Skocz do zawartości

Remont generalny obserwatorium Andromeda.


Andrzej F.

Rekomendowane odpowiedzi

Pikna renowacja ;) Gratuluję! Patent z blachą na odsłoniętych belkach super, chyba pomyślę o czymś podobnym u siebie. 

Jedyne co można dodać, to zaimpregnować deski ścian wewnątrz obserwatorium bo chyba są surowe o ile dobrze widzę ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. 

18 minut temu, Kriss2022 napisał(a):

Zawsze podziwiałem i będę podziwial Pana  za sprzęt. Za czystosc, estetykę, prace nad astrofoto. 

 

P. S jaki to model montażu DDM 60??

 

Piękna kopuła. 🗽

Model montażu to ASA DDM 60 pro z roku 2011

15 minut temu, beny napisał(a):

Pikna renowacja ;) Gratuluję! Patent z blachą na odsłoniętych belkach super, chyba pomyślę o czymś podobnym u siebie. 

Jedyne co można dodać, to zaimpregnować deski ścian wewnątrz obserwatorium bo chyba są surowe o ile dobrze widzę ;)

Deski wewnątrz obserwatorium zaimpregnuję jak pogada  się poprawi. Powinny mieć ciemny kolor, żeby obijały jak najmniej światła.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, beny napisał(a):

chyba pomyślę o czymś podobnym u siebie.

Daszek nad belce jest Ok, ale i tak drewno jest narażone na boczny deszcz, dlatego u siebie belkę mam osłoniętą z trzech stron blachą wygiętą w kształcie  " П " 

Z tego co widzę, Andrzej zastosował belkę z drewna klejonego i do tego zapewne jest dobrze zimpregnowana,  więc i tak jako całość będzie miała dużą "żywotność".

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Miesilmannimea napisał(a):

Warto też dać parę złotych więcej i budować z modrzewia.

No i nie malować go - pięknie się odbarwia z upływem czasu a przetrzyma raczej nas wszystkich bez malowania...

Na początku też miałem taki pomysł. Okazało się póżniej, że jeden z największych dystrybutorów drewna na polskim rynku miał ofertę na modrzew syberyjski, który obecnie jest niedostępny ze względu na sankcje wobec Rosji. Koszt użytego przeze mnie drewna świerkowego przekroczył 5 tysięcy, w przypadku modrzewia były by to prawie 3 razy więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Andrzej F. napisał(a):

Na początku też miałem taki pomysł. Okazało się póżniej, że jeden z największych dystrybutorów drewna na polskim rynku miał ofertę na modrzew syberyjski...

 

Nie, no syberyjski to wiadomo, że koszmarnie drogi. Zwykły, pszaśny, polski wystarczy :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, MaciejW napisał(a):

Myślisz, że zepsucie się kamery miało coś wspólnego z wysoką wilgotnością?

Trudno powiedzieć, jaka była przyczyna zepsucia się modułu chłodzącego kamery. Mogą to być wentylatory i dodatkowo upływ argonu z komory chłodzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.