Skocz do zawartości

Gniazdo zasilające ASIAIR Plus


ko20

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś ma podobny problem do mojego? Jakies niedorobione gniazdo zasilania w asiair plus, które po delikatnym ruszeniu, dotlnięciu wręcz kabla potrafi się rozłaczyć i zresetować urzadzenie. Próbowałem róznych kabli, zasilaczy. Zawsze podobny problem. 

Gniazdo traktowane delikatnie, Nigdy nie szarpnąłem czy wyrwałem kabla co mogłoby jakoś złacze uszkodzić. Na oko bez uszkodzeń żadnych. Wtyczka 5.5x2.1 chyba że tam ma być jakaś inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkręć pudło i sprawdź czy luty gdzieś nie puściły i czy pin nie jest uszkodzony i może się rusza.

Gniazda są niby w standardzie, ale np. przewody 2.1x5,5 kiepsko pasują do powertanka Celestrona i trzeba obudowę przewodu kroić, żeby wtyk wszedł głębiej. Przy poruszeniu również całkowicie rozłącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ko20 napisał(a):

Czy ktoś ma podobny problem do mojego? Jakies niedorobione gniazdo zasilania w asiair plus, które po delikatnym ruszeniu, dotlnięciu wręcz kabla potrafi się rozłaczyć i zresetować urzadzenie. Próbowałem róznych kabli, zasilaczy. Zawsze podobny problem. 

Gniazdo traktowane delikatnie, Nigdy nie szarpnąłem czy wyrwałem kabla co mogłoby jakoś złacze uszkodzić. Na oko bez uszkodzeń żadnych. Wtyczka 5.5x2.1 chyba że tam ma być jakaś inna.

Ja mam ten sam problem. Przyklejam taśmą kabel do teleskopu, żeby się mniej ruszał i żeby zminimalizować ryzyko rozłączenia w trakcie sesji. Mam tak od nowości.

Edytowane przez holeris
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, count.neverest said:

Rozkręć pudło i sprawdź czy luty gdzieś nie puściły i czy pin nie jest uszkodzony i może się rusza.

Sprawdziłem. To nie to.

 

Chyba wiem o co chodzi. Wygrzebałem wszelkie kable, złaczki, itp i sie bawie we wkładanie i wyciąganie.

 

Wydaje mi się ze gniazdo nie grzeszy jakością albo trzymaniem standardu 😞 Mam takie same gniazdo luzem, do wlutowania w jakimś projekcie. Wtyczki się w nim trzymają dobrze. Sztywno. W asiair wtyczka buja się lekko na boki. Ale znalazem jedną wtyczkę której wcześniej nie testowałem, która wewnatrz otworu  ma takie 2 blaszki kontaktowe. I tak  działa, nie rozłacza się. 

A takie z samym otworem rozłączają.

Nie jestem w stanie zmierzyć średnicy bolca w gniezdzie czy ma faktycznie 2.1mm, bo schowane. 

 

Trochę szkoda, bo zrobiłem sobie ładne kabelki na wymiar żeby się nie pałetały, z miekkich silikonowych kabli żeby nie sztywniały na zimnie, a tu dooopa. Trzeba się tych wtyczek pozbyć. A nie widze jakiś sensownych jakościowo wtyczek do zarobienia z tymi blaszkami.

 

 

image.png.38e40305db55a45cf806cb1750306891.png

 

image.png.549d320a08589d35bda78322edaaf218.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ko20 miałem taki sam problem w gnieździe zasilania montażu NEQ6. Po wymianie wtyczki na tą z dwoma blaszkami czy cokolwiek to jest problem ustąpił. Na dodatek te wtyki mają różne długości chyba 8mm i 15mm i w niektórych gniazdach te dłuższe potrafią latać na boki bo wtyczka nie oparła się na obudowie, dlatego ostatecznie kupiłem wtyk krótszy z blaszkami. 

Edytowane przez tex88
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, tex88 said:

@ko20 miałem taki sam problem w gnieździe zasilania montażu NEQ6. Po wymianie wtyczki na tą z dwoma blaszkami czy cokolwiek to jest problem ustąpił. Na dodatek te wtyki mają różne długości chyba 8mm i 15mm i w niektórych gniazdach te dłuższe potrafią latać na boki bo wtyczka nie oparła się na obudowie, dlatego ostatecznie kupiłem wtyk krótszy z blaszkami. 

Wtyczki które działają źle w zasilaniu asiair  działają mi dobrze w:

 - 4 wyjsciach DC tego samego asiair (tam są innej konstrykcji gniazda)

 - w wejsciu do zasilania kamery ZWO

 - w wyjsciu DC z montazu.

Tak wiec obstawiam, że to jakość tego gniazda bruździ. Internety to samo podpowaidaj, mozna znelzc rózne wątki na zagramanicznych forach. Nawet na forum ZWO ktoś pytał. Napisałem do producenta ciekawe czy się  jakoś ustosunkują. Trochę wnerwiające. Zwłascza ze jak pisałem, mam idetyczne na rozmiar gniazdo które trzyma wtyczki jak skała. Aż się prosi o przelutowanie. Ale całość ma jeszcze pół roku gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Gość na chwilę said:

Skoro zamierzasz wymienić gniazdo to tracisz ew. gwarancję. Co szkodzi wobec tego aby ten kabel zalutować tam na stałe?

 

W sensie kabel przylutować bezpośrednio do płytki drukowanej zamist gniazda? Jesli to miałeś na mysli to wydaje mi się najgorszym pomysłem. Ułamie się, albo co gorsza przy jakimś szarpnięciu oderwie się miedż od laminatu. Wtedy pozamiatane.

 

"aż się prosi o przelutowanie" <> zamierzam.

Oczywiscie grzebał nic nie będę, bo mam jeszcze pół roku gwarancji. Najpierw uzyje innej wtyczki.  jak nie pomoże to użyje tej gwarancji.

 

 

Service desk ZWO odpisał, żebym malutkim srubokrętem popodginał se blaszki w gniezdzie..... 🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak tam ta płytka wygląda , ale przynajmniej jeden biegun jest solidny -  bo to masa. Przed szarpaniem łatwo się zabezpieczyć odpowiednim uchwytem. To i tak lepsze niż przyklejanie kabla taśma żeby wtyczka się nie ruszała :) No ale każdy ma jakieś tam doświadczenia i z nich korzysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, radoslawo said:

Też mam ten sam problem i myślałem że zasilacz mam trafiony(przy wtyczce) ale widzę że problem występuje nie tylko u mnie. 

Spróbuj wtyczkę która my te blaszki kontaktowe wewnątrz otworu. To wydaje się rozwiązywać problem. Wtedy nawet wtyczka 5 5 x 2.5mm, z większym otworem dobrze kontaktuje.

 

Screenshot_20230627_220712_Samsung Internet.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.