą słów tylko zrozum że człowiek który dopiero co kupił telepa nie bedzie od razu dorabiał do niego napędów, kupował kamerek i laptopów żeby pokazać Ci jak to przez tego telepa fotki wychodzą <_< Poza tym Dobson jest stworzony do obserwacjii wizualnych a nie do astrofoto, mam nadzieje ze rozwialem twoje watpliwosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do fotek nieba, to mam takowe  :ha:  http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=9221 - ostatnie zdjecie moje ;)

Tyle tylko ze to nie przez telepa :D

A tym aparcikiem mozna wcale niezle fotki zrobic - np Piotrek Tylenda taka popełnił

dokladnie tym samym modelem:

 

http://img330.imageshack.us/img330/6821/milky2tu.jpg

 

Co prawda ja bym inaczej obrobil ale i tak pokazuje mozliwosci A510 :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle tylko ze to nie przez telepa :D

A tym aparcikiem mozna wcale niezle fotki zrobic - np Piotrek Tylenda taka popełnił

dokladnie tym samym modelem:

 

http://img330.imageshack.us/img330/6821/milky2tu.jpg

 

Co prawda ja bym inaczej obrobil ale i tak pokazuje mozliwosci A510 :Salut:

 

Heh ja mojej wcale nie obrabialem ;) a co do Piotrka, to czy on nie przerabial tego aparatu na dluzsze czasy naswietlania ? Albo ogolnie czy oprogramowania od aparatu nie zmienial ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh ja mojej wcale nie obrabialem ;) a co do Piotrka, to czy on nie przerabial tego aparatu na dluzsze czasy naswietlania ? Albo ogolnie czy oprogramowania od aparatu nie zmienial ?

Miałem na mysli obrobke fotki przez Piotrka :D nie on z nim nic nie robil, aparat może naświetlać 15sek i oprogramowanie jest standartowe (gdyby tak mozna bylo zmienic..) :Salut: jest dokładnie taki sam jak Twój. Piotrek przerabiał, ale kamerke internetową na SC3 ale o niej nie mówimy :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na mysli obrobke fotki przez Piotrka :D nie on z nim nic nie robil, aparat może naświetlać 15sek i oprogramowanie jest standartowe (gdyby tak mozna bylo zmienic..) :Salut: jest dokładnie taki sam jak Twój. Piotrek przerabiał, ale kamerke internetową na SC3 ale o niej nie mówimy :Salut:

 

A zakladal na niego jakies dodatkowe obiektywy czy cos ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zakladal na niego jakies dodatkowe obiektywy czy cos ?

Kurka, to fotka wykonanan tylko samym aparatem :D Bez zadnych obiektywow czy czegos innego, nie przez zaden teleskop, ani bez zadnych filtrow!! Byl jednynie posadzony na moncie paralaktycznym zeby nie bylo rotacji pola i to wszytsko. zadnych dodatkow!!!!! <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurka, to fotka wykonanan tylko samym aparatem :D Bez zadnych obiektywow czy czegos innego, nie przez zaden teleskop, ani bez zadnych filtrow!! Byl jednynie posadzony na moncie paralaktycznym zeby nie bylo rotacji pola i to wszytsko. zadnych dodatkow!!!!! <_<

 

Wow w takim razie RE5PECT dla niego ! :Salut::notworthy::notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:Boink:

 

p.s fotki można zrobić wszystkim nawet przez okulary babci ale jaki to ma sens skoro nic nie wyjdzie?? :Boink:

Takie cuś(bo nie wiem jak nazwać to badziewie) z komórki :Boink: mi sie pstrykło:

moon1.jpgmoon2.jpg

Bez żadnych obróbek i innych cudów :D

Edytowane przez Maksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przesadzaj że te fotki księżyca (te pierwsze) są przydkie :angry:

Do Ciebie to jak grochem o ściane, Ty chyba w ogóle nie rozumiesz moich wypowiedzi. A gdzie ja napisałem że te fotki są 'przydkie'??Prosze oświeć mnie.. :D. chciałem zauważyć że już o tym pisałem że dobsem mozna robić udane fotki właśnie księżyca i ew. planet ale nie gwiazd. Ale po co ja to piszę skoro i tak to do Ciebie nie dotrze <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.