Skocz do zawartości

dodawanka-odejmowanka


Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko robimy w myślach, bo nie będzie efektu zaskoczenia.

No i nie pomyl się w liczeniu!

 

Wybierz cyfrę od 1 do 9.

Pomnóż ją przez 9.

Jeżeli wyjdzie Ci liczba dwucyfrowa, dodaj do siebie te cyfry.

Odejmij od otrzymanej liczby 5.

Każdej cyfrze podporządkowana jest litera: 1-A, 2-B, 3-C, 4-D, itd.

Masz już swoją literkę?

Teraz bez większego namysłu wybierz państwo na tę literę.

Na trzecią literę państwa wybierz kolor.

Na drugą literę koloru wybierz kwiat.

 

 

Pomyśl teraz nad swoim wynikiem i pamiętaj!...

...że w Danii nie rosną niebieskie irysy :rolleyes:

 

Ciekawe czy każdemu wychodzi tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dodam coś od siebie.

 

1. Jechał ojciec z synem samochodem. Mieli wypadek. Ojciec niestety nie przeżył, czyli umarł. Syn trafił w cieżkim stanie do szpitala. Od razu na blok operacyjny. Kiedy przyszedł chirurg oznajmił:

- Nie będę operować tego młodzieńca. To mój syn !!!

 

Kim dla chłopca jest chirurg?

 

2. Mama jest o 21 lat starsza od swojego dzieciątka. Za 6 lat dziecko będzie 5 razy młodsze od mamy.

Pytanie:

Gdzie jest ojciec dziecka?

 

 

O ile pierwsze proste to na drugie sam nie znam odpowiedzi :D , próbowałem rozwiązać ale nic mi nie wychodzi. Zdaje się głupie ale ponoć ma sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Mama jest o 21 lat starsza od swojego dzieciątka. Za 6 lat dziecko będzie 5 razy młodsze od mamy.

 

Odpowiedź ma charakter filozoficzny.

 

9mcy = 0,75roku

 

((21-0,75)+6)/5=5,25

 

matka ma aktualnie 21-0,75=20,25roku

dziecko za 6lat bedzie miało 5,25roku

więc obecnie dziecko ma -0,75roku czyli -9mcy.

 

Jednakże odpowiedź na pytanie GDZIE jest niemożliwa przecież TO moze być gdziekolwiek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dodam coś od siebie.

 

1. Jechał ojciec z synem samochodem. Mieli wypadek. Ojciec niestety nie przeżył, czyli umarł. Syn trafił w cieżkim stanie do szpitala. Od razu na blok operacyjny. Kiedy przyszedł chirurg oznajmił:

- Nie będę operować tego młodzieńca. To mój syn !!!

 

Kim dla chłopca jest chirurg?

proste :P chirurg jest matką

 

2. Mama jest o 21 lat starsza od swojego dzieciątka. Za 6 lat dziecko będzie 5 razy młodsze od mamy.

Pytanie:

Gdzie jest ojciec dziecka?

chyba coś pomieszałeś... mi wychodzi, że matka ma 22,5 lat a dziecko 1,5 roku a z tego nic nie wynika. znałem podobne, ale wychodziło, że dziecko ma -9miesięcy z czego już wynika gdzie jest ojciec :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakto nie :P pomyśl trochę ;)

 

tylne siedzenie samochodu, przednie siedzenie samochodu, kocyk w lesie, kuchnia, łazienka, dywan, czy też zupełnie banalnie łóżko.

 

Miner wiesz GDZIE jest ojciec? bo ja niewiem B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylne siedzenie samochodu, przednie siedzenie samochodu, kocyk w lesie, kuchnia, łazienka, dywan, czy też zupełnie banalnie łóżko.

 

Miner wiesz GDZIE jest ojciec? bo ja niewiem  B)

no tak, ale itak gdzieby niebył to zapewne będzie na matce (i o taką odpowiedź zapewne chodzi) :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale  itak gdzieby niebył to zapewne będzie na matce (i o taką odpowiedź zapewne chodzi)  :szczerbaty:

 

I tak kiedys powiedziałem ale zostałem zripostowany przez znajomą matke trójki dzieci, że to jest daleko idący i niczym nie uzasadniony wniosek, bo moze byc zupełnie odwrotnie. jak nie jeszcze inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierz dowolną liczbę trzycyfrową, która nie jest środkowo-symetryczna, utwórz nową liczbę trzycyfrową poprzez odwrócenie kolejności cyfr i odejmij mniejszą z tych liczb od większej. Następnie do uzyskanej różnicy dodaj liczbę otrzymaną z niej przez odwrócenie kolejności cyfr.

