Skocz do zawartości

Mgławica Irys LRGB


Byku

Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, pablo12311 napisał(a):

Nie wystarczyło 10 godzin na Irysa? Przy 40h stosowałeś NoiseXterminator? Zastanawiam się dlaczego.

Cóż, irys był dość nisko na niebie jeszcze i u mnie jest akurat w kierunku łuny z Łodzi. Obstawiam że z mojego B 4-5 robi się B 6-7.

Szczerze bez NXT niewiele by wyszło z tego materiału. Szczególnie na RGB wyszła masa szumów żeby wyciągnąć pyły. Wrzucę potem surowce z pixa jeśli ktoś chce sprawdzić samemu.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Byku napisał(a):

WBPP (drizzle x1) Czas stackowania - 14H

Zdjęcie bardzo ładne, ale mam pytanie czy stack wygenerowany z SIRIL dałby podobny rezultat końcowy? Jeśli tak, to zapewne byłoby szybciej :) Pozdrawiam

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Auron napisał(a):

Zdjęcie bardzo ładne, ale mam pytanie czy stack wygenerowany z SIRIL dałby podobny rezultat końcowy? Jeśli tak, to zapewne byłoby szybciej :) Pozdrawiam

Dziękuję :)

Porównywałem stacki z Sirillic i Pixa i Drizzle x1 daje widoczną acz niewielką różnicę na korzyść Pi. Myślę że to samo można zrobić w Siril z Drizle x2 i downsamplingiem. Nie wiem czy jest w Siril opcja Drizzle x1 to rozwiązałoby całkowicie problem.

Również pozdrawiam.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uznanie za ilość materiału🫡 Wrzuciłbyś jedną klatkę 60s? 

Ciekawe kolory, choć mam wrażenie, że poza centrum są za bardzo nasycone. Środek zdjęcia wygląda umponująco🏅

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, orome4 napisał(a):

Uznanie za ilość materiału🫡 Wrzuciłbyś jedną klatkę 60s? 

Ciekawe kolory, choć mam wrażenie, że poza centrum są za bardzo nasycone. Środek zdjęcia wygląda umponująco🏅

Hej, dzięki za uznanie. Co do kolorów, może faktycznie można było zastosować maskę tak aby dalej od centrum traktować nieco łagodniej te bardzo już delikatne pyły. Tam jest już dużo szumu i po nasyceniu color noise robi swoje. Wezmę pod uwagę na przyszłość.

 

6 godzin temu, licho52 napisał(a):

Piękny Irys, robisz mi apetyt na taki szeroki kadr.

Dziękuję i polecam, to piękny obiekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, orome4 napisał(a):

Uznanie za ilość materiału🫡 Wrzuciłbyś jedną klatkę 60s? 

Ciekawe kolory, choć mam wrażenie, że poza centrum są za bardzo nasycone. Środek zdjęcia wygląda umponująco🏅

Wrzucam na prośbę klatkę 60sek. R. 

Widać dokładnie jaka tam jest bida :)

FILTER_R_SE_1_Light_NGC7023_60.0s_Bin1_gain139_20240426-002727_-20.0C_0096.fit

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Byku, dziękuje za udostępnienie materiału. Jest go bardzo dużo i jest niezłej jakości. Moim zdaniem szkoda więc "dusić" piękne światło w "pomroczności" przesaturowanych moim zdaniem kolorów i trzeba dać mu ujście. ;) Niemniej gratuluję pierwszej pracy, w całości obrobionej w PixInsight.

Jeżeli pozwolisz, poniżej moja wersja tego zacnego materiału. Bardziej "oddychająca" światłem.

 

Irys_2000_1500.thumb.jpg.2a0a9a12421c285027c90ef8c79c569b.jpg

Edytowane przez diver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, diver napisał(a):

Kolego @Byku, dziękuje za udostępnienie materiału. Jest go bardzo dużo i jest niezłej jakości. Moim zdaniem szkoda więc "dusić" piękne światło w "pomroczności" przesaturowanych moim zdaniem kolorów i trzeba dać mu ujście. ;) Niemniej gratuluję pierwszej pracy, w całości obrobionej w PixInsight.

Jeżeli pozwolisz, poniżej moja wersja tego zacnego materiału. Bardziej "oddychająca" światłem.

 

Irys_2000_1500.thumb.jpg.2a0a9a12421c285027c90ef8c79c569b.jpg

Cieszę się że się materiał podoba. Jak widać podejść do obróbki może być wiele. Twoja faktycznie jest łagodniejsza ale z kolei nie podoba mi się taki kolor kurzu, dosłownie szarego kurzu. Niemniej wiem,  że jeszcze można moja obróbkę poprawić, pixinsight daje dużo możliwości ale learning curve jest bardzo stromy więc wszystko przyjdzie z czasem.

Pozdrawiam

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.