Skocz do zawartości
  • 0

canon550d - jaki obiektyw do astrofoto


Majchror

Pytanie

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Wiadomo, najlepszy czyli np. seria Sigma ART czyli np. 40mm, 105mm

A jak nie masz tyle kasy to ja polecam z tych co mam:

1. Samyang 35mm 1.4 manual

2. Sigma 105mm 2.8 macro

3. canon 70-200mm f4.0

Wszystkie to wersje FF, na apsc będą sprawowały się jeszcze lepiej.

No i jest jeszcze chyba najpopularniejszy Samyang 135mm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie, nic nie potrzebujesz. Musisz kupić obiektyw z mocowaniem Canona EF-S (to są obiektywy dla matrycy apsc) lub EF (to dla ff).

Najlepsza sprawdzona giełda to tutaj na astropolis, bo większość ludzi się zna i nikt nie odważy się wciskać kitu :) Nie mniej ja kupowałem na allegro/olx i też nic złego nie mogę powiedzieć. Zawsze starałem się wybierać egzemplarz zadbany i nie jakiś najtańszy. Najlepiej poprosić o zdjecia nocnego nieba. Niestety dzienne fotki ni pokazują wielu wad optyki, która się ujawni przy dłuższych czasach i dużym otworze.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie mam tego sprzętu więc nie napiszę Ci co dokładnie potrzebujesz. Niech ktoś napisze kto robi Samyangiem 135 z guidingiem albo pogooglaj w necie, np. coś takiego
https://www.astrobin.com/o2woko/

https://www.cloudynights.com/topic/715852-autoguiding-the-samyang-135mm-f2-lens/

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ze swojej strony mogę doradzić system Arca-Swiss. Montując poprzecznie do szyny Vixen/Losmandy zacisk, a dalej tzw. L-bracket dostajemy szkielet do montażu kolejnych elementów. Ja akurat stawiam na szyny Losmandy i dlatego też mój EQ5 OnStep mod wyposażony jest w zacisk ADM w stylu Losmandy - taka szeroka szyna daje więcej możliwości upakowania elementów setupu. Poprzecznie przykręcony zacisk Arca-Swiss pozwala przesuwać kamerę i obiektyw wraz z guiderem i co tam jeszcze się znajdzie w celu właściwego wyważenia w osi Z. Sam guider przymocowany jest do L-bracketu kolejnym zaciskiem, tyle że mniejszym. Komponenty są lekkie, mocne (bezpieczne) i ogólnie dostępne, ja swoje mam z Amazon. 

 

Polecam zakup pierścienia do zamocowania obiektywu na szynie. Body DSLR, czy astro-kamera w moim przypadku są dwa razy lżejsze od obiektywu, co znacząco wpływa na ewentualny tilt. 

 

IMG_20240515_102353__01.jpg

 

IMG_20240411_113715__01.thumb.jpg.aecac6d48f65d9b351db833619803b40.jpg

 

Edytowane przez vroobel
  • Lubię 1
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.