Popróbujcie na kilku przykładach. Zawsze wyjdzie ta sama liczba. Prościutkie i milutkie :szczerbaty: .

Edytowane przez Elunia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy każdemu wychodzi tak samo.

Raczej tak

Wszystko robimy w myślach, bo nie będzie efektu zaskoczenia.

No i nie pomyl się w liczeniu!

 

Wybierz cyfrę od 1 do 9.

Pomnóż ją przez 9.

Jeżeli wyjdzie Ci liczba dwucyfrowa, dodaj do siebie te cyfry.

Odejmij od otrzymanej liczby 5.

Tutaj zawsze wyjdzie 4, a dalej to już wiadomo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Tutaj zawsze wyjdzie 4, a dalej to już wiadomo

 

hmm, ale jak wybierzesz Dominikanę, to już wynik będzie inny :Beer:

i wymyśl potem kolor na M - no wiem morski, ale kwiat na o ? :ha:

po prostu na szybko się zazwyczaj Danię wybiera :lol:

pozdrowienia

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz taka zagadka:

Podczas przyjecia imieninowego u znanego podroznika, goscie poprosili solenizanta aby opowiedzial jakas historie ze swoich wypraw. Gospodarz nie dal sie dlugo prosic i zaczal:

"Dokladnie rok temu wyszedlem o swicie z namiotu i poszedlem na poludnie. W pewnym momencie zobaczylem niedzwiedzia. Postanowilem nie wchodzic mu w droge i skrecilem na zachod. Po przejsciu kilku kilometrow doszedlem do szerokiej szczeliny. Skrecilem wiec na polnoc i tak wrocilem do mojego namiotu..."

Pytanie brzmi: jak mial na imie gospodarz?

Wersja uproszczona (moze to bedzie wskazowka): jakiego koloru futro mial niedzwiedz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz taka zagadka:

Podczas przyjecia imieninowego u znanego podroznika, goscie poprosili solenizanta aby opowiedzial jakas historie ze swoich wypraw. Gospodarz nie dal sie dlugo prosic i zaczal:

"Dokladnie rok temu wyszedlem o swicie z namiotu i poszedlem na poludnie. W pewnym momencie zobaczylem niedzwiedzia. Postanowilem nie wchodzic mu w droge i skrecilem na zachod. Po przejsciu kilku kilometrow doszedlem do szerokiej szczeliny. Skrecilem wiec na polnoc i tak wrocilem do mojego namiotu..."

Pytanie brzmi: jak mial na imie gospodarz?

Wersja uproszczona (moze to bedzie wskazowka):  jakiego koloru futro mial niedzwiedz?

 

1. Sylwester

2. Biały

 

W pierwszej chwili przyszedł mi do głowy... ODARPI. (Syn Egigwy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęło się od zaskoczenia.

Więc ja opiszę jak ZASKOCZYĆ INNYCH, bo w wersji tekstowej to nie wypali.

 

Pokazujesz rozmówcy dwie rozczapierzonje dłonie:

- Ile tu jest palców?

- Dziesięć.

- A u dziesięciu rąk?

- STO!

- Źle! Tylko PIĘĆDZIESIĄT! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem coś podobnego.

A: Co jadłeś wczoraj na obiad

B: <_<

A: Powiedz co

B: (Tu pada odpowiedź)

A: Pomyśl o jakimś warzywie

B: <_< nudzi ci się

A: Co to za warzywo

B: Marchewka (daj mi spokój)

 

Ponoć prawie zawsze pada odpowiedź marchewka. Ponoć, bo nigdy nie sprawdzałem ale sam tak odpowiedziałem a mój egzaminator twierdził, że zawsze tak wychodzi.

:huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodawajcie do siebie liczby podane poniżej. Nie wolno się zatrzymywać ani zastanawiać, trzeba to robić szybko. Kiedy będzie napisane "podaj wynik" podaj szybko wynik swoich obliczeń.

START!

 

1000

40

1000

30

1000

20

1000

10

Podaj wynik!

 

 

 

 

Wyszło ci 5000? Źle! Powinno wyjść 4100.

 

Ja się nabrałem :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.