Skocz do zawartości

Jakie okulary ??


J@cek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały dylemat. Chciałem was poprosić o ocene tych okularów, lub ewętualnie zasugerowanie leprzych od niech. Oto one :D

 

Jaki wybrać zoom: :huh:

-SW zoom 5-8mm (astrokrak)

-Vixen LV zoom 8-24mm (deltaoptica)

-Zoom 8-24mm (astrokrak)

 

Czy są to dobre okulary, jakie są wasze opinie, moze są leprze produkty w tej cenie ??

 

-SWA 14 mm

-SWAN 25mm

-Possla ''Antares'' 10mm } (co do possli to jakiej marki one są najleprze...??)

-Possla ''Antares'' 17mm }

 

+Balrow Ultima 2x

 

A co myslicie o połączeniu takim zestawie:

-SW zoom 5-8mm

-Okular SWA 14mm

-Okular SWAN 25mm

-Okular Possla ''Antares'' 10mm

-Okular ''Antares'' 17mm

+ Balrow Ultima 2x

 

A przymierzał bym ten zestaw do newtona 200/1000

 

Moze i głupie pytania zą w tym poście ale prosze o wyrozumiałoś :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2'' z adapterem na1,25''

 

Co do zoomow to trudno porownywac 5-8mm i 8-24mm.

Bylo troche o nich na Forum.

 

Co do szerokiego kata to polecam SWAN 25mm 2"

 

Co do zooma 5-8 to wybralbym raczej jakis okular staloogniskowy.

 

Sporo chcesz tych okularow. I do tego barlowa?

Nie lepiej kupic ich mniej (np. 3 dobre) i ew. dobrego barlowa?

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz mozę jakieś propozycje ?? a ten zestaw był by zły ??

Jakie okólary są godne polecenia np. z krótko ogniskowych?? , potem z średnio i długo ?? ??

 

Przede wszystkim zapraszam na stronke:

 

http://www.astronoce.pl

 

gdzie w sekcji TESTY masz oceny roznych okularow i barlowow.

 

Jesli nie nosisz okularow na nosie to nie bedzie Ci przeszkadzal maly LER w Plosslach.

Mimo wszystko zastanow sie nad jakims lantanem krotkoogniskowym, ew. ortoskopem, bo to najlepsze okulary planetarne.

Ale w krotkim ortoskopie przyklejasz oko do soczewki co nie kazdy lubi.

A w lantanie masz LER 20mm.

 

Co do szerokiego pola mysle, ze najlepszy wybor za dobra cene to SWANy 2" 33mm i 25mm.

 

Co do zoomow... nie wiem, ja bym nie kupil i trudno mi w takim razie polecac je innym, chociaz maja tyluz zwolennikow co przeciwnikow ;-)

Edytowane przez polaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie chcial bym stworzyc sobie zestaw z wielką gama pow. (no moze bez przesady ale z taką która dawał by konfort obserwacji  :D  moze mógł byś coś doradzić... :rolleyes:  Oj

 

Pamietaj, ze lepiej miec 3 dobre okulary niz 6-8 srednich z ktorych bedziesz najczesciej korzystal z 2-3, bo roznica w powiekszeniu rzedu 20-30x wnosi niewiele.

I za miesiac bedziesz wiekszosc z nich sprzedawal za 60% wartosci ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ILE?????????????? :Beer:

 

Do planet szukaj ok. 4-5mm ortoskopa albo lantana.

Dostaniesz 200-250x

 

Do rozleglych DSow polecam SWANA 25mm.

Dostaniesz 40x

 

Ewentualnie Vixena LVW 22mm ale jest 2x drozszy i ma mniejsze pole.

 

Do mniejszych DSow i gromad kulistych ogniskowe 12-7mm

Dostaniesz 83-143x

 

I juz nie musisz miec barlowa.

 

I jeszcze ewentualnie jakiegos bardzo krotkiego lantana zeby dal power ok. 300x.

