Skocz do zawartości

Rzeszów


wozlu

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak puściłem Januszowi w smsie, także jestem za i Przecław może być, mam tam jakies 60-70 km więc dojade, ważne bym nie jechał na darmo, bo to musi byc ekstra impreza, :D:D:Beer:

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak puściłem Januszowi w smsie, także jestem za i Przecław może być, mam tam jakies 60-70 km więc dojade, ważne bym nie jechał na darmo, bo to musi byc ekstra impreza, :D:D:Beer:

 

Ja mam też ponad 50 km drogą przez Radomyśl, muszę sprawdzić ile będzie przez Dębice. Może i są na trasie Tarnów - Kolbuszowa lepsze miejsca, ale wracając ze zlotu Fotoclassicu znaleźliśmy tylko to. Jest całkiem niezłe, raczej szyki może nam popsuć pogoda. Mam już 2 zgłoszenia z Tarnowa (oprócz mnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ignisdei mnie weźmie ze sobą to i ja się piszę. Choć zależy jeszcze od terminu, we wtorek, piątek lub w sobote najbardziej by mi odpowiadała. Ale siła wyższa niech decyduje (tzn. Wy i pogoda) :Salut:

Nie, no jak powiedziałem podrzucę Cie wraz ze sprzetem, no problem ! :rolleyes: to samo tyczy się osób które by do Leżajka mogły jakoś dojechac np. pociągiem z traulerkiem lub lornetką (mój tel. w stopce lub na prv, ilośc miejsc ograniczona :D ) To naprawde chyba bedzie dziś bo pogoda na ICM wciąż "na plus" patrzyłem dla "Kolbuszowej".

post-1723-1162189746_thumb.jpg

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Pora ustalic szczegóły - z racji, że Janusz jest odcięty od netu piszę w jego imieniu:

Spotykamy sie jutro (31.10) w Przecławiu na Rynku o godzinie 20.00.

Takie są ustalenia większosci.

Od siebie dodam, że wolałbym dziś bo mamy idelaną pogodę, ale najważniejsze jest przecież by było jak najwięcej lookających a dzisiejszy termin nie wszystkim pasuje.

Pozdr Robert

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Pora ustalic szczegóły - z racji, że Janusz jest odcięty od netu piszę w jego imieniu:

Spotykamy sie jutro (31.10) w Przecławiu na Rynku o godzinie 20.00.

Takie są ustalenia większosci.

Od siebie dodam, że wolałbym dziś bo mamy idelaną pogodę, ale najważniejsze jest przecież by było jak najwięcej lookających a dzisiejszy termin nie wszystkim pasuje.

Pozdr Robert

 

OK, może być. Tyle że bedziemy mieli Łysego przez cały czas i będzie juz dzień po I-szej kwadrze. Da nam to niepowtarzalną sposobność polookania przez bino.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie !

Z racji że miałem przyjemność foto-dokumentowania imprezy pozwoliłem sobie na skreślenie kilku słów .

Otóż w wyśmienitych humorach po kilku perypetiach udało przybyć sie wszystkim na “rynek” przecławski. Niestety choć w chwili wyjazdu pogada była całkiem-całkiem Przecław powitał nas chmurami tak gęstymi, że Łysy niemal nie mógł sie przez nie przebić. Postanowiliśmy zatem przeczekać w barze kategorii “S” przy piwku, pepsi oraz kawce, gaworząc o astro, dość ostentacyjnie wpędzając tubylców w lekką konsternację. :szczerbaty:

0eb53fe7de6509f4m.jpg

 

 

W sumie było nas sześciu:

Regulus, Janusz_m, Antyqjon, Slawak1, Vader, oraz ja Ignisdei.

Po godzinnym siedzeniu w owym przybytku postanowiliśmy udać sie jednak na miejsce obserwacji, niestety pogoda okazała się fatalna,

Część z nas rozstawiła sprzeta,

79663c9f7bd3930dm.jpg

 

jednak tylko po to aby je przewietrzyć.

