Jump to content

Recommended Posts

widzę, że to spotkanie coś nie może dojść do skutku .... a szkoda ...

widzę, że to spotkanie coś nie może dojść do skutku .... a szkoda ...

Chyba za duże to nasze Podkarpacie :D . W dodatku ja nie jestem "zmotoryzowany", a do Krosna to jednak kawałek drogi.

Może więc zanim dojdzie do tego spotkania nieco bardziej uaktywnijmy się w tym wątku, lepiej poznajmy i może to nas zmobilizuje do spotkania.

Z osób, które pojawiły się tutaj ja znam cztery, ale ostatnio widziałem się tylko z jedną.

Co porabia teraz Krosno i okolice? Ilu macie obecnie astro-miłośników? Czy "trzon" się zmienił? Czy doszli nowi miłośnicy, bo o miłośniczce to wiem B)

Co porabia teraz Krosno i okolice? Ilu macie obecnie astro-miłośników? Czy "trzon" się zmienił? Czy doszli nowi miłośnicy, bo o miłośniczce to wiem B)

Krosno i okolice ostatnio maja malo czasu :) Za zlotem oczywiscie jak najbardziej za tyle ze jest on praktycznie do zrealizowania tylko na wakacjach, troche ludzi studiuje i raczej rzadko bywa w domu. Ilu to dosc trudno określic ale 5 osob znam ktore czynnie sie paraja astronomia amatorską. Okolice wokól sa jak najbardziej nadające sie do zlotow. Ja w wakacje nadrabiam obserwacje na caly rok. W Gliwicach moge tylko pomazyc o takim niebie (zasieg golym okiem 4mag to na Gliwice jest luxus).

Cześć! :Salut:

Jestem z Rzeszowa, jak niektórzy z Was jusz wiedzą :rolleyes:

Temat postu mówi sam za siebie.

Myśle sobie, że w na naszym pięknym Podkarpaciu jest sporo osób, które odróżniają astronomię od astrologii i tych wszystkich zachęcam do przyłączenia się.

Jak zaczniemy poznawać się dziś to może wiosną uda się jakiś współny wyjazd.

Mile widziani:

:icon_idea: zapaleńcy, :Astrobrać: hobbiści, :gitara: gawędziarze

ci, którzy wiedzą gdzie jest ciemne bezchmurne niebo.

:yltype: i Ci którzy to czytają,

Obudźmy się Wiosna już niedługo, :burza: może pogoda się polepszy

:przytulasie::Wave::przytulasie:

Pozdrawiam

A dlaczego piszesz w tej sprawie na grupę tarnowską ? Co innego gdybys był z Pilzna czy Dębicy, jest wśród nas kolega z Brzostka w woj.podkarpackim, ale to niedaleko Tarnowa. Rzeszów czy Przemyśl to dla nas jednak za daleko

Cześć! :Salut:

Jestem z Rzeszowa, jak niektórzy z Was jusz wiedzą :rolleyes:

Temat postu mówi sam za siebie.

Myśle sobie, że w na naszym pięknym Podkarpaciu jest sporo osób, które odróżniają astronomię od astrologii i tych wszystkich zachęcam do przyłączenia się.

Jak zaczniemy poznawać się dziś to może wiosną uda się jakiś współny wyjazd.

Mile widziani:

:icon_idea: zapaleńcy, :Astrobrać: hobbiści, :gitara: gawędziarze

ci, którzy wiedzą gdzie jest ciemne bezchmurne niebo.

:yltype: i Ci którzy to czytają,

Obudźmy się Wiosna już niedługo, :burza: może pogoda się polepszy

:przytulasie::Wave::przytulasie:

Pozdrawiam

Edited by Regulus

A dlaczego piszesz w tej sprawie na grupę tarnowską ? Co innego gdybys był z Pilzna czy Dębicy, jest wśród nas kolega z Brzostka w woj.podkarpackim, ale to niedaleko Tarnowa. Rzeszów czy Przemyśl to dla nas jednak za daleko

Dlatego, że do Tarnowa nam bliżej niż do Lublina, to raz, a dwa że wydawało mi się, że właśnie tu prowadziliśmy pewne dyskusje jesienią, moja wina :notworthy: , faktycznie to było w części "Zloty i spotkania lokalne", bez kolejnego podziału.

Po prostu pudło, (mała praktyka)

Dzięki za słuszną uwagę, postaram się poprawić

Pozdrawiam

Życzę ciemnego nieba! :Salut:

Nie masz za co przepraszać, moze faktycznie za głeboko wszedłes ale sam cel masz bardzo dobry, bo w podkarpackim jest bardzo dużo osób interesujących sie astronomią, pozostaje mi tylko życzyc aby udało ci sie stwożyć grupoę w obrębie Rzeszowa.

