Skocz do zawartości

M81 & M82 i ich towarzyszka NGC 3077.


lexx

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, .zombi. napisał(a):

Gdyby poprawić gwiazdki i centrum galaktyki to mimo przesunięcia barw w stronę niebieskiego było by całkiem interesująco :)

fakt jak zawsze gwiazdki spierniczyłem, ale to już taka moja specjalność ;)  się poprawię na przyszłość obiecuję   

 

Edytowane przez lexx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, .zombi. napisał(a):

Gdyby poprawić gwiazdki i centrum galaktyki to mimo przesunięcia barw w stronę niebieskiego było by całkiem interesująco :)

No!

I - jak możesz- to skróć tytuł bo i tak powtarzasz go w treści a na głównej pokrywa całą fotkę.

Edytowane przez Gość na chwilę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • lexx zmienił(a) tytuł na M81 & M82 i ich towarzyszka NGC 3077 otulonych w satynę IFN'nów.
  • lexx zmienił(a) tytuł na M81 & M82 i ich towarzyszka NGC 3077.
8 minut temu, Gość na chwilę napisał(a):

No!

I - jak możesz- to skróć tytuł bo i tak powtarzasz go w treści a na głównej pokrywa całą fotkę.

Zrobione, dzienX za sugestię.  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mogę pomóc, to kilka wskazówek:

 

- Proszę popraw gwiazdki i centrum M31 - źródło problemu jest to samo! W centrum M81 jest płasko i występuje posteryzacja. Gwiazdki mają jasne centra, ciemniejsze obwódki i jasne halo.

 

- Tam gdzie tło wychodzi przed pyły to pojawia się nieestetyczny szum- część pikseli leci o wiele za bardzo w czerń. Jest ledwie 2-3% od całkowitej czerni a powinno być około 4-6%. Wiem, dlaczego tak masz- bo chciałeś skontrastować tło z pyłami (IFN), żeby było pyły lepiej widać. Ale w efekcie masz praktycznie całkowicie czarne plamy tam, gdzie IFN nie ma. Jeżeli materiał nie pozwala na takie skontrastowanie IFN z tłem to niestety musisz zrobic to mniej ambitnie, ale za to o wiele estetyczniej.

 

- Widzę sporo gradientów (najprawdopodobniej) albo innych kolorystycznych artefaktów. IFN obok NGC 3077 a już zwłaszcza na prawo od M81 i M82 jest intensywnie niebieski- a na pewno nie jest niebieski.

 

- Fioletowo-granatowe halo wokół NGC 3077 oraz M81.

 

Nie gniewaj się proszę za powyższą listę, ale jestem przekonany, że masz materiał z potencjałem i na pewno będziesz mógł go lepiej użyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj poprawione w PS nadmiernie ciemne obszary tła. Nad gradientami/zafarbami musisz sam popracować na wcześniejszym etapie, na wstępie obróbki.

 

Dobrze by też było nieco zredukować szum.

 

m81i82.jpg.c5adbc0a968c1adb3e3ff71783c2235a.thumb.jpg.0401dab8a1447edd992b9b7baeb5eb69.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.