Skocz do zawartości

[Telescope Live] Anioł niedoskonały / NGC 2170


.zombi.

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Gość na chwilę napisał(a):

No to nie jest jeszcze tak nisko.

 

Też bym tak powiedział gdyby to nie przypadało na okres zimowy - złapanie pogody bez księżyca, śniegu i smogu jest naprawdę mało prawdopodobne a obiekt nie jest duży 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kubaman napisał(a):

Nie pamiętam kto to publikował, Maciek Z, czy Andrzej F ale było tu na forum mega zdjęcie tego obiektu, sprzeda jakiś 4 lat.

 

Było tu kilka APODów tego obiektu  . . . ale czy cos więcej to nie pamiętam 

Edytowane przez .zombi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, .zombi. napisał(a):

Sprzęt to jakiś kosmos wiec nie warto się chyba na tym skupiać.

 

Ma to jednak istotne znaczenie (przede wszystkim FOV i szczegół na małych obiektach), ale pierwszorzędne znaczenie raczej warunki w których materiał jest zbierany.

Niestety doświadczyłem już tego, że pobrane materiały bywały różnej jakości, jeden z nich nie nadawał się do dalszego użytku. Najgorsze jest to, że kupujesz w ciemno. Nie widzę tam możliwości obejrzenia materiału przed zakupem. Ale nie podejmowałem też jeszcze próby reklamacji. ;) Ale szkoda mi czasu na boksowanie się z nimi o takie rzeczy. Takie chyba wymyślili zasady: kupuj kota w worku albo nie kupuj. Wyprztykałem się już ze wszystkich pobranych materiałów, więc w swoim folderze "TeleskopLive do obróbki" mam pusto. Ciekawe jak długo przy takiej pogodzie z tą pustką wytrzymam... Na razie udaję, że źródło danych nie istnieje. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, diver napisał(a):

Ma to jednak istotne znaczenie (przede wszystkim FOV i szczegół na małych obiektach), ale pierwszorzędne znaczenie raczej warunki w których materiał jest zbierany.

Niestety doświadczyłem już tego, że pobrane materiały bywały różnej jakości, jeden z nich nie nadawał się do dalszego użytku. Najgorsze jest to, że kupujesz w ciemno. Nie widzę tam możliwości obejrzenia materiału przed zakupem. Ale nie podejmowałem też jeszcze próby reklamacji. ;) Ale szkoda mi czasu na boksowanie się z nimi o takie rzeczy. Takie chyba wymyślili zasady: kupuj kota w worku albo nie kupuj. Wyprztykałem się już ze wszystkich pobranych materiałów, więc w swoim folderze "TeleskopLive do obróbki" mam pusto. Ciekawe jak długo przy takiej pogodzie z tą pustką wytrzymam... Na razie udaję, że źródło danych nie istnieje. ;)

 

Zestaw ten:

https://help.telescope.live/hc/en-us/articles/360002674118-CHI-2-50-cm-F3-8-Reflector-Discontinued-

A klatki można podejrzeć, mało dokładnie ale jakoś tam mniej więcej:

image.thumb.png.8b6e8d394e658378cef1e8f5b59f6ce9.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja! bez względu na to czy materiał swój czy pożyczony. Masz wyjątkową zdolność obróbki a tyczy się ona przede wszystkim nie tyle opanowaniem narzędzi (które z pewnością też masz) ale poczucia estetyki, czego np. mi zupełnie brakuje. Można bawić się w astrofotografię latami ale bez tego nazwijmy to... Bożego pierwiastka, którego nie da się wyuczyć a z czym człowiek się rodzi - wszystko na nic - jak się patrzy na takie prace. Także mój szczery szacunek do Twojego wspaniałego dorobku, którego kontynuacją jest ta praca.

Edytowane przez alinoe
  • Lubię 3
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne!

Jak ktoś siedząc w astrofotografii jest nastawiony na efekty w postaci pięknych zdjęć w dużej rozdzielczości, to chyba obecnie ta droga staje się jedynie słuszną, bo w Polsce to i zasoby finansowe skromniejsze, no i przede wszystkim jakość nieba nie ta...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.