A co do Tarnowskiej jeżeli sie skrzykniecie to czemu by nie zaplanowac raz na jakis czas wspulnych obserwacj.

Pozdrawiam :Beer:

Nie zrozum mnie źle, nie mam nic przeciwko temu zebys uczestniczyl w naszej grupie, tylko myśle że to będzie niewygodne przede wszystkim dla Ciebie. Czesto decydujemy sie na wyjazd obserwacyjny "prosto z marszu" i spotykamy się albo w samym Tarnowie, albo w terenie, ale ktory juz znamy, poczytaj sobie nasze wcześniejsze wątki to sam zobaczysz. Sama granica województwa nie ma żadnego znaczenia, zresztą przebiega ona blisko naszego miasta i połowa niedawnego woj.tarnowskiego leży obecnie w podkarpackim, jest to dla nas teren bliski i dobrze znany (vide Pilzno, Jodlowa, Brzostek). Może znasz jakies dobre miejsce obserwacyjne pomiedzy Tarnowem a Rzeszowem, moglibysmy urzadzic tam wspolny zlot.

Dlatego, że do Tarnowa nam bliżej niż do Lublina, to raz, a dwa że wydawało mi się, że właśnie tu prowadziliśmy pewne dyskusje jesienią, moja wina :notworthy: , faktycznie to było w części "Zloty i spotkania lokalne", bez kolejnego podziału.

Po prostu pudło, (mała praktyka)

Dzięki za słuszną uwagę, postaram się poprawić

Pozdrawiam

Dlatego, że do Tarnowa nam bliżej niż do Lublina,

Czesc

Planujemy wypad obserwacyjny w okolice Pilzna, to ok.30 km w`strone Rzeszowa. Czy by Cie to interesowalo? Pamietam ze kolo Sedziszowa w lasach sa fajne miejsca, swietowalismy tam kiedys ukonczenie studiow, chyba w Kamionce. Dawno tam nie bylem, ale moze tam znalazlo by sie jakies dobre miejsce na obserwacje.

Czesc

Planujemy wypad obserwacyjny w okolice Pilzna, to ok.30 km w`strone Rzeszowa. Czy by Cie to interesowalo? Pamietam ze kolo Sedziszowa w lasach sa fajne miejsca, swietowalismy tam kiedys ukonczenie studiow, chyba w Kamionce. Dawno tam nie bylem, ale moze tam znalazlo by sie jakies dobre miejsce na obserwacje.

W Kamionce byłam raz na nawigacyjnym rajdzie nocnym (samochodowym), Faktycznie było CIEMNO, tak ciemno że się pogubiliśmy. Ale okolic nie znam.

Co do Pilzna, to chyba w najbliższym czasie będzie ciężko, kłopoty z transportem, ale będę śledzić wasz wątek

Dzięki za pamięć

No i dzięki za liczne obserwacje jakich udało mi się dzięki Tobie dokonać

Pozdrawiam

Guest ignisdei

Witajcie !

Na początku sierpnia będe W Leżajsku tj 30 km od Rzeszowa zabawie tam trochę czasu było by super spotkać sie na wspólnych obserwacjach, nawet kilku- dniowych , oczywiście rodziny, ognisko, namioty ??? Czy to jest możliwe?

Było by super!!!! poznać kolegów z Podkarpacia :Beer:

Witajcie!

Dopiero dziś zauważyłem ten wątek. Rzadko jestem na forum gdyż wychodzę z założenia, że

lepiej popatrzeć w niebo, niż patrzeć w monitor komputera.

Swojego czasu miałem ambicję stworzenia grupy Kolbuszowskiej – działam na tym terenie od kilku lat i wiem że mieszka tu parę osób mających teleskopy. Niestety większość z nich nie jest zainteresowana obserwacjami, czy utrzymywaniem kontaktu z innymi miłośnikami.

Smutne ale prawdziwe.

Ja mieszkam w Trzęsówce, niedaleko Kolbuszowej. Oczywiście dopisuję się do grupy „Rzeszowskiej”.

Janusz

Guest Vader

Od dawna przeglądam forum :D ale jakoś nie pisałem postów. To mój pierwszy raz :lol: Jestem z Leżajska i popieram myśl utworzenia grupy Rzeszów, i chętnie dołącze! :Salut:

Guest ignisdei

Stało się oto jestem w Leżajsku i będę tu do 11 sierpnia, chciałbym umówić się na wspólne lookanko, zabrałem teleskop i mam własny samochód a noce są piękne można zrzucić się na zupę i podjechać dalej dlatego jeśli macie czas to można coś na szybko zorganizować????? :Beer: było by super!!!!!

