Skocz do zawartości

Jakie okulary ??


J@cek

Rekomendowane odpowiedzi

Te LVW to są te z astrokraka ?? te za ok 800zł ?? (drogie to troche  :blink:  w takim przypadku juz bardziej był bym skłonny do tego zooma za 1000zł wkońcu on zastąpił by ok 3 okularów :rolleyes:  musze tylko poczekać na recenzje  :lol:  isiewszystko okaże.Czyli ta BPC jest dobrym sprzętem ?? czy mozę opłacało by sie cos leprzego ??

 

Vixeny LVW sa w DeltaOptical.

 

Zastanow sie 10 razy zanim podejmiesz decyzje o kupnie konkretnej konfiguracji okularow :D

 

BPC 20x60 to bardzo dobra lornetka.

Edytowane przez polaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyyy no sorki faktycznie właśnie lookłem  :rolleyes:  sa z DO ups.  :D Opłaca sie mozę zakup tego BPC z allegro ?? albo już lepiej od kogoś odkupić ?? (a moze jednak ze sklepu??)

 

BPC ze sklepu chyba nie kupisz.

Raczej z drugiej reki. I najlepiej lookaj na oferty na Forum, bo na Allegro bywaja rozne dziwne lornetki i mozesz niechcaco kupic nie te, alebo te po kilku upadkach na beton :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na chwile w reku BPC 20x60 i to jeszcze w dzień . Nie wiem jak pozostałe, ale ten egzemplarz mi nie pasował . Obraz jak w studni, zamglenia najbardziej sie uwidaczniały. Do obserwacji dziennych z trudem . Nie sprawdzałem w nocy .

Moja bylejaka lornetka jak przyloze do oka to mam wrazenie, ze obserwowane obiekty zblizyły sie i mam je na wyciagniecie reki . W/g mnie lornetka dająca takie wrazenie jest dobra do poznania nieba . Żeby jeszcze rubinowych warstw nie miala . :Boink:

Chyba są jakies 60 -tki z mniejszym powiekszeniem ? Może tamta była spaprana ? Najbardziej przeszkadzała mi ta studnia Naprawde szeroka, a w środku mały obraz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na chwile w reku BPC 20x60 i to jeszcze w dzień . Nie wiem jak pozostałe, ale ten egzemplarz mi nie pasował . Obraz jak w studni, zamglenia najbardziej sie uwidaczniały. Do obserwacji dziennych z trudem . Nie sprawdzałem w nocy .

Moja bylejaka lornetka jak przyloze do oka to mam wrazenie, ze obserwowane obiekty zblizyły sie i mam je na wyciagniecie reki . W/g mnie lornetka dająca takie wrazenie jest dobra do poznania nieba . Żeby jeszcze rubinowych warstw nie miala . :Boink:

Chyba są jakies 60 -tki z mniejszym powiekszeniem ? Może tamta była spaprana ? Najbardziej przeszkadzała mi ta studnia Naprawde szeroka, a w środku mały obraz .

 

 

 

Czy to tyczy się każdej BPC ?? czy ta miała coś ,,spaprane'' Jak to jest z tą BPC ??

 

 

,, Okular Celestron Axiom 19 mm 2" ''<< no zeczywiście drogie to troche <_< Ale chyba za jakość się płaci. Podobno w tym roku mikołaj jest bardziej przy kasie ... to kto wie ... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trudno wyczuć, co miał na myśli zbig :unsure: może rzeczywiście trafił na jakiś uszkodzony, może zaparowany, może nieskolimowany egzemplarz

 

tak przed chwilą właśnie porównywałem obrazy z kronosa BPC 20x60 i BPC2 12x45M i meade (lidlowego) 10x50, ale jakoś nie odniosłem wrażenia patrzenia w studnię przez BPC, może odrobinę obraz jest ciemniejszy ale nic ponadto.

 

BPC, praktycznie wszystkie modele, są uznawane za jedne z lepszych lornetek, oczywiście w danym przedziale cenowym i to od wielu już lat

 

oczywiście taka duża lornetka, z powiększeniem 20x powinna być użytkowana już na statywie/ żurawiu, ler w kronosie też nie należy to jakiś komfortowych, jaki jest np. w meade, ale to chyba reguła, przy lornetkach z tak dużym powerem.

pozdrowienia

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba był to uszkodzony egzemparz z podmienionymi okularami . Patrzac w dzień w okulary widzałem czern i gdzies tam na srodku małe jasne pole - obraz . Podobnie jak patrze w okulary o dużym LER a oko mam w kularze .

 

Okular 2" 19 mm 70 stopni to takze dobra norma dla 1,25" a tańszy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do okularów planetarnyh - jeśli nie zależy Ci na polu i masz prowadzenie, to lepszym wyborem jest orto. Jakość obrazu co najmniej jak w LVW a cena niższa.

 

 

No prowadzenie jest planowane ... :rolleyes: a jaki jest komfort obseracji orto... czy to prawda ze rzęsy przeszkadzają ?? A ta muszla oczna (co w AK) przydatna jest ??

 

 

 

 

TA lornetka ,,Kronos'' to to samo co BPC ?? dobra jest optycznie ?? czy mozę lepiej BPC (chyba ze to ta sama to wybaczcie .... jestem w tym zielony :rolleyes: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to z tej samej firmy . Jak była uzywana do astro to musi byc dobra .

dodam jeszcze statyw lornetkowy bedzie potrzebny

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No prowadzenie jest planowane ...  :rolleyes:  a jaki jest komfort obseracji orto... czy to prawda ze rzęsy przeszkadzają ?? A ta muszla oczna (co w AK) przydatna jest ??

 

Rzęsy nie przeszkadzają. A obraz jest super. Chyba nieco lepszy niż w LVW. Ale bez prowadzenia gorzej jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leprzy niz w LVW?? za leprzą cene ...  pozytywy... No prowadzeinie będzie na pewno :rolleyes:

 

Orto jednakże nadaje się wyłącznie do planet. I to jest jego wada. Ale na planetach jest równie dobry co LVW. Mam orto 6mm i LVW 5 i 8mm. Najlepszy obraz jest zazwyczaj w tym orto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orto jednakże nadaje się wyłącznie do planet. I to jest jego wada. Ale na planetach jest równie dobry co LVW. Mam orto 6mm i LVW 5 i 8mm. Najlepszy obraz jest zazwyczaj w tym orto.

 

No ale chyba powery ok 200x nie nadaja sie do niczego innego niż tylko planet... ?? moze sie myle jestem jeszcze zielony... a teleskop (w planach, najpiewr lornetka :rolleyes: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale chyba powery ok 200x nie nadaja sie do niczego innego niż tylko planet... ?? moze sie myle jestem jeszcze zielony... a teleskop (w planach, najpiewr lornetka  :rolleyes: )

 

No niekoniecznie :-)

Przy duzym polu i dobrym seeingu przy 200x mozna poogladac gromadki kuliste :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orto jednakże nadaje się wyłącznie do planet. I to jest jego wada. Ale na

 

 

No niekoniecznie :-)

Przy duzym polu i dobrym seeingu przy 200x mozna poogladac gromadki kuliste :-)

 

Na ale generalnie tylko dla planet ?? czyli fakt iz orto nadaje sie tylko do planet nie jest aż takom wadą ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.