Skocz do zawartości
  • 0

Problem z łącznością ASI 2600MM pro i ASI AIR pro


Jakob Holeman

Pytanie

Cześć.

 

Wczoraj podłączyłem nową kamerkę od http://www.teleskopy.pl ASI 2600MM pro do ASI AIR pro

Na początku wszystko grało. Ale później co chwilę rozłączało kamerę.

Czy Ktoś miał taki problem? Pół nocy walczyłem z tym. Resetowanie, zmienianie kabli i nic.

Chwilę trzyma, a gdy robię krótkie zdjęcie od razu rozłącza ją...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
18 minutes ago, radoslawo said:

Sprawdź zasilanie, wygląda jak by w trakcie większego poboru się zawieszała. Spadek napięcia lub nie wydajność prądowa zasilania.

Celowlbym w tym kierunku.

Natrafilem na kilka watkow gdzie ludzie mieli problemy zasilajac kamere przez ASIAR.

Rozwiazaniem bylo oddzielna zasilanie kamery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Potwierdź tylko, że zasilasz ją dodatkowo z 12V, bo to konieczność. Objawy, jakie opisujesz wskazują wyłącznie na połączenie USB. Nie ma znaczenia czy chłodzisz kamerę czy nie, tak duży sensor wymaga dodatkowej mocy. 

Ja z kolei mam problem z ASI 462MC, która jest do guidingu. Przez USB3 dostaję komunikat, że kamera przez 15 sek nie podała klatki. Po USB2 działa bez zarzutu od 8 miesięcy.

Edytowane przez count.neverest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chyba kwestia zasilania 😀

Bo jak odłączyłem grzałki to aż wiatraczek szybciej zaczął chodzić. 

Teraz klepię zdjęcia na sucho i nic się nie dzieje 🙂

Kurde. Właśnie jak to piszę to się wyłączyła hehe

Ale faktycznie jest duuużo stabilniej

A pytanie. Czy asi air plus z tą antenką ogarnie te grzałki i kamerkę też? Czy raczej iść w osobne zasilanie kamery? A to będzie kolejny "gupi" kabelek z podłogi szedł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
33 minuty temu, count.neverest napisał(a):

Potwierdź tylko, że zasilasz ją dodatkowo z 12V, bo to konieczność. Objawy, jakie opisujesz wskazują wyłącznie na połączenie USB. Nie ma znaczenia czy chłodzisz kamerę czy nie, tak duży sensor wymaga dodatkowej mocy. 

Ja z kolei mam problem z ASI 462MC, która jest do guidingu. Przez USB3 dostaję komunikat, że kamera przez 15 sek nie podała klatki. Po USB2 działa bez zarzutu od 8 miesięcy.

Czyli to konieczność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Jakob Holeman napisał(a):

Czy asi air plus z tą antenką ogarnie te grzałki i kamerkę też? Czy raczej iść w osobne zasilanie kamery?

Oczywiście, do tego właśnie jest.

U siebie zasilam z AsiAir kamerkę 2600, 2x grzałka i montaż. Dwa setupy tak chodzą i nigdy problemów tego typu nie miałem także strzelam, że u Ciebie albo kalbe albo zasilacz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 8.09.2023 o 15:26, count.neverest napisał(a):

Potwierdź tylko, że zasilasz ją dodatkowo z 12V, bo to konieczność. Objawy, jakie opisujesz wskazują wyłącznie na połączenie USB. Nie ma znaczenia czy chłodzisz kamerę czy nie, tak duży sensor wymaga dodatkowej mocy. 

Ja z kolei mam problem z ASI 462MC, która jest do guidingu. Przez USB3 dostaję komunikat, że kamera przez 15 sek nie podała klatki. Po USB2 działa bez zarzutu od 8 miesięcy.

Nie jest to konieczność ani reguła. Zasilam 2600 MM z AsiAir, w sumie to wszystko idzie z AsiAir a z kolei AsiAiR zasilany jest z AM5. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ZWO zaleca osobne zasilanie dla 2600 (z tego co pamiętam również 533 i 6200).

Z mojego zasilacza wyprowadziłem dwa kable - jeden do montażu a drugi do "teleskopu". Ten drugi przed ASIAIR rozgałęziłem na ASIAIR (z niego zasilam tylko grzałki bo reszta idzie przez USB), EAF oraz na kamerę (kabel idzie wtedy razem z kablem USB do kamery). Nie mam obawy, że gdzieś przekroczę wartości.

 

Ważnym aspektem jest również przekrój kabla. Mówimy tutaj o napięciach 5V i 12V DC więc spadki przy dłuższych zapasach są znaczne. Słabej jakości kable USB, a przede wszystkim te płaskie mają baaaardzo małe przekroje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.