Skocz do zawartości

ASIAIR Pro z DSLR


kubaman

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

używam mojego Canona 5D MK2 z ASIAIR PRO poprzez połącznie kablem USB. Wszystko działa pięknie, ale migawka jest ograniczona do maksymalnie 30 sekund.

ASIAIR tak samo jak mój montaż Skywatcher AZ GTi ma wejście do kabla migawki. Mam pytanie - jak się tego używa? Czy połączenie ma być na dwa kable USB  + do migawki? Tylko kabel do migawki?

Ktoś wie może jak się to realizuje z montażu AZ GTi? To chyba taki idioten camera się robi?

Nie za bardzo ogarniam tę koncepcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, kubaman napisał(a):

Cześć

 

używam mojego Canona 5D MK2 z ASIAIR PRO poprzez połącznie kablem USB. Wszystko działa pięknie, ale migawka jest ograniczona do maksymalnie 30 sekund.

ASIAIR tak samo jak mój montaż Skywatcher AZ GTi ma wejście do kabla migawki. Mam pytanie - jak się tego używa? Czy połączenie ma być na dwa kable USB  + do migawki? Tylko kabel do migawki?

Ktoś wie może jak się to realizuje z montażu AZ GTi? To chyba taki idioten camera się robi?

Nie za bardzo ogarniam tę koncepcję.

Może to kwestia ustawienia w aparacie na tryb bulb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, ja wiem jak się ustawia długie czasy w aparacie, mam 25 lat doświadczenia w temacie.

Bardziej proszę o poradę jak się używa wężyka spustowego w Asiair.

Z USB czy bez? W sensie czy dwa kable na raz czy jeden?

Ten wężyk to wyzwalacz, zakładam, ze da się to zintegrować z sesją w ASIAI..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, może to problem z firmware czy coś, nie działa to w ten sposób u mnie, mam w trybie B ograniczenie do 30 sekund, ASIAIR nie pozwala wybrać dłuższych czasów. O ile pamiętam ktoś tu na forum mi pisał, że ma identycznie. 

wracając do wężyka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze udziała samym USB, np w Nikon D5100 jest identycznie, po usb do 30s. Rozwiązanie to właśnie sterowanie po osobnym kablu. Podłączamy usb oraz wyzwalanie jednocześnie. Wtedy natomiast pojawia się problem z synchronizacją przy bardzo krótkich czasach (dla bias). Trzeba wtedy wrócić do wyzwalania po usb.

 

Natomiast wg ZWO (https://astronomy-imaging-camera.com/product/asiair-plus/) Canon 5D mk2 powinien działać po usb „natywnie”. 
 

To co jeszcze zauważyłem u mnie przy canonie RP: dostępne czasy migawki są ustalane podczas połączenia z aparatem więc tryb bulb należy ustawić wcześniej inaczej mamy ograniczenie do 30s.

Edytowane przez M_H
  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, M_H napisał(a):

Nie zawsze udziała samym USB, np w Nikon D5100 jest identycznie, po usb do 30s. Rozwiązanie to właśnie sterowanie po osobnym kablu. Podłączamy usb oraz wyzwalanie jednocześnie. Wtedy natomiast pojawia się problem z synchronizacją przy bardzo krótkich czasach (dla bias). Trzeba wtedy wrócić do wyzwalania po usb.

 

Nie wiem jak jest z ASIAIR ale z N.I.N.A Nikon D5100 jeżeli czasy są do 30 sek. to działa z USB a jeżeli powyżej to z kabla COM i odbywa się to automatycznie i nic nie trzeba zmieniać, ostatnio robiłem biasy i nie zauważyłem problemów z krótkimi czasami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sylwas72 napisał(a):

 

Nie wiem jak jest z ASIAIR ale z N.I.N.A Nikon D5100 jeżeli czasy są do 30 sek. to działa z USB a jeżeli powyżej to z kabla COM i odbywa się to automatycznie i nic nie trzeba zmieniać, ostatnio robiłem biasy i nie zauważyłem problemów z krótkimi czasami.


Parafrazując:  "co system to obyczaj" 😉

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.