Skocz do zawartości

identyfikacja przez IP


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy dobrze wpisałam temat ale co tam.

Mam ostatnio taki problem natury moralnej (wierzyc czy nie). No wiec tak ktos mi powiedział ze wyjezdza a ze ja no coz ludziom za bardzo nie wierze to chce to sprawdzic. Tylko ze teraz nie bardzo wiem jak. Osoba ta pisze do mnie maile i chciala bym wiedziec czy mozna zlokalizowac chociaz panstwo z którego pisze przy uzyciu IP? Wiem ze uzywa do logowania sie serwera IP które znam tylko zkad tak faktycznie wysyła maile to chce wiedziec. Czy ktos moze mi pomoc i powiedziec jak to sprawdzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli znasz faktyczny adres IP tej osoby to istnieją programy namierzające, dzięki którym możesz sprawdzić skąd dana osoba korzysta z Internetu. Nie jestem pewien tylko czy programy te potrafią namierzyć serwer z firewallem, ale mam nadzieje, że sobie poradzisz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz w źródle wiadomości, jeśli jest to Outlook Express to zaznacz wiadomość, wciśnij prawy klawisz myszy ---> Właściwości, zakładka Szczegóły -----> Źródło wiadomości.

 

Odszukaj coś takiego:

Received: from aaaaa.bbbbbbbbbb.tpnet.pl (HELO komputer) (jankowalski@[xxx.xxx.xxx.xxx])

(envelope-sender <xxxxxxxxxx@wp.pl>)

by smtp.wp.pl (WP-SMTPD) with SMTP

for <xxxxxxx@yyyyyyyyyy.com.pl>; 11 Jul 2005 12:47:27 +0200

 

 

adres z którego wysłano pocztę jest tu Received: from aaaaa.bbbbbbbbbb.tpnet.pl

 

 

Jeszcze się to przyda http://www.maxmind.com/app/lookup_city tu podajesz ip lub DNSa i dostajesz lokalizację adresu ip

Edytowane przez Piniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami podziała czasmi nie. Ja siedzac sobie w Polsce moge wysłać Wam maila z Princeton albo

z Chile, bo na kompach w tych miejscach mam konta linuxowe wraz z serwerem poczty. Nie ma wtedy

możliwości sprawdzenia na podstawie samego e-maila czy wysyłałem go będąc zalogowany zdalnie czy siedziałem przy konsoli...

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami podziała czasmi nie. Ja siedzac sobie w Polsce moge wysłać Wam maila z Princeton albo

z Chile, bo na kompach w tych miejscach mam konta linuxowe wraz z serwerem poczty. Nie ma wtedy

możliwości sprawdzenia na podstawie samego e-maila czy wysyłałem go będąc zalogowany zdalnie czy siedziałem przy konsoli...

 

Arek

 

To się zgadza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Piniu ten link przydał sie bardzo teraz wszystko jasne. Tylko czy jest mozliwosc zmylenia mnie??? I np no nie wiem jakos sie tak przekierowac ze dostane np IP z norwegi a tak fizycznie bedzie to napisane z irlandi??? to taki moj przykład :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jestes tak zaintrygowana tym , co ktos z forum do Ciebie pisze to jest całkiem prawdopodobne ,ze do innych dziewczyn też tak pisze . Może dziewczyny zaniepokojone otrzymywanymi wiadomościami na priv zjednocza sie ? Był taki film Och Karol czy cos podobnego . Zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbig to ze tak powiem zbieg okolicznosci ze On jest tez na tym forum :)

Znam Go skad inad, maila nie mam podanego chyba tutaj wiec powienienes wiedziec ze nie stad :)

To juz bardzo dawna znajomosc tylko kolo ma ambicje mnie czegos nauczyc wiec jak cos chce wiedziec to kaze mi sobie radzic samej jak na razie niezle mi idzie. Juz wiem gdzie wyjechał :)

Pozdrawiam i dziekuje wszystkim za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jezeli ktos jest w innej sieci z dostepem do netu. IP chyba sie zmieni wtedy przciez, poza tym moze byc za NAT-em.Zreszta w ogole przy zmianie providera zmienia sie rowniez IP, chyba zebym sie mylil.  :D

Żeś teraz namotal że hej :blink: chodziło o ustalenie lokalizacji skąd wysyłane są wiadomości B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.