Skocz do zawartości

SWAROVSKI 10x40


buff

Rekomendowane odpowiedzi

hello witam wszystkich jestem nowy na forum mam nadzieje ze bede tu czesto zagladal...

 

mam lornetke "swarovski-optik habicht 10x40" i coraz bardziej interesuje sie obserwacja nieba...jestem w temacie nowy i mam pytanko czy firma Swarovski jest dobra i znana? czy ta lornetka nadaje sie do obserwacji nieba ?

(księzyc mi sie bardzo podoba ale jest jednak chyba dla mnie za maly)

 

widzialem lornetki wieksze np 20x60 - czy taka lornetka bylaby lepsza dla mnie?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20x60 nie jest lornetką lepszą jest lornetką inną. nadaje się na statyw, bo ma duże powiększenie.

 

ps. nigdy nie pozbądź się tego Swarovskiego!

Edytowane przez McArti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma Swavorski jak najbardziej dobra i znana, choć może mniej u zwykłych zjadaczy chle-ba, to tak jakbyś zapytał człowieka czy słyszał o marce samochodu np. maybach.

10x40 rzekłbym minimum, ale dla rozeznania się co i jak na niebie powinno wystarczyć.

Moim zdaniem jak już będziesz pewien swoich zainteresowań to powinieneś iść w jak naj-większą średnicę obiektywu czyli lornetki np. 22x100 , 20x80. ja mam 15x70 i wydaje mi się że byłoby lepiej gdybym miał 10x50WA oraz 25x100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem stycznosc z ta lornetka (wuj jest zapalonym mysliwym). Lornetka jest niesamowita w odbiorze jakosciowym. No jest poprostu wykonana w klasie max do ostatniego milimetrowego detaliku. Jest jasna. Nie porownywalem jej nigdy bezposrednio z Tento, ale jak po kilku miesiacach wzialem Tento 10x50 w lapki, pierwsza mysl byla "o, ciemniej niz w swarcu!" Jest lekka ale jakos dziwnie lezy w rekach, ma jakby tendencje do podjezdzania do gory. Bezposrednio moglem ja porownac tylko z jakims Steinerem 70mm. I niestety Steiner w moim odczuciu byl lepszy. Pamietajcie jednak, ze nie bylem wtedy jeszcze wkrecony w astro i porownanie dotyczylo obrazu zimowego, nocnego lasu w pelni.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buff, Svarowski to b. dobra marka, coś w rodzaju mercedesa wsrod lornetek. Tak więc ta 40-tka Ci się przyda, np. do wyszukiwania celów teleskopem. Generalnie jednak jako instrument astronomiczny ma troche za małą średnicę i warto sobie sprawić coś wiekszego. Za minimum uznaje się średnicę 50mm. W Twoim przypadku kupiłbym coś 60-70mm pod statyw, a jako podręczną używałbym te 40-tkę, zwłaszcza,że prawdopodobnie jakością bije na głowę tanie 50-tki. Jesli ma np. znacznie lepszą od nich transmisję światła, to może to w pewnym stopniu [ale bez przesady!!] kompensować zmniejszoną średnicę. Pozdrawiam

-Jarosław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawności optyczne lornetek Swarovskiego są na poziomie 95%, tanich lornetek 50mm na poziomie 60-80%. Jeśli do tego dołożymy prawie kompletny brak wad optycznych, to 40mm Swarovskiego da raczej większy zasięg od 50mm kupionej za mniej niż 500 zł. Podsumowując, masz w ręku rewelacyjny sprzęt. Klasyka do bólu! Nie pozbądź się tego, bo lepszej nie kupisz.

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedzi nie zamierzam sie jej pozbywac...najlepsze jest to ze mam ja jakos 4-5 lat i zawsze myslalem ze to jakas normalna standardowa lornetka a tu sie okzalo ze to niezly sprzecior...heh jak sprawdzalem ceny to w stanach nowa kosztuje 750 $ na promocji

jedyne co mi w niej nie pasuje chyba to tylko male powiekszenie

mialbym jeszcze pare pytan...

 

co mozna zobaczyc taka lornetka z takim powiekszeniem z ciekawych obiektow na niebie ? czy lornetka np BPC 20x60 albo Celestron SkyMaster 15x70

mozna zobaczyc o wiele wiecej ?

 

a jak myslycie czy kombinacja - ta lornetka i skylux 70x700 wystarczy na poczatek ??

 

pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.