Skocz do zawartości

Marne widoki na obserwacje Marsa


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Nie miałem zamiaru urazić Cię urazić Andrzeju - jesteś przeczulony. Podziwiam tych, którzy potrafią sami zrobić dobry teleskop!!!!

Nie zrobiłem sam teleskopu i nie mam zamiaru - zleciłem to zadanie fachowcom.

Moim zamiarem było pokazanie Twojego sprzętu z bliska bo się natknąłem na niego na stronie Janusza. Nie przypuszczałem, że nagle się poobrażacie z tego powodu.

Coż, pozostaje mi przeprosić i stwierdzić, iż nie będę już niczego na forum komentował aby broń Boże nikogo nie urazić i aby nikt nie proponował mi czyszczenia butów - poziom wypowiedzi z taką propozycją pozostawiam ocenie forumowiczów.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

otrzymałem od kolegi Swaldka emaila z przeprosinami i je przyjmuję, o sprawie zapominam i życzę ciekawych postów na Forum. Każdy w życiu popełnia błędy cały wic polega na walnięciu się w " pierwsi".

pozdrawiam Andrzej z Opola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem niepocieszony takim obrotem sprawy. W tym miesiącu odbieram swój pierwszy w życiu sprzęt od As....Jest to całkiem fajnie wypasione MTO na statywie drewnianym ( nawet filtr słoneczny szklany sobie zafundowałem) i wygląda na to że z Marsa może być kiszka. Co więcej - jak na ironię - kupiłem kilka dni temu w antykwariacie pozycję, której szukałem kupę czasu, a mianowicie St. R. Brzostkiewicz "Czerwona planeta" wydanie z 1976. Lubię tego autora od zawsze. Mimo wszystko mam nadzieję iż moje MTO przestarszy kapryśnego Marsa i coś pooglądam.

Pocieszam sie tylko, że prawie wszyscy koledzy mają "jasełka" w momencie jak kupują sprzęt - a to pogoda kiepska, a to burza na planecie.

 

Life is brutal and full of zasadzkas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej warunki są marne na obserwacje i zdjęcia.

To jest stak trzech klatek avi, bo tyle było do wyboru i to marnego. Wizualnie obraz mętny, tylko czapa południowa wyraźnie się odcina. Nieco lepsza widoczność z użyciem czerwonego filtru, widoczne jakieś struktury, w obrębie ciemniejszej strefy pomiędzy czapą polarną i równikiem. Zdjęcie jest marne, ale takie warunki.

http://pbase.com/image/18884375

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie...

może w tym roku mamy ostatnią okazję obejrzeć zajebistą burzę pyłową na marsie... taka sytuacja może się nie powtórzyć!

 

Kto wie za 50 lat będziemy mówić ... "dawniej to były burze na marsie ,teraz ani śladu, zobaczcie jak ziemię przez okno wyraźnie widać, a jak opowiadał "Dziadek" to w 2003 była tu taka burza że nawet tego grawiciągu za rogiem nie było by widać..."

 

Dlatego ja bardzo tego marsa wypatruje bez względu na pogodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.