Skocz do zawartości

M27 HOO amatora


aleksyb

Rekomendowane odpowiedzi

  • aleksyb zmienił(a) tytuł na M27 HOO amatora
Teraz, Mat napisał(a):

Czekaj czekaj, czy Ty zasugerowałeś ze to jedno z pierwszych zdjęć astro Twoich?  O.o, jest mega jak dla mnie ,choc koledzy i koleżanki doświadczeni stażem pewnie coś znajdą.

Nie nie. Pierwsza wrzutka tutaj na forum i w sumie pierwsze takie foty, bo od 1-2 tyg mam nareszcie kamerę którą mogę cykać długie naświetlenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna fotka jak na pierwszy raz.

Co do gwiazd to ja rozdzielam obraz na stellar i nonstellar i osobno obrabiam zdjęcia, a potem je łącze.

Do tego używam programu Pixinsight, jest płatny i kosztuje około 1,5k zł ale wart swojej ceny i jeśli chcesz iść w astrofoto to myślę, że warto zainwestować.

Dodam, że podczas obróbki i przejściu ze zdjęcia liniowego na rozciągnięte (histogram) używam narzędzia GHS, robi świetną robotę i w tym przypadku rozciągając zdjęcie gwiazd możesz dowolnie rozociągnąć  histogram tak aby gwiazdy nie były przepalone i zbyt duże.

Zerknij na moje fotki i zobaczysz efekt.

 

P.S. używam też 3 przydatnych wtyczek (niestety też płatnych) ale wielokrotnie przyśpieszają one obróbkę materiału, a bazują na AI.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, blazer1983 napisał(a):

Świetna fotka jak na pierwszy raz.

Co do gwiazd to ja rozdzielam obraz na stellar i nonstellar i osobno obrabiam zdjęcia, a potem je łącze.

Do tego używam programu Pixinsight, jest płatny i kosztuje około 1,5k zł ale wart swojej ceny i jeśli chcesz iść w astrofoto to myślę, że warto zainwestować.

Dodam, że podczas obróbki i przejściu ze zdjęcia liniowego na rozciągnięte (histogram) używam narzędzia GHS, robi świetną robotę i w tym przypadku rozciągając zdjęcie gwiazd możesz dowolnie rozciągnąć  histogram tak aby gwiazdy nie były przepalone i zbyt duże.

Zerknij na moje fotki i zobaczysz efekt.

 

P.S. używam też 3 przydatnych wtyczek (niestety też płatnych) ale wielokrotnie przyśpieszają one obróbkę materiału, a bazują na AI.

Dzięki. Pix'a właśnie się uczę. +/- robię podobnie, bo nim cokolwiek zacznę zmieniać, to na samym początku oddzielam gwiazdy xterminatorem, po wszystkim łącze za pomocą pixelmath "combine (nonstellar, stellar,  pp_screen())". Narzędzia GHS jeszcze nie używałem. Ogólnie pix jak i wtyczki z xterminator mam w tej chwili trial. Za ok 2 tygodnie będę już musiał kupić licencję. Pix na bank mi siądzie, a z wtyczek być może kupię noise i star. No przynajmniej noise.

 

Muszę prawdopodobnie ogarnąć profil monitora, bo wydawało mi się że kolory mgławicy są nasycone, a patrząc na telefonie już tak nie jest.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Krzysiek Gaudy napisał(a):

Jak na debiut na forum - jest super! 👍
Wrzucaj częściej :) 

Jak chodzi o jakąś konstruktywną krytykę, to tak - gwiazdki przede wszystkim, coś z ostrością i kolorem "nie siadło". 

Dziękuję za uwagi :D Ostrość pojechała prawdopodobnie z powodu szalejącego guidingu i/lub wiatraczka z chłodzenia. A kolory? Brak wprawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, blazer1983 napisał(a):

O, schemat blokowy to sobie druknę i nad monitorem powieszę :)

 

Dziękuję bardzo. Tutoriali nigdy za wiele :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.