Skocz do zawartości

Krater Petavius


malek

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

W nocy z 21 na 22 VIII, czekając na Marsa ustrzeliłem takie coś. Seeing był tragiczny, o czym świadczy liczba użytych do obróbki ramek w liczbie 46 z... 2500, czyli mniej niż co 50 klatka była mniej lub bardziej ostra.

 

Tak. Mewlon 180 + Barlow NPZ x2. Resampling do 75%.

petavius21082005.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta sama noc. Ok. 23.00. Krater Langrenus (chiba).

 

Stack pod IRISem z 6 wybranych klatek, w sumie walnalem Langrenusowi 32, ale Lysy tak plywal, ze kratery przesuwaly mi sie po obrazie na odleglosci wieksze niz ich srednica.

 

Synta 100/1000, Qickcam. CROP (po alginie i stackowaniu IRIS zrobil mi czarna obwodke do okola fotki. :scratchhead: )

 

Clipboard.jpg

 

Pozdrawiam.

 

PS. To moja pierwsza fota obrobiona w programie astro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hans nie wiem jak u innych, ale na moim monitorze to mam mocno za ciemny obraz . Stanąłem na stakowaniu avikow . Z braku umiejetnosci obslugi programów i miejsca na dysku. Wydaje mi sie, ze musisz jakos lepiej wyostrzyc . Ponoć z refraktora obrazy sa ostrzejsze niż z Niutona .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ciemne? Hmm... Dopiero sie ucze (od calych 8 godzin :szczerbaty: ) wiec daleko mojej obrobce do doskonalosci. Na razie ograniczam sie do automatow zaladowanych w IRISie. Z czasem zaczne eksperymetowac recznie. Co do ostrosci, to problemem w tym wypadku nie bylo chyba zle ustawienie fokusa (momentami mialem bardzo ostry obraz na podgladzie), a dupowaty seeing tego wieczora, jak pisalem kratery przemieszczaly mi sie jak banki mydlane po wannie, z 32 klatek wybralem 6 najostrzejszych i zapuscilem na nich IRISowy automat do alginowania i stackowania. Meczyl sie z nimi z 10 minut (bo ustawialem punkt kontrolny nie na gwiazdce (no bo niby skad mialem ja wziasc?), a na czubku jednego z kraterow, widac tak mu trodniej). Potem poszedl jakas auto-algorytm logarytmiczny ktory zlikwidowal przeswietlenie po stackowaniu. Recznie nic jeszcze nie ruszam, bo jak sie dotkne suwakow to mi sie albo robi totalnie czarno lub bialo, albo nic sie nie dzieje :Boink:

 

Pozdrawiam.

 

PS. Mam tu tez wersje jasniejsza, ta lepsza?

 

2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W nocy z 19'go na 20go września tez go złapałem. Niestety nakręciłem za mało materiału, w efekcie czego to zdjęcie zostało złożone tylko z 3 klatek.

 

2005-09-19_23-30_00_ksiezyc_petavius.jpg

 

Avik nagrany z balkony, w ognisku głównym SCT8", VestaPro680k. Z około 100 klatek wybrane 3, złożone w Registax, końcowa obróka w PS, wielkość 1:1

Edytowane przez tomekL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nowych fotek ksiezyca i Marsa?Cos mi sie nie chce wierzyc,przeciez taka ladna pogoda w prawie calym kraju?

Problemem jest struktura forum, sam wysyłałem zdjecia na wątek o księzycu 23/24, a ten jest poświęcony kraterowi Petaviusowi. Ale faktyczne, jeden wielki wątek o księżycu np. fotografie łysego (hmm... lub o podobnym tytule) ładowałby się koszmarnie długo, a i znaleźć coś wartościowego byłoby ciężko. Może fotki ładować od razu do galerii Forum? Jak Twój "Zegar Słoneczny"? :helo:

Choć w przypadku Księżyca galeria też się rozrasta. Moze podzielić na krajobraz z Księzycem, tarczę i zblizenia - a w zblizeniach kratery (starczy ze 100 na początek) i miejsca lądowań (no, ze 20)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.