Skocz do zawartości

Rozkolimowany SKY MASTER 25x100...


Rothbard

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

czy ktos kolimowal kiedykolwiek te lornetke lub podobna i wie jak ugryzc temat ?

Mam od wczoraj podwojne plamy na Sloncu w prawym okularze, mocno nieostry obraz

niedajacy sie wyostrzyc.

Czy te objawy moga byc przyczyna ustawiania skali na okularze ?

Dodam, ze lornetka nie posiada gwarancji, zostala nabyta z drugiej reki,

a Celestron wg DO nie prowadzi sprzedazy czesci do lornetek (myslalem o ewentualnej

wymianie okularu, ktory przed rozkolimowaniem byl troche slabszy, nie ostrzyl

tak jak prawy).

Moze najlepiej zdac sie na fachowa reke Janusza Pleszki ?

 

Za wszelkie rady Wielkie Dzieki :notworthy:

 

:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz do mnie 5 minut. Moge do niej zagladnac. Najwyzej powiem, ze sie boje i zostaniesz z problemem. Tento 10x50 i 20x60 rozebralem do pieluch, po ponownym zlozeniu ciagle sa w dobrej formie. Kolimowalem tez pryzmaty Zenitha 20x50. Tego kolosa nie rozbieralem, ale mozesz zaryzykowac - raczej go nie rozwale.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie ryzykował.

 

Janusz zrobi Ci ta lornetke na pewno i na pewno zrobi to dobrze. Ja moge sprobowac i oceniam swoje szanse na poprawne skolimowanie 50-75%, a na uszkodzenie na <1%, bo w koncu wlasciciel bedzie stal mi nad glowa i mnie pilnowal :szczerbaty: . Mysle, ze duzo bardziej zaryzykuje idac z nia do mnie niz do Janusza. Pytanie w jakim stanie bedzie lornetka po podrozy w paczce z Krakowa do Piaseczna. Moze sie okazac, ze wydal tylko kase.

 

Pytanie do userow tego bino, jak ten kolos znosi podroze?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no lepiej sie spytaj Benedykta on wie napewno  :ha:  :ha:

 

Właśnie Bobi że wiem.

Nie ma się co śmiać.

Jeżeli ktoś by Ci sprzedał rozkolimowaną lornetkę (ROW10x40), a po zwróceniu uwagi dalej twierdził, że lornetka jest OK, to też byś nabrał wątpliowści, czy ten ktoś zna się na sprzęcie.

 

Fakt, że lornetka była używana nie ma dla mnie żadnego znaczenia.

Z dużą pomocą Leszka z Krzeszowic skolimowałem lornetkę i jest teraz OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

dzięki za odzew i wszelkie rady oraz pomoc.

Nie wiem, jak to się stało, ale "samo się naprawiło" :icon_redface: .

W przypływie złości przyciskałem okular i wczoraj zerkam ... :icon_eek: a tu wszystko w porządku. Plamy na Słońcu w pełnej okazałości i już widziane pojedyńcze.

Skoro na razie jest OK, to już nie będę w dłubał w lornetce, chyba że przy okazji jakiegoś zlotu w przyszłości.

 

Sorry za zawracanie głowy

 

Pozdrawiam :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej 7x50 Tento kiedyś wykrecilem obiektyw i za jakis czas ponownie włożyłem bez sprawdzania . Jak sie okazalo patrząc obuocznie obraz zrobił sie jakis rozmyty .

Po ponownym wykreceniu soczewki obiektywu i jej zalozeniu jest OK . Tak jakby os optyczna soczweki nie była w jej osi symetri . Inaczej przekrecic to gorzej lub lepiej z obrazem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.