Raz po raz pokazywało się parę gwiazdek ale szybko ginęły w chmurach. Najwięcej pracowała synta 8” na dobsonie jako działko szybkostrzelne, gwiazdki pokazywały się i chowały, jak i łysy, w końcu zaliczyliśmy plejady oraz gromadkę w Perseuszu jak i Łysego. No nie należy zapomnieć o tajemniczym czerwonym rozbłysku w stratosferze, który wszystkich wprawił w osłupienie. Tak naprawdę było to spotkanie integracyjne bawiliśmy się świetnie, strzelaliśmy w każdą najmniejszą dziurkę. A dla obserwatora z zewnątrz nie było by żadnego racjonalnego wytłumaczenia naszego zachowania tzn. tkwienia przez prawie dwie godziny przy silnym wietrze i zachmurzonym niebie , w szczerym polu. Każdy z nas miał tak naprawdę nadzieje, że cos się wreszcie pokaże. Niewątpliwej otuchy dodawał orzeźwiający barek ładzie Slawak-a niestety tylko dla osób nie - prowadzących.

621fff601406aab7m.jpg

 

Na końcu zrobiliśmy sobie wspólną fotkę samowyzwalaczem,

44ec6aa85103be65m.jpg

Istnieje pewien niedosyt więc chcemy imprezę powtórzyć w najbliższą sobotę, mam nadzieje, że pogoda tym razem dopisze, Cisze sie ze poznałem tak super – ekipę, jestem na podkarpaciu kilka razy w roku, dlatego wiem już gdzie bedę obserwować i w jakim towarzystwie – dziękuje za udaną imprezę. :Beer:

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie !

................................................................................

.....................................................................

Istnieje pewien niedosyt więc chcemy imprezę powtórzyć w najbliższą sobotę, mam nadzieje, że pogoda tym razem dopisze, Cisze sie ze poznałem tak super – ekipę, jestem na podkarpaciu kilka razy w roku, dlatego wiem już gdzie bedę obserwować i w jakim towarzystwie – dziękuje za udaną imprezę. :Beer:

 

Również ja chciałem podziękować wszystkim uczestnikom wczorajszego zlotu za miłe towarzystwo, a Ignisdei dodatkowo za uwiecznienie na fotkach. Miło było poznać nowych kolegów, chociaż faktycznie z powodu zachmurzenia obserwacji było mało. Również mam nadzieję że w sobotę będzie pogoda i nadrobimy zaległości w tej materii.

 

P.S.

Ignisdei wspomniał że dla postronnych musieliśmy wyglądać dziwnie: 6-ciu zakapturzonych, obcych facetów, 3 samochody stojących samotnie w nocy na polanie w taką pieską pogodę. Żartowaliśmy nawet że mogą nas wziąść za satanistów odprawiających "czarną mszę". Niestety nie mieliśmy czarnego kota, ani chociażby dziewicy na ofiarę.

Edytowane przez Regulus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również ja wszytsko potwierdzam :Beer:

 

 

mam pytanko. Jeśli będzie taka pogoda jak we wtorek, tzn zachmurzenie, to mam rozumieć, że nici ze spotkania? Czy dalej będzie integracja? :rolleyes:

Edytowane przez Vader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będzie taka pogoda jak we wtorek, tzn zachmurzenie, to mam rozumieć, że nici ze spotkania? Czy dalej będzie integracja?

 

ICM pokazuje w tej chwili grubą powłoke chmur a spójrzcie za okono - ani cirruska, to tylko długofalowe prognozy czyli loteria, możemy wyjechac w deszczu a zastać 10/10 . Najrozsądniej jest liczyć na informacje kolegów z Kolbuszowej bo oni mają najbliżej "watching-zone"

:Beer:

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pogodę sprawdzam na ICM i weather.com. Jak prognozy się nie zgadzają, zakładam, że będzie lepiej niż gorzej i z reguły ... trafiam :D

A jak są zgodne- wystarczy odwrócić te rachuby... też dobrze działa :D

 

Życzę pogody i extra obserw!

 

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w tej chwili zachmurzenie 90%. A jeszcze rano było zupełnie bezchmurnie.

Z północnego zachodu szybko nasuwają się wysokie chmury.

Obawiam się, że niestety nie uda się dziś poobserwować nieba.

Myślę, że dalszą część „integracji” można zorganizować przy najbliższym spotkaniu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.