Edytowane przez polaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko ściagniete (testy...okularków) własnie zabieram sie do lektóry. Jeżeli już jakieś wytypóje to sie odezwe. :rolleyes::rolleyes: Jeszcze raz do tego zooma jakie są za a jakie przeciw .... jakie ma wady czemu niektórzy go polecają a inni......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko ściagniete (testy...okularków) własnie zabieram sie do lektóry. Jeżeli już jakieś wytypóje to sie odezwe. :rolleyes:  :rolleyes:    Jeszcze raz do tego zooma jakie są za a jakie przeciw .... jakie ma wady czemu niektórzy go polecają a inni......

 

To juz pytanie dla ich Uzytkownikow.

Wrzuc w wyszukiwarce Forum "zoom" i dostaniesz sporo watkow.

 

Poszperaj na stronach Astrokraka i Delta Optical i zrob sobie kalkulacje.

 

Plusem zoomow jest wygoda - wkladasz jeden okularek i plynnie zmieniasz powiekszenie. Zastepuje Ci kilka okularow za rozsadna cene.

Ale majac 2.000 PLN na okulary ja bym sie w zooma nie bawil. To raczej wersja dla malego budzetu.

 

Minusami sa podobno spore odblaski, male pole, jakosc obrazu szczegolnie przy malych ogniskowych i problemy z praca mechanizmu zoom.

Edytowane przez polaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:huh:

To raczej wersja dla malego budzetu.

 

Minusami sa podobno spore odblaski, male pole, jakosc obrazu szczegolnie przy malych ogniskowych i problemy z praca mechanizmu zoom.

 

Sam SW zoom kosztuje prawie tysiąc zł. jego pole wynośi ok 82' (tyle podaje producent) nie wiem czy mozna stwierdzić ze zabawa z zomami (raczej nie w tym przypadku) jest dla ludzi z oganiczonym budżetem :rolleyes: co do odblasków to żeczywiście warto było by wiedzieć czy sa i jakie są.. Moze są jacys użytkownicy owego zoomu na forum prosił bym ich o zabranie głosu :rolleyes: . Po przeczytaniu pierwszego testu... wyłoniły sie 2 okólar (jako krótko ogniskowe) Vixen LV 6mm i TeleVue 8mm (skoro one wypadły najlepie to, znaczy że moge twierdzić ze inne Vixeny LV będą równie dobre ?? mozę sie myle ?? :huh: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:huh:

 

Sam SW zoom kosztuje prawie tysiąc zł.  jego pole wynośi ok 82' (tyle podaje producent) nie wiem czy mozna stwierdzić ze zabawa z zomami (raczej nie w tym przypadku) jest dla ludzi z oganiczonym budżetem :rolleyes:  co do odblasków to żeczywiście warto było by wiedzieć czy sa i jakie są.. Moze są jacys użytkownicy owego zoomu na forum prosił bym ich o zabranie głosu  :rolleyes: . Po przeczytaniu pierwszego testu... wyłoniły sie 2 okólar (jako krótko ogniskowe) Vixen LV 6mm i TeleVue 8mm  (skoro one wypadły najlepie to, znaczy że moge twierdzić ze inne Vixeny LV będą równie dobre ?? mozę sie myle ??  :huh: )

 

Nie mylisz sie.

Vixeny sa dobre i nie roznia sie jakoscia.

 

Nie wiem kto ma takiego zooma...

 

SWAN 25mm 409 PLN

LV 10mm 449 PLN

LV 5mm 469 PLN

LUB

LV 4mm 509 PLN

i masz jeszcze zapas np. na dobrego barlowa i filtr mglawicowy.

Ale przy barlowie nie ma sensu brac 10mm i 5mm bo sie zdubluja.

Moze wtedy 15mm (masz 15mm i 7,5mm) i 4mm?

Edytowane przez polaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.