Spotykamy się w miarę regularnie w okolicy Kolbuszowej we trzy, cztery osoby. Jeśli będzie pogoda możemy się umówić na obserwacje na najbliższy pogodny wieczór. Miejsce mamy nie najgorsze.

Pozdrawiam!

Guest ignisdei
Spotykamy się w miarę regularnie w okolicy Kolbuszowej we trzy, cztery osoby. Jeśli będzie pogoda możemy się umówić na obserwacje na najbliższy pogodny wieczór. Miejsce mamy nie najgorsze.

Pozdrawiam!

Jutro??? czy w tygodniu wszystkie wieczory są kryształowe :D

może ustal i daj konkretną odp. a ja się dostosuje do was..

Edited by ignisdei

Jeśli chmur nie będzie to może być jutro. W razie czego podaję mój tel.:0693350783

Może uda mi się powiadomić jeszcze dwóch astrokolegów - chociaż nie wiem czy nie wyjechali gdzieś na wakacje. Najwyżej możemy popatrzeć we dwóch. W Leżańsku jest jeszce jeden gość który ma ochotę się spotkać - poodobno kontaktował się z Tobą.

Guest ignisdei
Jeśli chmur nie będzie to może być jutro. W razie czego podaję mój tel.:0693350783

Może uda mi się powiadomić jeszcze dwóch astrokolegów - chociaż nie wiem czy nie wyjechali gdzieś na wakacje. Najwyżej możemy popatrzeć we dwóch. W Leżańsku jest jeszce jeden gość który ma ochotę się spotkać - poodobno kontaktował się z Tobą.

Może zróbmy tak, zostawmy ten temat otwarty kilka dni bo o ile wiem jest kilku astrokolegów z okolic którzy napewno chcieli by sie spotkać łącznie "Vaderem" z Leżajska z którym już o tym gadałem, wtedy rzeczywiście można zrobić coś w rodzaju spotkania w większym gronie, myśle że to było by najlepsze rozwiązaniem, zapraszam więc kolegów z okolic do przyłączania się i propozycje pozd Robert :Beer:

Edited by ignisdei

Dobra. Zróbmy jak piszesz. Może coś bliżej weekendu wypali.

Zapraszamy na obserwacie i rozmowy! :Beer:

Ja do Leżajska mam rzut beretem, także też chętnie bym się spotkał. Może Robert Bodzoń by sie jeszcze przyłączył.

Jak narazie na niebie nieciekawie.

Pogoda nam się komplikuje. Właśnie spojrzałem na ICM. Są szanse, że właśnie jutro będzie nieco lepiej, a potem większe zachmurzenie. Ale to wszystko jest płynne. U mnie w tej chwili powinien padać deszcz, a za oknem ani kropli.

Pierwsza sprawa. Jestem niezmotoryzowany, więc jeżeli nie znajdzie się dobra dusza, która podjedzie do Jarosławia to odpadam.

Druga sprawa. W tej chwili mogę zabrać na obserwacje Taurusa 270 i lornetkę SkyMaster 12x60.

Trzecia sprawa - termin. Jeżeli odpada jutro, to raczej nie później niż piątek/sobota. Potem nawet przy ładnej pogodzie Księżyc zniweczy obserwacje. Teraz pozostają tylko DS-y, bo planety w pobliżu Słońca lub w kiepskich warunkach (za wyjątkiem tych najdalszych). Ewentualnie jakieś planetoidy, meteorki. A jeżeli Księżyc nie będzie przeszkadzał można zapolować na kometę 177P/Barnarda.

Guest ignisdei

Właśnie zerknąłem na mapę i z tego co widzę to największa koncentracja astro-kolegów to Przeworsk-Jarosław, może więc dało by radę znaleźć jakieś miejsce alternatywne bardziej dogodne dla wszystkich, Kolbuszowa (mimo niewątpliwych walorów obserwacyjnych) to niesamowity odskok na zachód ja ze swojej strony mogę zabrać każdego z Leżajska, ewentualnie odbić w promieniu 20 km od Leżajska po tego kto np. dojedzie i się zmieści - To nie są moje tereny więc prosze o pomoc w określeniu obserwatorium,co do daty to rzeczywiście na ICM kłębi się do piątku :burza: a potem sami spójrzcie

myśle że w tym tygodniu noc - piątek na sobote była by najlepsza.