Skocz do zawartości

Tulipan Sh2-101


Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, Robson_g napisał(a):

 

Piszę to ponieważ dwa tygodnie temu sam miałem wernisaż wystawy astrofotograficznej w Muzeum Ziemi Wałeckiej. 

Zainteresowanie było ogromne. W Wałczu nikt inny się tym nie zajmuje. Ludzi niezwiązanych z obrazowaniem kosmosu taki temat bardzo interesuje. Więc wyobrażam sobie jakie byłoby w przypadku Licho, z jego pięknymi zdjęciami. Zresztą nie tylko jego. Mamy tu wielu wspaniałych speców. 

Mnie zaczepiła na FB dyrektorka Muzeum z prośbą o to abym zaprezentował zdjęcia oraz opowiedział trochę o nich.

 

 

To bardzo ciekawe, mam zaplanowaną wystawę w Galerii Marszałkowskiej w Olsztynie w październiku i w takim razie mam nadzieję że będzie zainteresowanie, chociaż nigdy nie wiadomo - to jest nisza.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Robson_g napisał(a):

 

Piszę to ponieważ dwa tygodnie temu sam miałem wernisaż wystawy astrofotograficznej w Muzeum Ziemi Wałeckiej. 

Zainteresowanie było ogromne. W Wałczu nikt inny się tym nie zajmuje. Ludzi niezwiązanych z obrazowaniem kosmosu taki temat bardzo interesuje. Więc wyobrażam sobie jakie byłoby w przypadku Licho, z jego pięknymi zdjęciami. Zresztą nie tylko jego. Mamy tu wielu wspaniałych speców. 

Mnie zaczepiła na FB dyrektorka Muzeum z prośbą o to abym zaprezentował zdjęcia oraz opowiedział trochę o nich.

 

Sorki za lekki off-top. Czy można by utworzyć wątek, w którym każdy mógłby się ZA WCZASU 😉 zareklamować, że ma wystawę podając gdzie i od kiedy do kiedy razem z datą wernisażu?

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.05.2024 o 17:17, Robson_g napisał(a):

Piszę to ponieważ dwa tygodnie temu sam miałem wernisaż wystawy astrofotograficznej w Muzeum Ziemi Wałeckiej. 

 

Gratulacje Robert! :thmbup:

 

W dniu 25.05.2024 o 17:17, Robson_g napisał(a):

Więc wyobrażam sobie jakie byłoby w przypadku Licho, z jego pięknymi zdjęciami. Zresztą nie tylko jego. Mamy tu wielu wspaniałych speców. 

 

Podejrzewam jednak, że "przeciętny" zwiedzający wystawę ogląda ją oczami wyobraźni, nie mając oczywiście pojęcia o tajnikach astrofoto. Więc zdecydowana większość "oglądaczy" nie jest w stanie ocenić jakości technicznej fotki, stopnia trudności tudzież innych ważnych aspektów związanych w powstaniem pracy. No chyba, że im wytłumaczysz. ;)

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, diver napisał(a):

 

Gratulacje Robert! :thmbup:

 

 

Podejrzewam jednak, że "przeciętny" zwiedzający wystawę ogląda ją oczami wyobraźni, nie mając oczywiście pojęcia o tajnikach astrofoto. Więc zdecydowana większość "oglądaczy" nie jest w stanie ocenić jakości technicznej fotki, stopnia trudności tudzież innych ważnych aspektów związanych w powstaniem pracy. No chyba, że im wytłumaczysz. ;)

 

Dziękuję!

Zastanawiałem się nad tym. Masz rację, 

oglądający nie mają pojęcia o tajnikach.

Ja też nie miałbym czasu na to aby o tym opowiadać.

Zauważyłem że najbardziej zainteresowani są kolorami. Nie mogą tego zrozumieć, że z ciemnego kosmosu można coś takiego wyciągać. Mój wernisaż zbiegł się z zorzą więc o tym też musiałem powiedzieć i pokazać zdjęcia.

Generalnie bardzo miło to wspominam. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.